Kiedy zmiana czasu na zimowy w 2017? Kiedy przestawiamy zegarki?

0
Kiedy zmiana czasu na zimowy
 Zmiana czasu, dotyka nas dwukrotnie w ciągu roku. Chociaż większość nowoczesnych sprzętów elektronicznych potrafi samodzielnie zmienić czas, to dla organizmu człowieka ma to większych wpływ na rytm dobowy. Wielu uważa, że zmiana czasu na zimowy oraz na letni przynosi same problemy i chaos. Do Sejmu trafił projekt ustawy zainicjowany przez partię PSL o niezmienianiu czasu na zimowy. Jeżeli projekt zostanie poparty i wejdzie w życie, pożegnamy się ze zmianą czasu, a przez cały rok kalendarzowy obowiązywać będzie czas letni. Kiedy zmiana czasu na zimowy przypada w 2017 roku?

Kiedy zmiana czasu na zimowy? Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu na zimowy w 2017 roku przypada z 28 na 29 października to właśnie wtedy musimy przestawić swoje zegarki o godzinę wstecz. Wskazówki zegara cofamy w nocy z godziny 3:00 na 2:00, co skutkuje dodatkową godziną snu z soboty na nadzielę.

Dlaczego przestawiamy zegarki? Kto to wymyślił?

Trudno wskazać jedną osobę, która zapoczątkowała proces zmiany czasu na świecie. W Europie wskazówki zegara przestawiono po raz pierwszy w 1916 roku, za sprawą Niemców, którzy 30 kwietnia 1916 roku cofnęli zegary o godzinę wstecz. Z czasem pomysł ten zyskiwał coraz większą rzeszę zwolenników, głównym celem było lepsze wykorzystanie światła słonecznego. Gdy nastąpił kryzys, a wydobycie surowców wykorzystywanych do oświetlanie spadło, sprawiło to, że obecnie ponad 3/4 państw na świecie zmienia czas dwukrotnie w ciągu roku.

Kiedy zmiana czasu na zimowy dotarła do Polski?

Zmiana czasu na zimowy w Polsce została wprowadzona w 1977 roku. Głównie chodziło o aspekt ekonomiczny i znacznie efektywniejsze wykorzystanie światła słonecznego co dobrze wpływało na oszczędność w ciągu dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here