Jak zresetować hasło w macbooku? Jak odzyskać zapomniane hasło?

Jak zresetować hasło w macbooku

Jak zresetować hasło w macbooku? Produkty firmy Apple z system MacOS to zdecydowanie najbardziej bezpieczny z systemów operacyjnych, a ważnym elementem do zabezpieczenia jest hasło systemowe Mac. Niestety zdarza nam się zgubić lub zapomnieć swojego hasła do Maca. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak odzyskać lub wyzerować hasło w macbook’u? Jeśli wpisywane hasło do systemu Mac nie działa lub zgubisz go, nie martw się. W tym artykule przedstawimy prosty i sprawdzony sposób, na utracone hasło do macbook’a.

Przedstawiamy sprawdzony sposób, który możesz wykorzystać, jeśli zapomniałeś hasła na komputerze Mac.

Jak zresetować hasło w macbooku? (Resetowanie hasła administratora)

  • Uruchom komputer, poczekaj na dźwięk systemowi zaraz po tym przytrzymaj jednocześnie przyciski CMD+R, trzymamy do momentu pojawienia się paska ładowania
  • Na ekranie pojawią się narzędzia MacOS
  • W górnym pasku wybierz sekcje Narzędzia (Utilities)
  • Następnie wybierz trzecią opcję jaką jest Terminal
  • Po uruchomieniu terminala, w oknie wpisz komendę –  resetpassword i wciśnij klawisz Enter
  • Wyświetli się okienko do zmiany hasła, wybieramy konto odpowiedniego użytkownika i klikamy dalej
  • W następnym etapie mamy możliwość wprowadzenia nowego hasła oraz podpowiedzi
  • Klikamy dalej oraz uruchom ponownie komputer
  • Logujemy się do komputera za pomocą nowego hasła

 

jak wyzerować hasło w macbooku

 

Ważna informacja: Po uruchomieniu komputera, możesz zalogować się używając nowego hasła. Po wpisaniu nowego hasła, wyskoczy okienko w którym wybieramy opcje Utwórz nowy pęk kluczy, jest to niezbędne do prawidłowego działania aplikacji zapisujących hasła dostępu.

 

 

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.