Jak wyłączyć AdBlocka?

Jak wyłączyć AdBlocka

AdBlock to popularne wtyczka do blokowania niechcianych reklam na witrynach internetowych, rozszerzenie dostępne jest na wszystkie popularne przeglądarki internetowe: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera oraz Internet Explorer. Polacy chętnie korzystają ze wtyczek blokujących reklamy, wiele dużych portali od pewnego czasu udostępnia swoje treści oraz materiały audiowizualne dopiero po wyłączeniu AdBlock’a. W tym poradniku przedstawimy jak szybko wyłączyć AdBlock’a oraz jak wstrzymać jego działanie na wybranej stronie.

AdBlock – jak wyłączyć?

Wyłączenie wtyczki AdBlock nie jest niczym skomplikowanym i zajmuje najwyżej kilka sekund. Każde dodane rozszerzenie w przeglądarce powoduje dodanie ikonki odpowiadającej za daną wtyczkę. Ikonka ta najczęściej znajduje się w prawym górnym rogu. Przechodzimy do wyłączania AdBlock’a, klikamy na ikonkę wtyczki adblock (dłoń na czerwonym tle). Po kliknięciu pojawią nam się opcje AdBlock’a – wybieramy Wstrzymaj na tej stronie lub Wstrzymaj na wszystkich stronach. Jeżeli chcemy wyłączyć AdBlock’a tylko na danej domenie możemy dodać ją do wyjątków wybierając opcję: Nie uruchamiaj na stronach w tej domenie.

wyłączanie adblocka

  • Wstrzymaj na tej stronie – wybranie tej opcji spowoduje wyłączenie AdBlock’a w obrębie jednej strony (domeny) na tej, na której aktualnie przebywamy.
  • Wstrzymaj na wszystkich stronach – spowoduje to całkowite wyłączenia AdBlock’a na wszystkich stronach, do momentu ponownego włączenia wtyczki.
  • Zablokuj reklamę na tej stronie – opcja ta pozwala nam na dokładne wybranie reklamy, która ma zostać zablokowana. W niektórych przypadkach AdBlock wyświetla pojedyncze reklamy dzięki tej opcji możemy zablokować pominięte reklamy przez wtyczkę.

Po poprawnym wyłączeniu wtyczki AdBlock czerwona ikona zmieni kolor na zielony, od tej pory nie będą już blokowane reklamy na stronach www. Po kliknięciu ikony rozszerzenia otrzymamy informacje: AdBlock jest wstrzymany na tej stronie. Jeśli chcemy ponowie włączyć AdBlock’a klikamy: Wznów blokowanie reklam.

wyłączony adblock

 

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.