Kaligraficzne cięcie – nowy trend we fryzjerstwie

Kaligraficzne cięcie

Kaligraficzne cięcie to najnowszy trend w strzyżeniu włosów. Istna rewolucja i rewelacja! Dzięki niemu można sprawić, że nawet bardzo cienkie włosy zwiększą swoją objętość i będą się świetnie układały. Brzmi ciekawie?
Jeśli jeszcze się z tą techniką nie spotkałyście to warto o tym poczytać i dowiedzieć się co to takiego. Postaramy się wam przybliżyć totalną rewolucję we fryzjerstwie. W poprzednim artykułach poruszaliśmy inne zagadnienia dotyczące pielęgnacji włosów – odsyłam do artykułu jak dbać o włosy oraz naturalny sposób na rozjaśnienie włosów.

Dla kogo jest kaligraficzne cięcie? Idealna propozycja dla cienkich włosów.

Kaligraficzne cięcie jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które mają cienkie włosy. Jak również dla kobiet, które marzą o zwiększeniu objętości swoich włosów i o tym, aby nie spędzać każdego dnia kilka godzin na ich układanie. Chyba wszystkie kobiety chciałyby, aby ich włosy układały się po prostu same. Przyznajcie się, która z Was nie marzy o tym, że wstaje z łóżka przeczesuje włosy szczotką, albo dłonią i już jest pięknie. Kaligraficzne cięcie ograniczy do minimum czas, który poświęcałyście do tej pory na układanie włosów. Brzmi niewiarygodnie?

Co to jest kaligraficzne cięcie (Caligraphy Cut)?

We fryzjerstwie co pewien czas pojawiają się nowe trendy. Czasami trudno za nimi nadążyć. Ostatnią totalną nowością jest „Caligraphy Cut”, czyli kaligraficzne cięcie. Możliwe, że kaligraficzne cięcie za jakiś czas zastąpi tradycyjne cięcie nożyczkami.
Jak sama nazwa mówi w kaligraficznym cięciu, zamiast nożyczek używa się kaligrafu, czyli specjalnego zakrzywionego noża, który wygląda jak długie pióro zakończone zamkniętym ostrzem. Nóż służy do tego, aby włosy były przycinane podobnie jak łodygi kwiatów, czyli pod pewnym kątem. Najważniejszą zaletą tej techniki jest to, że zwiększa ona objętość cienkich włosów i nadaje im pewnej sprężystości. Jeśli masz cienkie i delikatne włosy to ta metoda jest właśnie dla Ciebie.

Kaligraficzne cięcie – największe zalety

Kaligraf stworzył niemiecki fryzjer Frank Borman. Twórca dążył do tego, aby zwiększyć objętość włosów i poprawić ich sprężystość. Udało się to dzięki narzędziu ścinającemu włosy ukośnie. Koniec z rozdwajającymi się końcówkami, a to wszystko dzięki cięciu kaligraficznemu. Ponadto nowe technika cięcia sprawia, że substancje odżywcza nakładane na włosy lepiej w nie wnikają. Włosy ścinane kaligrafem zdecydowanie lepiej się układają. A to dla wszystkich kobiet powinna być dobra wiadomość. Pewnie nie jedna z Was wychodząc od fryzjera była zachwycona swoją nową fryzurą, a kolejnego dnia nie mogła jej odtworzyć. W tradycyjnym cięciu często jest tak, że włosy żyją własnym życiem i jeśli nie dotkanie ich fachowiec układają się zawsze nie tak jak trzeba.

Koniec problemów z układaniem włosów

Główną zaletą kaligraficznego cięcia jest to, że cięcie jest dopasowane do włosa, jego kształtu oraz tendencji układania się. Fryzjerzy gwarantują, że klientki, które zdecydują się na metamorfozę fryzury metodą kaligraficznego cięcia nie będą miały problemu z układaniem fryzury. Pewnie zainteresuje Was to, że po kaligraficznym cięciu włosy nawet przez 2 – 3 miesiące dobrze wyglądają i nie sprawiają kłopotu w ich układaniu.
Decydując się na cięcie kaligraficzne, trzeba liczyć się z tym, że potrwa ono dłużej niż tradycyjne cięcie. Jeśli zdecydujecie się na wypróbowanie nowej techniki, sprawdźcie czy fryzjer do którego się udajecie posiada odpowiednie kwalifikacje w tym zakresie i czy umie posługiwać się kaligrafem. W Polsce kaligraficzne cięcie wykonywane jest w nielicznych salonach. Dobrą wiadomością jest to, że liczba wykwalifikowanych fryzjerów cały czas rośnie.

Wynika z tego, że kaligraficzne cięcie będzie wybawieniem dla nie jednej kobiety. Nic tylko szukać fryzjera, który takie cięcie wykonuje i umawiać się na wizytę.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarzy (1)