Kiedy zmiana czasu na zimowy w 2017? Kiedy przestawiamy zegarki?

Kiedy zmiana czasu na zimowy
 Zmiana czasu, dotyka nas dwukrotnie w ciągu roku. Chociaż większość nowoczesnych sprzętów elektronicznych potrafi samodzielnie zmienić czas, to dla organizmu człowieka ma to większych wpływ na rytm dobowy. Wielu uważa, że zmiana czasu na zimowy oraz na letni przynosi same problemy i chaos. Do Sejmu trafił projekt ustawy zainicjowany przez partię PSL o niezmienianiu czasu na zimowy. Jeżeli projekt zostanie poparty i wejdzie w życie, pożegnamy się ze zmianą czasu, a przez cały rok kalendarzowy obowiązywać będzie czas letni. Kiedy zmiana czasu na zimowy przypada w 2017 roku?

Kiedy zmiana czasu na zimowy? Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu na zimowy w 2017 roku przypada z 28 na 29 października to właśnie wtedy musimy przestawić swoje zegarki o godzinę wstecz. Wskazówki zegara cofamy w nocy z godziny 3:00 na 2:00, co skutkuje dodatkową godziną snu z soboty na nadzielę.

Dlaczego przestawiamy zegarki? Kto to wymyślił?

Trudno wskazać jedną osobę, która zapoczątkowała proces zmiany czasu na świecie. W Europie wskazówki zegara przestawiono po raz pierwszy w 1916 roku, za sprawą Niemców, którzy 30 kwietnia 1916 roku cofnęli zegary o godzinę wstecz. Z czasem pomysł ten zyskiwał coraz większą rzeszę zwolenników, głównym celem było lepsze wykorzystanie światła słonecznego. Gdy nastąpił kryzys, a wydobycie surowców wykorzystywanych do oświetlanie spadło, sprawiło to, że obecnie ponad 3/4 państw na świecie zmienia czas dwukrotnie w ciągu roku.

Kiedy zmiana czasu na zimowy dotarła do Polski?

Zmiana czasu na zimowy w Polsce została wprowadzona w 1977 roku. Głównie chodziło o aspekt ekonomiczny i znacznie efektywniejsze wykorzystanie światła słonecznego co dobrze wpływało na oszczędność w ciągu dnia.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.