U2 – Songs of experience. Kiedy koncert U2 w Polsce?

0
koncert U2 w polsce

Wielki powrót Bono…

Po trzech latach przerwy U2 powraca z nowym krążkiem „Songs of experience”.

Najnowszy album legendarnej grupy to muzyczna kontynuacja poprzedniej płyty Irlandczyków – „Songs of innocence”.

Wszyscy, którzy znają twórczość zespołu wiedzą, że nie jest im obca społeczna, czy polityczna tematyka.  I tym razem, na płycie można wyraźnie usłyszeć postawę artystów wobec polityki Stanów Zjednoczonych. W kawałku „American Soul” wraz z Kendrickiem Lamarem ukazują rzeczywisty „American Dream”.

Songs of experience” powstawała trzy lata. Przez ten czas duży wpływ na jej całokształt miały wydarzenia polityczne w Stanach Zjednoczonych, jak np. wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA.

Powrót do dawnego brzmienia

Pozytywnym zaskoczeniem jest powrót muzyków do dawnego brzmienia. Pomimo wyraźnych inspiracji popem i wręcz nieuniknionego porównania do twórczości Coldplay (chociażby kawałek „Red Flag Day”) Bono zaznacza rockowe akcenty chociażby poprzez inspiracje Zeppelinami w utworze „American Soul”.

Najnowszy krążek Irlandczyków nie jest tak znaczącą płytą dla dyskografii zespołu, jak dziesięciokrotnie pokryte platyną „The Joshua Tree”, czy „Achtung Baby”, jednak jest bardzo udanym muzycznym powrotem grupy. Każdy słuchacz znajdzie na tym krążku coś dla siebie.

Kiedy koncert U2 w Polsce?

Wszyscy polscy fani U2 mają cień nadziei na ponowne odwiedziny muzyków w kraju nad Wisłą. Prawdopodobnie już 21.07.2018 roku odbędzie się koncert U2 w Polsce na Stadionie Śląskim w Chorzowie będzie można na żywo usłyszeć legendarne „One” oraz najnowszy repertuar zespołu.

Rzekomy koncert Irlandczyków jest wynikiem akcji prowadzonej przez polskich wielbicieli grupy na jednym z portali społecznościowych.

Bono niejednokrotnie ukazywał sympatię dla Polski, podczas koncertu w Berlinie złożył hołd Solidarności i przyjął od fanów polską flagę. Pozostaje więc nadzieja, że i tym razem skusi się na występ przed polską publicznością. Jeżeli tak by się stało byłby to kolejny ciekawy punkt na koncertowej mapie Polski w 2018 roku.

Koncertowy 2018 rok w Polsce. Co nas czeka?

Przyszły rok ma szansę się stać jednym z najbardziej koncertowych lat w Polsce, oprócz U2 możemy się spodziewać występów takich kultowych zespołów jak : 30 Seconds to Mars, Marilyn Manson, Metallica. Depeche Mode czy Gorillaz.

Ali Mat 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here