Jak zrobić screena na telefonie? Android/iOS

Jak zrobić screena na telefonie

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona. Wykorzystujemy go cały czas do różnych zadań – często przydaje nam się podczas pracy lub spędzania wolnego czasu czytając książkę, lub oglądając Youtube. Każdego dnia dzielimy się z rodziną lub przyjaciółmi ciekawymi informacjami czy zdjęciami, często także potrzebujemy zrobić zrzut ekranu, aby przesłać im szybko ważne wydarzenie. Jest to znacznie szybszy sposób komunikacji niż kopiowanie tekstu czy obrazka, zrzut ekranu możliwy jest do zrobienia na telefonie z system Android oraz iOS, wystarczy odpowiednia kombinacja klawiszy i gotowe!

Sprawdź nasz poradnik: Jak sprawdzić, czy telefon ma simlocka?

Jak zrobić zrzut ekranu na smartfonie z Androidem? Samsung, Xiaomi, LG, Huawei

Jeśli posiadamy telefon z systemem Android, zrobienie szybkiego screena nie będzie żadnym problemem. W celu zrobienia zrzutu ekranu wystarczy przycisnąć jednocześnie przycisk zasilania (blokada ekranu) wraz z przyciskiem zmniejszania głośności. Klawisze należy przytrzymać przez około 2 sekundy, po tym czasie telefon przechwyci obraz, ekran mrugnie oraz usłyszy dźwięk taki sam jak w przypadku robienie zdjęcia aparatem.

Zrzut Ekranu na telefonie z systemem Android
Zrzut ekranu Android

Wszystkie zrzuty ekranu robione na telefonie z system Android zapisywane są automatycznie w folderze Pictures/Screenshots lub DCIM/Screenshots.

Zrzut ekranu (ScreenShot) na telefonie z systeme iOS – Iphone

Na smartfonie z systemem iOS screen ekranu robimy za pomocą przycisku bocznego blokady ekranu (usypiania/zasilania) oraz przycisku Home (początek).

Zrzut ekranu na telefonie Iphone

W przypadku telefonów iPhone screen ekranu zapisywany jest w folderze Zdjęcia (Zdjęcia – Albumy – Rolka z aparatu).

Jak wykonać zrzut ekranu na iPhone 7, 8, Xs, X?

W przypadku nowszych modeli smartfonów firmy Apple, zrzut ekranu będziemy robić troszkę inaczej niż w przypadku starszych telefonów. Spowodowane jest to brakiem fizycznego przycisku Home. Jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu na iPhone X należy jednocześnie przytrzymać przez około 2-3 sekundy przycisk zasilania oraz przycisk zwiększania głośności. Po poprawnym zrobienie zrzutu ekranu usłyszymy dźwięk robienia zdjęcia, następnie w lewym dolnym rogu zobaczymy miniaturkę naszego zrzutu, klikając na nią mamy możliwość edytowania – dodania tekstu, buźki czy przycięcia naszego screenu.

Iphone X zrzut ekranu

 

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.