Jak wyłączyć pocztę głosową Play?

wyłączenie poczty głosowej w play

Niektóre osoby nie wyobrażają sobie funkcjonowania w dniu codziennym bez poczty głosowej. W pracy muszą odbierać niekiedy setki telefonów, dlatego poczta głosowa jest dla nich wybawieniem. Jednak tak dużo jak jest zwolenników poczty głosowej, tak samo jest i jej przeciwników. Jeśli jesteście w tej drugiej grupie i denerwuje Was, gdy dzwoniąc do kogoś nieustannie natykacie się na pocztę głosową, albo Twoi znajomi skarżą się, że wiecznie odzywa się u Ciebie poczta głosowa, nie stoi nic na przeszkodzie, aby po prostu wyłączyć pocztę głosową.

Co prawda w każdej sieci dostępnej na rynku proces dezaktywacji poczty głosowej może przebiegać w nieco inny sposób, ale naprawdę jej wyłącznie nie jest kłopotliwe. Sprawdź także nasz poprzedni wpis o tym jak wyłączyć muzykę na czekanie w Play.

Poczta głosowa w Play – jak wyłączyć?

Użytkownicy sieci Play mają możliwość korzystania z poczty głosowej, która najczęściej jest włączana automatycznie. Założeniem poczty głosowej było stworzenie użytkownikom telefonów możliwości odsłuchiwania wiadomości głosowych, które pozostawiają dzwoniące osoby. W gruncie rzeczy miała ona pomagać użytkownikom. Czasami może zdarzyć się, że rozładuje się nam telefon, albo będąc na ważnym spotkaniu nie możemy go odebrać, właśnie w takiej sytuacji przydatna okazuje się poczta głosowa, gdyż osoby do nas dzwoniące mogą zostawić wiadomość głosową, a my później możemy ją odsłuchać. Jednakże dla osób dzwoniących poczta głosowa jest postrzegana jako utrapienie, gdyż często nagranie się na pocztę wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Dlatego też jeśli użytkownik dojdzie do wniosku, że poczta głosowa nie jest mu do niczego potrzebna ma on możliwość jej wyłączenia. Postaramy się Wam podpowiedzieć jak w szybki i łatwy sposób wyłączyć pocztę głosową w sieci Play.

Rodzaje poczty głosowej

Do dyspozycji użytkowników sieci Play pozostają cztery sposoby odsłuchiwania wiadomości głosowych. Poza tradycyjnym sposobem odsłuchiwania poczty głosowej w telefonie, możliwe jest również jej sprawdzenie za pomocą wiadomości MMS, e-mail, albo używając specjalnej aplikacji mobilnej.

W sieci Play dostępne są następujące wersje poczty głosowej:

  • Poczta Głosowa Standard, aby odsłuchać pozostawioną wiadomość głosową należy zadzwonić pod numer *200 albo 790 200 200;
  • Poczta Głosowa Lite, użytkownicy w tej wersji otrzymują nagraną wiadomość w postaci MMS-a do odsłuchania;
  • Poczta Głosowa na e-mail, wiadomość głosowa przesyłana jest na adres poczty głosowej, którą wcześniej podał użytkownik telefonu; ponadto kopie pozostawionych wiadomości głosowych są dostępne pod numerem *200. Należy pamiętać, że usługę tą można wyłączyć tylko wtedy, gdy użytkownik posiada włączoną Pocztę Głosową Standard;
  • Poczta Głosowa PRO, wiadomości głosowe trafiają do użytkowników w formie MMS-a, albo mogą oni odsłuchać je dzwoniąc pod numer *200; użytkownikowi oferowane są znacznie większe możliwości nagrywania wiadomości, niż w przypadku standardowej poczty głosowej.

W przypadku Poczty Głosowej Standard, Poczty Głosowej Lite oraz Poczty Głosowej e-mail użytkownik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Wspomniane typy poczty w sieci Play są całkowicie darmowe. Natomiast w przypadku Poczty Głosowej PRO użytkownik musi być przygotowany na dodatkowe opłaty, co miesiąc do rachunku zostanie doliczona kwota 2 zł z VAT.

Zobacz także: Wypowiedzenie umowy PLAY – wzór

Dezaktywacja poczty głosowej w Play

Trzeba przyznać, że sieć Play posiada dość szeroką ofertę dotyczącą poczty głosowej. Użytkownicy mogą dostosować ją do własnych potrzeb. Warto jednak wiedzieć w jaki sposób można wyłączyć pocztę głosową, jeśli nie spełnia ona Twoich oczekiwać, albo najzwyczajniej w świecie jest ona Tobie nie potrzebna, bo i tak nie odsłuchujesz pozostawionych na niej wiadomości. Dezaktywacja wszystkich czterech typów poczty głosowej wygląda bardzo podobnie i jest niezwykle prosta. Jedyne co musi zrobić użytkownik to wprowadzić odpowiedni kod i zatwierdzić go przyciskiem zadzwoń. Poniżej przedstawiamy kody niezbędne do dokonania dezaktywacji poczty głosowej w sieci Play dla każdego jej rodzaju:

  • Poczta Głosowa Standard, usługa włączana jest za pomocą kodu *111*56*1#; wyłączenie usługi jest możliwe po wpisaniu kodu *111*56*2# i wciśnięciu przycisku zadzwoń; jeśli użytkownik chce sprawdzić stan poczty musi użyć kodu *111*56*3#;
  • Poczta Głosowa Lite, usługa włączana jest za pomocą kodu *111*144*1#; dezaktywacja usługi jest możliwa po wpisaniu kodu *111*144*2# i wciśnięciu przycisku zadzwoń; stan poczty można sprawdzić używając kodu *111*144*3#;
  • Poczta Głosowa na e-mail, usługa włączana jest za pomocą kodu *111*9*1#; dezaktywować usługę można za pomocą kodu *111*9*2#; stan poczty sprawdza się kodem *111*9*3#;
  • Poczta Głosowa PRO, usługę włącza się za pomocą kodu *111*5*1#; dezaktywacja usługi możliwa jest za pomocą kodu *111*5*2#; stan poczty można sprawdzić używając kodu *111*5*3#;

Ponadto Pocztę Głosową można wyłączyć korzystając ze strony Play24 (https://logowanie.play.pl/opensso/logowanie); po zalogowaniu się z paska menu należy wybrać „Pakiet usług”, a następnie „Usługi dodatkowe”; w zakładce „Poczta” użytkownik może sprawdzić jaki rodzaj usługi został włączony; w celu wyłącznie poczty w „Ustawieniach” po prawej stronie należy kliknąć przycisk „wyłącz”, zlecenie zostanie przyjęte do realizacji; informacja dotycząca wyłączenia usługi zostanie przesłana za pomocą wiadomości SMS;

Pocztę głosową użytkownik może również wyłączyć udając się do salonu sprzedaży Play, albo dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta Play pod numer *500, albo 790 500 500.

Wyłączenie poczty głosowej Play – prosta sprawa

Musicie przyznać, że wyłącznie usługi poczty głosowej, którą oferuje sieć Play nie jest skomplikowane. Cała procedura zajmuje dosłownie chwilę. Wystarczy, że skorzystasz z jednego z zaprezentowanych kodów i w mgnieniu oka możesz pozbyć się usługi poczty głosowej, która Cię irytuje, i z której i tak nie korzystasz.

Z całą pewnością nie jeden znajomy podziękuje Tobie za wyłączenie poczty głosowej, gdyż wielu ludzi nie lubi nagrywać się na automat. Ludzie dzwonią do Ciebie po to, aby porozmawiać z Tobą, a nie natknąć się na maszynę, która i tak nic nie odpowie. A wy korzystacie z poczty głosowej, czy już dawno wyłączyliście ją w swoich telefonach?

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.