Jak zdobyć fanów na Facebooku? Sprawdzone porady.

Poleć nas
Jak zdobyć fanów na facebooku

Nie liczba fanów świadczy o popularności marki w sieci a jej zaangażowanie i oddanie. Społeczność, która jest aktywna znacznie lepiej pomaga w promocji naszych usług niż same martwe profile. Wpływa to pozytywnie na reklamę naszych produktów, usług czy sprzedaż w sklepie internetowym. Dlaczego promocja na facebooku jest tak istotna? Sprawdź jak skutecznie promować swój fanpage firmowy lub strony na Facebooku. Buduj zaangażowanie swojej społeczności, dzięki naszym wskazówką.

Zdobywanie nowych fanów na Facebooku – Jak zdobyć obserwujących i like na Facebooku?

Istnieje wiele darmowych sposób na pozyskiwanie nowych fanów na fanpage firmowym, jednak jest kilka pewnych elementów, który w bezpłatny sposób przyspieszą ten proces. Zdobywanie fanów na Facebooku to jednak dość skomplikowana i mozolna czynność, gdy nie ma się wiedzy, jak się do tego zabrać.

 • zaproszenie znajomych do polubienia nowej strony, jest to pierwsza rzecz, która powinniśmy zrobić po założeniu nowego fanpage naszej firmy,
 • skróć adres strony na Facebooku, tak aby była bardziej przyjazna i dostępna dla ludzi dla robotów google. Pamiętaj aby nazwa identyfikowała się z Twoją firmą lub usługami aby budować brand w internecie i zaufanie klientów.
 • ważnym elementem jest umieszczenie na swoim blogu lub sklepie internetowym buttonów FB oraz widgetów,
 • zadbaj o angażujące i aktualne informacje oraz wpisy na swoim profilu na facebooku. Aktualizuj go tak często jak będziesz miał czas lub zatrudnij odpowiednią agencję, która zajmie się prowadzeniem firmowych kont.
 • stwórz dedykowane strony przeznaczone tylko dla użytkowników będących fanami,
 • umieść swój link do Facebooka w innych portalach social media, a także wizytówkach, ulotkach, mailingu (newsletter) czy stopce wiadomości,
 • dodaj się do grup tematycznych oraz grupa oferujących wymianę like za like,
 • bądź aktywny i odpowiadaj często na komentarze i wiadomości aby wzbudzić większe zaufanie dla twojej marki,
 • jeżeli branża jest odpowiednia postaw na zrobienie dedykowanej gry lub aplikacji,
 • dużym zainteresowaniem cieszą się konkursy na facebooku a także konkursy internetowe więc warto raz na kilka miesięcy taki zorganizować. Aby trafić ze swoim konkursem do szerszego grona odbiorców warto opublikować go na stronach z aktualnymi konkursami internetowymi np. UpolujNagrode.pl

Facebook Ads czyli płatna reklama na Facebooku.

Facebook tak jak inne portale umożliwia stworzenie płatnych kreacji reklamowych na swoim portalu. Odpowiednie stworzone i skutecznie zaprezentowane reklamy mogą wpłynąć na rozwinięcie fanapge, a także na bezpośrednią sprzedaż w sklepie internetowym.
Dzięki nim można zainteresować potencjalnych klientów, aby dołączyli oni do FanPage’a.

Korzyści wynikające z promowania firmy za pomocą Facebook Ads:

 • Zasięg reklamy – skutecznie przeprowadzona kampania na Facebooku znacząco zwiększa zasięg oraz przyrost fanów i likeów na Fanpage,
 • Zakres działań – wybierając kampanie mamy możliwość wyboru działania i korzyści jakie chcemy osiągnąć czy ma to być zwiększenie ilości fanów, czy przekierowanie na www naszej firmy,
 • Monitoring – w każdym momencie możemy śledzić i analizować skuteczność naszej kampanii,
 • Niski koszt – reklama na Facebooku, nie wymaga ogromnego kapitału, rozliczamy się za pomocą kliknięć lub za pożądane akcje użytkowników.

Jeżeli jednak stwierdzisz, że promocja na facebooku nie jest dla Twojej firmy masz możliwość skutecznego usunięcia fanapage, profilu oraz wszystkich danych. Aby to zrobić zapoznaj się z instrukcją na stronie Jak usunąć konto na Facebooku?

Zanim zaczniesz przygodę z promowaniem fanpage…

Przygotuj odpowiednio swój Fanpage, wgraj zdjęcie w tle oraz zdjęcie profilowe identyfikujące twoją firmę w internecie. Uzupełnij najważniejsze informacje takie jak godziny otwarcia, adres, telefon, link do strony internetowej oraz uzupełnij odpowiednio automessengera. Ciekawie prezentujący się FanPage będzie o wiele bardziej kuszący dla potencjalnych klientów.


Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *