Jak zmienić rozdzielczość zdjęcia?

Jak zmienić rodzielczość zdjęcia

Początkujący użytkownicy internetu dodając nowe zdjęcia na różnego rodzaju portale social media czy fora napotykają na różnego rodzaju problemy. Często pojawia się komunikat, aby wgrać nowe zdjęcie należy zmienić rozdzielczość zdjęcia, obrazka przed opublikowaniem w serwisie. Wiele osób po takim komunikacie odpuszcza dalsze wgrywanie zdjęcia, jednak zmiana rozdzielczości nie jest trudna, istnieje kilka szybkich i łatwych rozwiązań, aby sobie z tym poradzić.

Jak zmienić rozdzielczość zdjęcia – obrazka w programie Paint?

W celu zmniejszenia lub zwiększenia rozdzielczości zdjęcia bez utraty jakości możemy wykorzystać dedykowane programy, narzędzia online czy wbudowany program Paint, dostępny na każdym komputerze z systemem Windows.

W celu zmiany rozdzielczości zdjęcia w programie Paint należy:

  • Otwieramy zdjęcia/obrazek w programie Paint, z menu kontekstowego położonego w górnym pasku wybieramy opcję Obraz,
  • następnie klikamy Atrybuty (opcja dostępna także za pomocą skrótu Ctrl+E),
  • w tym etapie należy wybrać skale do wyboru mamy cale, cm czy piksele – ustawiamy odpowiednią wysokość oraz szerokość zdjęcia, zmiany akceptujemy za pomocą przycisku OK,
  • pamiętaj, aby zapisać obrazek po zmianach.

Programy do zmiany rozdzielczości obrazków.

W sieci znajdziemy wiele programów oraz narzędzie online do obróbki zdjęci. Dedykowane programy do edycji obrazków, zawierają znacznie więcej możliwość i opcji niż poczciwy Paint. W przypadku zmiany rozdzielczości zdjęcia za pomocą innych programów warto skorzystać z:

  1. Gimp,
  2. Adobe Photoshop,
  3. IrfanView,
  4. Light Image Resizer.
5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.