Jak usunąć konto na Spotify?

konto w aplikacji spotify

Muzyka, dla jednych jest to dodatek do rozrywki, dla innych ukojenie nerwów lub oderwanie się od rzeczywistości. Zakładamy słuchawki i zamykamy przed całym światem. Każdy zna różne aplikacje muzyczne, między innymi Spotify. Jest to serwis muzyczny z dostępem do większości piosenek z całego świata. Oferuje składanki tematyczne, według danego stylu oraz wiele nowinek. Posiadając konto na Spotify możemy zapisywać ulubione utwory i składanki. Możemy wybrać konto Premium na Spotify, mamy wtedy możliwość słuchania muzyki nawet bez dostępu do połączenia internetowego. Muzykę możemy odtwarzać na wszelkich urządzeniach: telefonie, komputerze, tablecie, na niektórych konsolach a także telewizorach. To wszystko korzystając z jednego konta. A jeżeli nie mamy ochoty korzystać z serwisu, jak usunąć konto?

aplikacja na telefon spotify

Jak usunąć konto na Spotify?

Usunięcie konta w serwisie jest jak najbardziej możliwe. Jednakże trzeba pamiętać o tym, że jest to bezpowrotne posunięcie. Wraz z kontem tracimy wszystkie zapisane utwory oraz znajomych. Aby trwale usunąć konto na Spotify należy skorzystać z formularza kontaktowego. W witrynie logujemy się na swoje konto.

 

ustawienia w aplikacji spotify

Na stronie wybieramy zakładkę Konto Chcę na stałe usunąć swoje konto Spotify. 

Pamiętajcie, że usunięcie konta jest bezpowrotne, o czym również informuje serwis w następnym kroku.

zamykanie konta na spotify

Klikając Zamknięcie konta jesteśmy bliżsi usunięciu konta na zawsze.

Jak trwale zamknąć konto i usunąć nasze dane z aplikacji Spotify?

Aby trwale usunąć konto niestety musimy się napracować. Jeżeli zrobiliśmy wszystko jak należy, kolejnym etapem jest wyświetlenie podsumowania twojego konta, nazwa użytkownika, adres e-mail przypisany do konta, ilość playlist i inne podobne elementy. Dzięki temu upewniamy się, że usuwamy odpowiednie konto i jesteśmy tego świadomi.  W następnym kroku należy zaznaczyć pole Rozumiem i chcę zamknąć swoje konto.

Na adres e-mail przypięty do usuwanego konta otrzymujemy wiadomość e-mail. Musimy  kliknąć w link potwierdzający usunięcie konta. Uruchamia to proces usuwania konta. Na zmianę zdania mamy 7 dni. Po tym czasie tracimy wszystkie dane. Nie możemy wykorzystać ponownie nazwy użytkownika, a także nie odzyskamy zapisanych playlist.

Jak usunąć Spotify z telefonu lub komputera?

Jeżeli usunęliśmy konto poprzez witrynę internetową Spotify wystarczy teraz usunąć aplikację z urządzenia. Jeżeli jest to komputer, wchodzimy do Panelu Sterowaniagdzie wyszukując w programach odinstalowujemy aplikację.

W systemie Android wchodzimy do Sklepu Play i tam również usuwamy aplikację.

Jak usunąć konto na Spotify już wiemy. Jak się okazuje, założenie konta zajmuje kilka sekund, jednak aby je zamknąć musimy przejść wiele kroków, które musimy wykonać aby wszystko się udało. Powodzenia!

5/5 - (głosów: 1)

Eleonora

Co o mnie? Dziewczyna interesująca się światem. Uwielbiam nowinki, ciekawe historie, trochę humoru i miłości. Piszę tak, jak sama chciałabym przeczytać. O czym? Każdy temat jest dobry, wystarczy się zastanowić co on wniesie do naszego życia. Nie za wiele? No cóż, ale warto wiedzieć nawet coś nieistotnego.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.