Jak usunąć konto na Allegro?

Jak usunąć konto na allegro

Usunięcie konta w portalu aukcyjnym Allegro.pl może przysporzyć wielu problemów osobom początkującym. Niestety po zalogowaniu na swoje konto nie mamy bezpośredniego odnośnika służącego do usunięcia konta oraz naszych danych osobowych. Jak usunąć konto na Allegro?

Jak usunąć konto na allegro?

Każda nowo zarejestrowana osoba w serwisie ma prawo w ciągu 14 dni bez podania przyczyny zamknąć konto, natomiast jeżeli jesteśmy aktywnymi użytkownikami możemy złożyć wniosek o usunięcie konta dopiero po 30 dniach od zakończenia ostatniej aukcji.

Aby złożyć wniosek o rozwiązanie umowy z serwisem Allegro, musimy wypełnić ten formularz ( dostępny jest po zalogowaniu na konto ). W ciągu 20 dni roboczych zgłoszenie zostanie rozpatrzone przez pracownika. Pamiętaj jeśli po zgłoszeniu wniosku o rozwiązanie umowy, będziesz nadal korzystać z usług Allegro np. kupno towaru, sprzedaż – będzie to równoznaczne z rezygnacją z odstąpienia od umowy. Niektóre z twoich danych mimo usunięcia konta mogą nadal być widocznie np. data rejestracji czy data ostatniego logowania.

Jak usunąć swoje dane osobowe z Allegro?

Usunięcie z swoich danych osobowych nie jest łatwe, niestety serwis Allegro w znacznym stopniu utrudnia to swoim użytkownikom. W celu ochrony naszych danych osobowych, należy wykonać następujące kroki złożyć wniosek o usunięcie konta – formularz.

Następnie jeżeli już rozwiązaliśmy umowę z Allegro i spełniamy warunki 3 warunki:

  1. nie robiliśmy zakupów od conajmniej 30 dni,
  2. mamy zamknięty sklep Allegro,
  3. posiadamy zerowe saldo w Allegro Finanse,

możemy wysłać wiadomość za pomocą formularza – Wniosek o usunięcie danych osobowych w treści formularza poproś o usunięcie swoich danych osobowych z serwisu Allegro.pl.

Warto przeczytać zakładkę FAQ tam są szczegółowe informacje na temat przechowywania naszych danych oraz czasu ich przetwarzania nawet przez okres 5 lat w przypadku rozwiązania umowy.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.