Jak włączyć kamerkę w laptopie?

Jak włączyć kamerkę w laptopie

Korzystanie z kamerki internetowej stało się popularne za sprawą rozmów wideo przeprowadzonych na Skype czy prowadzenia relacji live np. na Youtube. Obecnie każdy laptop wyposażony jest w wbudowaną kamerę, powinna ona uruchomić się automatycznie po włączeniu programu lub aplikacji do wideo rozmowy. Problem pojawia się wtedy, gdy nasz laptop mimo włączonej kamery nie przekazuje obrazu.

Problem ten pojawia się dość często, na szczęście w szybki sposób możemy sobie z tym trudnościami poradzić. Kupując laptop z zainstalowanym system możemy od razu wykluczyć problem ze sterownikami. Kamera internetowa powinna włączyć się zaraz po uruchomieniu programy czy aplikacji do jej obsługi.

W przypadku braku obrazu z kamerki internetowej należy sprawdzić, czy nie pojawił się komunikat o konieczności potwierdzenia włączenia kamerki. Jeśli pojawiła się taka informacja należy potwierdzić włączenie kamerki, problem zostanie rozwiązany. Najczęstszy komunikat to: „Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie obrazu z kamerki do programów zewnętrznych (np. skype)”.

Kolejnym przypadkiem, gdzie może pojawić się problem z uruchomieniem kamerki internetowej, jest problem z brakiem odpowiednich i aktualnych sterowników. Rozwiązaniem jest pobranie nowych sterowników z oficjalnej strony producenta. Aby to zrobić wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google frazę: ASUS / Acer / Lenovo / DELL / Samsung / HP + model laptopa np. ThinkPad e490 + sterowniki – trafimy dzięki temu na oficjalne strony producentów, gdzie pobierzemy zawsze aktualne i sprawne sterowniki do obsługi naszej kamerki w laptopie.

Czasami zdarza się tak, że kamera jest wyłączona. Wystarczy wtedy prosta kombinacja klawiszy na klawiaturze, aby ją włączyć – w tej sytuacji klikamy funkcyjny klawisz „Fn” jednocześnie z klawiszem odpowiadającym za kamerkę internetową (klawisz z rysunkiem kamery). Jeśli powyższe sposoby nie pomogły włączyć kamerki internetowej w laptopie, sprawdź, czy Twój aktualny antywirus nie blokuje dostępu do aplikacji korzystających z kamery.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.