Jak zarabiać na blogu? Jak zacząć zarabianie na blogu?

Poleć nas
Jak zarabiać na blogu

Czy zastanawiałeś się jak zarabiać na blogu? Blogowanie to często długa i mozolna praca, dlatego blogerzy często mogą pochwalić się wysokimi zarobkami, często dużo wyższymi niż osoby pracujące na etacie. Jak zacząć zarabiać na blogu? Jakie są najskuteczniejsze metody? W tym artykule postaram się przedstawić sprawdzone i skuteczne metody zarobku na blogu czy stronie internetowej.

Zarabianie na blogu możemy podzielić na kilka sposobów:

  • reklamy wyświetlane na blogu (adSense lub inne prywatne sieci partnerskie),
  • wpisy sponsorowane, lokowanie produktów i sprzedaż,
  • programy partnerskie (pożyczki, zakupy, ebooki itd),
  • sprzedaż własnych produktów i usług np. ebook, koszulki z logiem itd.

Zacznij od programów partnerskich…

Programy partnerskie to aktualnie najlepsze źródło dochodu z prowadzonego bloga. Jeśli nie znasz tego pojęcia to Marketing partnerski (Affiliate Marketing) polega przede wszystkim na promowaniu produktów lub usług swoim czytelnikom za pomocą specjalnych dedykowanych linków, a następnie uzyskaniu prowizji (nawet do 50%) za polecenie za każdym razem, gdy ktoś kupi produkt/usługę po kliknięciu w twój link.

Idealnym przykładem marketingu afiliacyjnego jest polecenie i pomoc w otwarciu konta bankowego w oddziale banku. Za każdą zapisaną osobę otrzymasz premię np. 70 zł gdy zostaną spełnione wszystkie wymagania. Kolejnym dobrym przykładem jest program partnerski Ceneo, w którym otrzymujesz pieniądze za każde kliknięcie oraz prowizje od sprzedaży w wysokości 10%.

Na rynku jest szeroka gama programów partnerskich oferujących wiele produktów do promowania, każdy blog czy strona znajdzie odpowiednią niszę aby dopasować do swoich potrzeb. Jeśli planujesz zarabiać dzięki marketingowi partnerskiemu, dobrym pomysłem może być zarejestrowanie się w sieci partnerskiej, takiej jak Ceneo lub Tradedoubler, w celu znalezienia odpowiednich ofert promocyjnych.

Jak zarabiać na blogu z Google AdSense?

Sieci reklamowej Google AdSense chyba nie muszę przedstawiać jeśli jednak spotykasz się z tym pojęciem po raz pierwszy polecam przeczytanie wpisu co to jest AdSense idealny dla początkujących blogerów. Wyjaśniam tam na jakiej zasadzie działa program, jakie typy reklam są dostępne oraz możliwe zarobki. Google Adsense to prosty sposób na zarabianie pieniędzy na swoim blogu. Za każde kliknięcie w reklamy wyświetlane na blogu otrzymasz wynagrodzenie. Wystarczy w odpowiednie miejsca na stronie, dodać skrypt Google aby zacząć wyświetlać reklamy. Jeśli Twój blog posiada duży ruch, wyświetlanie reklam Google może być szybkim i łatwym sposobem uzyskania stałych przychodów.

Pamiętaj, że na wysokość stawki ma wpływ wiele czynników, warto zadbać o odpowiednią treść na stronie oraz umieszczenie reklam, testuj różne formaty aby zwiększyć zarobki. Jeśli stawki okażą się zbyt niskie spróbuj przetestować alternatywę dla Google Adsense.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz umieszczać reklam na swojej witrynie za pośrednictwem AdSense lub innej firmy, postaraj się nawiązać bezpośrednią współpracę z reklamodawcami. Zwykle banery reklamowe są płatne w modelu CPM, który jest stawką za 1000 wyświetleń reklamy na Twojej stronie.

Artykuły sponsorowane na blogu czyli lokowanie produktów..

Wielu blogerów nie jest zainteresowanych wyświetlaniem na swoim blogu czy stronie nachalnych reklam. Jeśli również do nich należysz i dwie poprzednie metody do ciebie nie przemawiają, warto zapoznać się z alternatywnym sposobem zarabiania na blogu czyli pisaniem artykułów sponsorowanych. W skrócie firma płaci za to, abyś zaprezentował/opisał ich produkt, w celu promowaniu go swoim czytelnikom. Jak pozyskać klientów? Aby rozpocząć współpracę z firmami, zacznij od przygotowania na blogu zakładki współpraca, która będzie zawierać szczegółowe informacje na temat statystyk ruchu, mediów społecznościowych ( ilość obserwujących na instagramie czy facebook’u ), dane demograficzne odbiorców i wszelkie inne dane, które sprawią, że Twoja witryna będzie bardziej atrakcyjna dla reklamodawców.

zarabianie na blogu

Nie bój się eksperymentować z zarabianiem na blogu

To tylko podstawowe metody zarobku na blogu, wskazówki na pewno przydadzą się osobie początkującej. Nie bój się eksperymentować się zmieniać metod zarobku, tylko w taki sposób zobaczysz co sprawdza się na blogu najlepiej.

Zarabianie pieniędzy na blogach może wymagać dużo wytrwałości, ale może się opłacić na dłuższą metę. Pamiętaj tylko, że nie musisz wykorzystywać wszystkich tych sposobów zarabiania pieniędzy na raz. Sprawdź i przeanalizuj jak zarabiają inne blogi czy strony z Twojej branży, może warto wykorzystać sprawdzone metody.

A ty jak zarabiasz na swoim blogu? Podziel się w komentarzu 🙂


Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *