Jak usunąć konto Gmail? Usuwanie konta pocztowego od Gmail.com

Poleć nas
jak usunąć konto gmail

Wiele osób przy wyborze darmowej poczty elektronicznej wybiera Gmail.com, rejestracja oraz korzystanie jest całkowicie darmowe. Większość z nas odchodzi od kont pocztowych obsługiwanych przez Onet, WP czy Interia bowiem tam otrzymujemy kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt wiadomości e-mail z reklamami. Każde konto pocztowe możemy w każdej chwili trwale usunąć, w tym poradniki przedstawię jak usunąć konto Gmail.

Zacznijmy od kilku istotnych zalet konta pocztowego na Gmail.com:

  • bezpieczeństwo,
  • 15GB darmowej przestrzeni dyskowej z opcją rozszerzenia,
  • brak reklam,
  • łatwa konfiguracja z klientami pocztowymi.

Jak całkowicie usunąć konto Gmail?

W każdym serwisie, gdzie zakładamy nowe konto i uzupełniamy je o swoje prywatne dane mamy możliwość usunięcia trwale swoich danych. W wielu przypadkach proces dezaktywacji usługi bywa dość skomplikowany, podążaj według naszych wskazówek, jeśli chcesz usunąć konto pocztowe na Gmail.com.

Krok 1 :  W pierwszym kroku otwórz przeglądarkę internetową oraz zaloguj się na swoje konto e-mail na Gmail.com

Krok 2 : W prawym górnym rogu kliknij na przycisk symbol koła zębatego, następnie wybierz z listy Ustawienia,

Krok 3 : W menu górnym wybierz sekcję Konto i importowane (pamiętaj, że możesz zrobić kopie swoich kontaktów oraz wiadomości przed usunięciem konta),

ustawienia konta google

Krok 4 : Znajdziesz tu kilka przydatnych opcji, nas interesuje sekcja Zmień ustawienia konta, z niej wybieramy opcję Inne ustawienia konta Google.

Krok 5 : W nowej karcie otworzy nam się panel „Kontroluj i chroń swoje konto – wszystko w jednym miejscu”, w tym miejscu wybieramy opcję Ustawienia konta lub od razu przechodzimy do Usuń swoje konto lub usługi,

kontroluj swoje konto google

Krok 6 : W kolejnym etapie otrzymamy wybór czy chcemy usunąć pojedynczą usługę przynależną do naszego konto np. Gmail, Google+ czy całe konta wraz z wszystkimi usługami. Jeśli chcesz usunąć tylko konto pocztowe Gmail.com wybieramy opcję „Usuń usługi„, w przypadku usunięcia całkowicie konta Google ze wszystkimi usługami i danymi wybieramy „Usuń konto Google i powiązanie z nim dane„.

usuń konto gmail

Odpowiedz na pytania, które pojawią się na następnej stronie i usuń swoje konto Gmail lub Google.

Zobacz także: Jak usunąć konto Google z telefonu?

O czym należy pamiętać przed usunięciem konta pocztowego Gmail?

Przed usunięciem każdego konta pocztowego należy pamiętać o zrobieniu kopii adres e-mail naszych klientów oraz wiadomości. Warto także, zmienić na wszystkich portalach i serwisach adres e-mail na nowy. Jeśli usuniesz konto pocztowe Gmail, adres e-mail zostanie usunięty, jednak będziesz mógł spróbować go odzyskać (nikt nie może ponownie użyć tej samej nazwy). Wszystkie Twoje dane oraz wiadomości zostaną trwale usunięte.


Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *