Jak zablokować niechciany numer w telefonie z systemem Android i iOS?

jak zablokować niechciany numer w telefonie

Wiele firm w Polsce oraz na świecie nadal korzysta z agresywnego i natarczywego marketingu. Większość osób posiadających telefon, często odrzuca nieznane numery podejrzanego pochodzenia, wiele z nich może powodować naliczenie dodatkowych opłat do naszego abonamentu. W innych przypadkach pracownicy banków, operatorzy komórkowi często wydzwaniają do nas kilka razy dziennie, aby przedłużyć umowę lub wziąć pożyczkę.

Na szczęście jest na to sposób, jeśli nie chcemy, aby dany numer ponownie do nas zadzwonił, możemy skorzystać z opcji Czarna lista. Niemal wszystkie smartfony z systemem Android oraz iOS posiadają wbudowaną funkcję, umożliwiającą nam blokowanie lub ignorowanie niepożądanych numerów telefonu. W tym poradniku podpowiemy jak zablokować numer telefonu oraz niechciane wiadomości.

Blokowanie niechcianych numerów telefonu w Androidzie

Jeśli masz dosyć nachalnych połączeń oraz wiadomości SMS z danego numeru telefonu, możesz dodać numer do czarne listy. Proces ten w smartfonie z systemem Android jest banalnie prosty i nie zajmuje więcej niż kilka sekund. Jak zablokować numer w smartfonie?

  • pierwszym krokiem jest otwarcie karty z ostatnimi połączeniami na naszym smartfonie,
  • z listy ostatnich połączeń wybieramy niechciany numer, który chcemy zablokować,
  • z ekranu numeru wybieramy opcję Blokowanie / Zablokuj numery / Dodaj do blokowanych / Dodaj do czarnej listy (nazwa ten funkcji zależy od wersji Androida z naszym telefonie),
  • w opcjach możemy wybrać także, czy chcemy blokować same rozmowy, czy także wiadomości tekstowe,
  • po dodaniu numeru do czarnej listy, wszystkie połączenia oraz wiadomości SMS z tego numeru będą ignorowane.

Jak sprawdzić, czy telefon ma simlocka?

Jak zablokować numer w smartfonie z systemem iOS?

W przypadku osób posiadających smartfon Apple, w celu zablokowania numeru telefony należy przejść do listy ostatnich połączeń. Z listy wybieramy numer, następnie klikamy na ikonkę po prawej stronie (odwrócony wykrzyknik w kole) – otrzymamy wszystkie informacje o danych połączeniu. Przechodząc do dolnej sekcji, wybieramy opcję Blokuj tę osobę. Po wybraniu opcji blokowania otrzymamy informacje: Rozmowy telefoniczne, wiadomości i FaceTime od osoby z tej listy będą blokowane. Jeśli nadal chcemy zablokować numer wciskamy Blokuj kontakt.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.