Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze?

0
jak zrobić zrzut ekranu na komputerze

 

Chcesz zrobić zrzut ekranu? Musisz załączyć plik z problemem do pomocy technicznej lub chcesz wysłać coś śmiesznego swojemu znajomemu? Sprawdź jak zrobić zrzut ekranu na komputerze w prosty i szybki sposób.

Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze lub laptopie z systemem Windows 7, 8 i 10?

W przypadku chęci zrobienia zrzutu ekranu w całości, który jest aktualnie wyświetlany na ekranie, wystarczy nacisnąć przycisk „Print Screen” w laptopach często występuje w skróconej formie „PrtScn„, znajduje się zawsze w prawym górnym rogu klawiatury, nad przyciskiem Insert w skrócie Ins.

jak zrobić zrzut ekranu na komputerze

Naciśniecie jednocześnie przycisków „Alt + Print Screen” spowoduje zrobienie zrzutu tylko aktywnego okna na ekranie.  Jeśli chcesz zrobić zrzutu ekranu na laptopie, konieczne może być wciśnięcie przycisków „Fn + Print Screen„.

Gdy już zrobimy zrzut ekranu, który jest nam w danej chwili potrzebny, musimy otworzyć program graficzny, może być domyślny program w systemie Windows jakim jest Paint, znajdziemy go w sekcji Programy -> Akcesoria. Teraz wklejamy nasz screen za pomocą kombinacji klawiszy CTRL + V lub zakładki Edycja > Wklej. Po wklejeniu naszego screen’a, kolejnym etapem jest zapisanie go w wybranym przez nas miejscu. Z menu Plik  wybieramy opcję Zapisz jako, w oknie dialogowym należy wskazać miejsce zapisu nowego pliku, podać jego nazwę oraz wybrać format w jakim ma zostać zapisany. W przypadku Print Screen’a zalecany jest format JPEG lub PNG.

 

Jak zrobić zrzut ekranu ( Print Screen ) na Macu?

W przypadku komputerów i laptopów firmy Apple, możemy wykonać zrzut całego ekranu lub jego wybranej części. Plik w formacie .png po wykonaniu Print Screen’a zapisywany jest automatycznie na pulpicie (biurku) o przykładowej nazwie „Zrzut ekranu 2018-01-11 o 17.16.48”.

Aby wykonać zrzut pełnego ekranu należy wcisnąć jednocześnie przyciski Shift-Command(⌘)-3.

Natomiast jeśli interesuje nas jedynie wybrany fragment ekranu, musimy nacisnąć przyciski Shift-Command-4 w tym momencie wskaźnik (kursor myszy) przyjmie kształt krzyżyka. Ustaw krzyżyk tam gdzie chcesz rozpocząć wykonanie zrzutu ekranu, przeciągnij aby ustawić wybrany obszar ekranu, który ma zostać zapisany. Tak jak w przypadku pełnego zrzutu ekranu na Macu plik zostanie automatycznie zapisany na biurku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here