Jak usunąć konto Gmail? Usuwanie konta pocztowego od Gmail.com

jak usunąć konto gmail

Wiele osób przy wyborze darmowej poczty elektronicznej wybiera Gmail.com, rejestracja oraz korzystanie jest całkowicie darmowe. Większość z nas odchodzi od kont pocztowych obsługiwanych przez Onet, WP czy Interia bowiem tam otrzymujemy kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt wiadomości e-mail z reklamami. Każde konto pocztowe możemy w każdej chwili trwale usunąć, w tym poradniki przedstawię jak usunąć konto Gmail.

Zacznijmy od kilku istotnych zalet konta pocztowego na Gmail.com:

  • bezpieczeństwo,
  • 15GB darmowej przestrzeni dyskowej z opcją rozszerzenia,
  • brak reklam,
  • łatwa konfiguracja z klientami pocztowymi.

Jak całkowicie usunąć konto Gmail?

W każdym serwisie, gdzie zakładamy nowe konto i uzupełniamy je o swoje prywatne dane mamy możliwość usunięcia trwale swoich danych. W wielu przypadkach proces dezaktywacji usługi bywa dość skomplikowany, podążaj według naszych wskazówek, jeśli chcesz usunąć konto pocztowe na Gmail.com.

Krok 1 :  W pierwszym kroku otwórz przeglądarkę internetową oraz zaloguj się na swoje konto e-mail na Gmail.com

Krok 2 : W prawym górnym rogu kliknij na przycisk symbol koła zębatego, następnie wybierz z listy Ustawienia,

Krok 3 : W menu górnym wybierz sekcję Konto i importowane (pamiętaj, że możesz zrobić kopie swoich kontaktów oraz wiadomości przed usunięciem konta),

ustawienia konta google

Krok 4 : Znajdziesz tu kilka przydatnych opcji, nas interesuje sekcja Zmień ustawienia konta, z niej wybieramy opcję Inne ustawienia konta Google.

Krok 5 : W nowej karcie otworzy nam się panel „Kontroluj i chroń swoje konto – wszystko w jednym miejscu”, w tym miejscu wybieramy opcję Ustawienia konta lub od razu przechodzimy do Usuń swoje konto lub usługi,

kontroluj swoje konto google

Krok 6 : W kolejnym etapie otrzymamy wybór czy chcemy usunąć pojedynczą usługę przynależną do naszego konto np. Gmail, Google+ czy całe konta wraz z wszystkimi usługami. Jeśli chcesz usunąć tylko konto pocztowe Gmail.com wybieramy opcję „Usuń usługi„, w przypadku usunięcia całkowicie konta Google ze wszystkimi usługami i danymi wybieramy „Usuń konto Google i powiązanie z nim dane„.

usuń konto gmail

Odpowiedz na pytania, które pojawią się na następnej stronie i usuń swoje konto Gmail lub Google.

Zobacz także: Jak usunąć konto Google z telefonu?

O czym należy pamiętać przed usunięciem konta pocztowego Gmail?

Przed usunięciem każdego konta pocztowego należy pamiętać o zrobieniu kopii adres e-mail naszych klientów oraz wiadomości. Warto także, zmienić na wszystkich portalach i serwisach adres e-mail na nowy. Jeśli usuniesz konto pocztowe Gmail, adres e-mail zostanie usunięty, jednak będziesz mógł spróbować go odzyskać (nikt nie może ponownie użyć tej samej nazwy). Wszystkie Twoje dane oraz wiadomości zostaną trwale usunięte.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.