Jak znaleźć film? Wyszukiwarka filmów

Wyszukiwarka filmów
Wielokrotnie każdemu z nas zdarzyło się zapomnieć tytuł filmu, który przypadkowo oglądaliśmy w tv czy gdzieś w internecie. Przypominamy sobie wtedy wszystkie szczegóły z filmu, jednak nie potrafimy odnaleźć filmu po opisie lub scenie. Dla wszystkich tych, którzy nie wiedzą, jak znaleźć tytuł filmu po opisie powstał dedykowany serwis w celu ułatwienia zadania roztargnionym kinomanom.

Jak znaleźć tytuł filmu po opisie?

Z pomocą przychodzi serwis www.whatismymovie.com strona działa na zasadzie wyszukiwarki filmów. Wyszukiwarka powstała dzięki firmie Valossa, a dokładniej została stworzona przez badania prowadzone na Uniwersytecie Oulu. Zespół przeanalizował ponad 130 tys. filmów, w celu automatycznego rozpoznawania treści oraz analizy danych wideo. Whatismymovie jak mówią sami twórcy strony rozumie zawartość plików wideo, dzięki temu umożliwia łatwe wyszukiwanie treści wideo.

Działanie wyszukiwarki filmów jest bardzo proste, dla przetestowania serwisu wpisaliśmy frazę: szary Ford Mustang. Liczymy na wyszukanie filmu z Nicolasem Cage pod tytułem 60 sekund. Ku naszemu zdziwieniu wyszukiwarka whatismymovie poradziła sobie z tym zadaniem na 4 pozycji pojawił się film 60 sekund oraz podobne filmy gdzie występuje w roli głównej lub w jednej ze scen szary Ford Mustang.

W celu wyszukiwania tytułu filmu lub podobnego filmu możemy skorzystać z możliwości dopasowania wyników w tym celu wystarczy odpowiednio określić czego szukamy np:

  • znajdź wszystkie filmy o Harrym Potterze
  • wyszukaj filmy Jamesa Bonda z Seanem Connery
  • wyświetl filmy o bitwach kosmicznych
  • Eastwood chroniący prezydenta
  • komedia na Hawajach
  • wyprawa Ridleya Scotta do Columbus

Istnieje także możliwość wyszukiwania tytułu filmu po dokładnym cytacie z jednej ze scen w tym celu cytat z filmu należy umieścić w cudzysłowiu. Jeśli chcemy zobaczyć wszystkie filmy, w których grał znany nam aktor wystarczy wpisać jego pełne imię i nazwisko w cudzysłowie i wyszukać.

Gdzie oglądać filmy i seriale online za darmo? Strony z filmami online.

Wyszukiwarka podobnych filmów

Wyszukiwarka filmów sprawdza się również jako propozycja podobnych filmów. Jeśli interesują nas filmy postapokaliptyczne lub komedie romantyczne, po wpisaniu odpowiednich fraz wyszukiwarka przedstawi wszystkie filmy o podobnej tematyce. Wiele propozycji filmowych z pewnością przypadnie nam do gustu.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.