Jak usunąć konto na Tinderze? Krok po kroku.

aplikacja randkowa tinder

Aplikacje randkowe biją rekordy popularności, z pewnością najbardziej znaną jest Tinder. Umożliwia on wyszukiwanie osób w obrębie naszej bieżącej lokalizacji aby umówić się na szybką randkę czy kawę. Bez wątpienia wielu singli szuka właśnie dzięki portalom randkowym miłości, często z powodzeniem – każdy sposób jest dobry na poznanie drugiej osoby. Jednak wielu z nas szuka informacji na temat jak usunąć konto Tinder, nie jest to jak się okazuje proste zadanie, dlatego przygotowaliśmy ten poradnik.

Tinder a prywatność naszych danych

Tinder to darmowa aplikacja do randkowania mobilnego dostępna na Androidzie oraz iOS-ie, bazuje na naszej bieżącej lokalizacji w celu dopasowania najbliżej znajdujących się osób.

Działanie aplikacji jest banalnie proste i intuicyjne, użytkownicy mają możliwość przeglądania profili innych osób oraz przesunięcia zdjęcia w lewo, w przypadku gdy dany profil nie wzbudza naszego zainteresowania. Natomiast przesunięcie w prawo lub wciśnięcie Super Like oznacza, że profil przypadł na do gustu, jeśli druga strona również przesunie w prawo, uzyskamy tak zwany „It’s a match” czyli połączenie, od tej chwili możemy czatować i poznać bliżej nowo dopasowaną osobę.

Aplikacja Tinder jak każda inna np. Badoo, zbiera o nas sporo informacji, które mogą dla niektórych z nas być bardzo poufne. Ostatnio wybuchła afera wycieku danych z portalu społecznościowego Facebook, warto sprawdzić czy nasze informacje nie zostały wykradzione.

Dane udostępnianie Tinderowi:

  • Twoje imię i nazwisko, adres e-mail, adres zamieszkania, numer telefonu
  • Informacje o Twoim koncie na Facebooku (w przypadku połączenia profilu na Tinderze z naszym kontem na Facebooku)
  • Twoja bieżąca lokalizacja za każdym razem, gdy korzystasz z aplikacji
  • Zdjęcia i filmy, które robisz i przesyłasz do Tindera

Czy Tinder zatrzyma moje informacje po usunięciu konta?

Zgodnie z regulaminem użytkowania aplikacji Tinder, wszystkie nasze dane przesłanie podczas rejestracji i w trakcie korzystania z usługi pozostają zapisane. Właściciele Tindera będą mogli wykorzystać te dane w celach reklamowych lub udostępnić je stron trzecim.

Jak usunąć swoje konto w aplikacji Tinder?

Usunięcie aplikacji Tinder nie powoduje usunięcia naszego profilu i naszych danych. Serwis Tinder ze względów bezpieczeństwa, umożliwia usunięcie swojego konta z poziomu aplikacji w ustawieniach naszego profilu. Pamiętaj, że usunięcie konta na Tinderze spowoduje, że stracisz wszystkie swoje dopasowania, wiadomości oraz inne informacje dotyczącego swojego profilu.

  • Pierwszym etapem aby usunąć nasz profil jest zalogowanie się do aplikacji i przejście do naszych Ustawień:

ustawienia konto Tinder

  • Przewiń do dolnej części ustawień i wybierz opcję: Usuń konto.
  • Na tym etapie mamy możliwość wyboru czy chcemy Uśpić nasze konto czy przejść do następnego kroku: Usuń moje konto.

uśpij konto tinderprofil ukryty w aplikacji tinder

  • Jeśli jesteśmy zdecydowani, przechodzimy do następnego kroku, w tym wybieramy powód dlaczego chcemy usunąć nasze konto z aplikacji możemy wybrać np. poznałem kogoś lub nie podoba mi się Tinder.

powód dlaczego chcesz usunąć konto Tinder

  • po wybraniu powodu, ostatnim już krokiem jest podzielenie się opinią z twórcami aby mogli w przyszłości poprawić funkcjonowanie aplikacji, wybieramy z listy jedną z opcji a następnie klikamy Prześlij, a następnie usuń konto.usuwanie konta
5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.