Jak usunąć konto na Naszej-Klasie?

jak usunąć konto na naszej-klasie

W ostatnim czasie głośno zrobiło się w internecie na temat nk czyli naszej klasy. Pewnie każdy z nas miał lub nadal posiada tam konto, z którego już nie korzysta. Niestety internet obiegła informacja, że nk.pl po zmianie interfejsu udostępniła nasze dane wyszukiwarkom internetowym, wcześniej ta możliwość była blokowana przez serwis. Czy mamy powody do obaw? Wiele osób z nas zapomniała już danych do logowania, co może przysporzyć wiele problemów z usunięciem konta na nk.

Jak sprawdzić czy nasze dane zostały udostępnione przez NK.pl?

Sposób jest bardzo prosty, wystarczy wpisać odpowiednie zapytanie, który zawęzi wyniki wyszukiwania np. w wyszukiwarce Google. Najprostszym sposobem sprawdzenie czy nasze poufne dane takie jak: Imię i nazwisko, miejsce zamieszkania czy nasza aktywność w tematycznych grupach dyskusyjnych jest wpisane komendy:

site:nk.pl Imię Nazwisko

 

Jak usunąć konto na Naszej-Klasie?

Lata świetlności serwisu nk.pl dawniej Naszej-Klasy już dawno za nami. W szczytowym momencie rozwoju strony było ponad 12 milionów aktywnych kont. Aktualnie posiadanie konta na nk stało się troszkę tandetne, większość z nas pokochała Facebooka i tam właśnie utrzymujemy relacje z naszymi bliskimi i przyjaciółmi. W poprzednich artykułach opisaliśmy Jak usunąć konto na Facebooku, teraz pora przyszła na dawno zapomnianą przez wszystkich naszą klasę.

Wiele osób z nas już dawno nie logowała się do tego serwisu, jednak konto nadal istnieje, ponieważ nie są usuwane automatycznie w przypadku braku aktywności. Warto zadbać o nasze prywatne dane, usunięcie konta i naszych danych z serwisu nie jest jednak tak łatwe.

Zacznijmy więc od początku, najważniejszym elementem jest usunięcie wszystkich danych zawartych w profilu czyli: Imię, nazwisko, datę urodzenia, miejscowość, numery telefonu czy gadu-gadu. Kolejnym etapem będzie usunięcie swoich zdjęć oraz wypisanie się z klas oraz grup do których należymy. Możemy również wykasować wszystkie swoje wiadomości dostępne w skrzynce odbiorczej oraz nadawczej. Jeżeli już to zrobimy możemy przystąpić do dalszego etapu usuwania konta.

usuwanie konta na nk
Usuwanie konta na nk.pl
  • Będąc zalogowanym na swoim profilu klikamy edycja profilu, następnie z górnej nawigacji przechodzi do sekcji ustawień Zaawansowanych,
  • Tam wybieramy opcje „Usuń konto” trzecia opcja od dołu,
  • W kolejnym etapie wyskoczy nam czerwony komunikat:
 

Usunięcie Konta jest nieodwracalne i spowoduje, m.in. skasowanie Twojej listy znajomych, galerii zdjęć, wypisanie ze szkół i klas.

Jeśli usuwasz konto wyłącznie ze względu na otrzymywane na adres e-mail reklamy, pamiętaj, że zamiast tej czynności, wystarczy, że odwołasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowej, w tym celu użyj adresu: http://nk.pl/regulamin_2011/edit

 

  • W celu dokończenia usunięcia konto w serwisie NK.pl, zaznaczamy opcję Usuń także moje zdjęcia z galerii szkolnych i klasowych, wpisujemy swoje aktualnie hasło oraz wybieramy powód rezygnacji z portalu NK i klikamy na przycisk znajdujący się na dole strony: Usuń konto.

    Jak usunąć konto na NK
    Jak usunąć konto na NK

 

Jak usunąć konto na nk.pl jeśli zapomnieliśmy swoich danych do logowania?

Pewnie wielu z nas już nie pamięta swoich danych do logowania, w przypomnienie hasła może być często już nieaktualne z powodu zmienionego adres e-mail. Co zrobić w takim przypadku? Administratorzy w takich sytuacjach wykazali się wyrozumiałością i mamy możliwość usunięcia konta.

Aby usunąć konto, do którego nie posiadasz dostępu z powodu zapomnianego hasła, prześlij wiadomość w zakładce https://nk.pl/support, w treści umieść link do profilu oraz podaj swoje dane identyfikacyjne, takie jak imię i nazwisko.

 

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.