Jak usunąć konto Google z telefonu?

Jak usunąć konto Google z telefonu

Każdy telefon posiadający system Android wyposażony jest w różnego rodzaju aplikacje. Wiele z nich znacznie ułatwia nam korzystanie ze smartfona, konto Google umożliwia nam dostęp do wielu dodatkowych aplikacji dostępnych za darmo lub za opłatą w Sklepie Play. Konfigurując nowy smartfon musimy założyć konto Google, które zostanie przypisane do naszego telefonu – czasami jednak chcemy zmienić swoje dane lub usunąć konto Google bez utraty najważniejszych danych. Jeśli jednak zdecydujemy się na usunięcie konta Google z telefonu, mamy do wyboru kilka sprawdzonych metod.

Jak usunąć konto Google ze smartfona? Resetowanie telefonu do ustawień fabrycznych!

Jednym z najszybszych, a zarazem najbardziej inwazyjnych sposobów jest usunięcie z naszego telefonu konta Google za pomocą resetowanie smartfona do ustawień fabrycznych. Należy jednak pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na użycie tej metody nasze wszystkie dane takie jak zdjęcia, zapisane rzeczy, kontakty zapisane w telefonie oraz inne ustawienia zostaną usunięte.

Usuwanie konta Google na telefonie:

  1. Pierwszym etapem jest przejście do „Ustawień” na naszym telefonie,
  2. W ustawieniach wybieramy – Kopia i kasowanie danych,
  3. W tej sekcji przechodzimy do „Ustawienia fabryczne„,
  4. Ostatnim już krokiem jest wybranie opcji: Resetuj Telefon.

Drugi sposób na usunięcie konta Google z telefonu – Samsung, LG, Huawei, Xiaomi.

Kolejnym sposobem jest usunięcie konta pocztowego od Google na naszym smartfonie. Sposób jest zdecydowanie bardziej polecany ze względu możliwość przywrócenia konta na telefonie oraz brak utraty wszystkich ustawień na naszym telefonie jak to ma miejsce w przypadku resetowania telefonu.

  1. Wybieramy na naszym smartfonie > Ustawienia,
  2. Następnie przechodzimy pod zakładkę > Konta,
  3. Tam otrzymamy informacje na temat wszystkich naszych kont potrzebnych do obsługi np. Facebooka, Instagrama, Messengera czy poczty Gmail). To właśnie w tym momencie decydujemy co chcemy usunąć z naszego telefonu. Jeżeli chcemy usunąć konto Google wybieramy > Google i przechodzimy dalej,
  4. W zakładce Google zobaczymy wszystkie aktywne konta na Gmailu, wybieramy te, które mamy zamiar usunąć ze smartfona,
  5. Po przejściu dalej w prawym górnym rogu wybieramy trzy pionowe kropki, pojawi się opcja Usuń konto,
  6. Jeśli jesteśmy pewni swojej decyzji klikamy Usuń konto, przed odłączeniem konta z telefonu otrzymamy jeszcze komunikat, abyśmy potwierdzili usunięcie konta. „Usunięcie tego konta spowoduje usunięcie z telefonu wszystkich powiązanych z nim wiadomości, kontaktów i innych danych.” Warto podkreślić, że konto nie zostanie trwale usunięte z serwera, a jedynie odłączone od naszego smartfona, w każdym momencie będziemy mogli ponowie dodać i korzystać z tego konta pocztowego.
Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.