Komunikatory głosowe dla gracza? Alternatywa dla TeamSpeak’a!

komunikatory głosowe

Komunikatory głosowe są nieodłączonym wyposażeniem każdego gracza internetowego, to dzięki nim kontakt jest szybki i bez problemowy. Komunikatory głosowe niezbędne są podczas rozgrywek multiplayer, gdzie konieczna jest dobra komunikacja z innymi graczami. Niezawodna komunikacja pozwala przeprowadzić skoordynowany atak, kontakt na żywo możliwi jest dzięki odpowiednim komunikatorom głosowym. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze komunikatory głosowe dla graczy.

Najlepszy komunikator głosowy dla gracza!

Każdy gracz posiada całkiem inne wymagania dotyczące komunikowania się podczas rozgrywek w grach sieciowych. Niektórzy korzystają ze Skype’a nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić jego możliwości podczas gry. Skype jest domyślnie zainstalowany na wszystkich urządzeniach z systemem Windows. Jego konfiguracja jest bardzo łatwa, z pewnością nada się do komunikacji z osobami w formie tekstowej oraz połączeniu głosowemu i wideo.

Jeśli jesteś zaawansowanym graczem, warto przyjrzeć się specjalnym komunikatorom, które przeznaczone są przede wszystkich dla graczy. Często mają znacznie większe możliwości i funkcje, bez trudu połączysz się z użytkownikami z twojej grupy. Do najpopularniejszych komunikatorów głosowych należy TeamSpeak. Program pozwala na komunikowanie się za pomocą wiadomości tekstowych oraz głosowych. Umożliwia, jednoczesny kontakt z kilkoma osobami, to ogromny plus podczas grania w trybie multiplayer. TeamSpeak dostępny jest na popularne systemy takie jak Windows, Linux oraz MacOS, istnieje także możliwość instalacji TeamSpeak’a na urządzeniach mobilnych z system Android oraz iOS. Komunikator internetowy udostępniony jest na bezpłatnej licencji.

Komunikatory głosowe – alternatywa dla TeamSpeak.

W sieci znajdziemy wiele alternatywnych komunikatorów głosowych dla TeamSpeka, jeśli z jakich względów TeamSpeak nie odpowiada Twoim potrzebom, sprawdź poniższą listę.

discord logo

Discord – twórcy komunikatora Discord reklamują się sloganem, czas porzucić „Skype i TeamSpeak”. Aplikacja umożliwia komunikację głosową oraz tekstową. Sprawdza się idealnie jako alternatywa dla TeamSpeak’a jest całkowicie darmowym i bezpiecznym komunikatorem przeznaczonym dla graczy. Discord działa na komputerze oraz na smartfonie. Liczba użytkowników: ponad 14 mln. Licencja: bezpłatna.

mumble logo

Mumble – to kolejny komunikator dla graczy, program nie obciąża naszego komputera oraz łącza, wbudowany system do filtrowania głosu powoduje znaczny wzrost jakości rozmów. Komunikacja za pomocą Mumble jest szyfrowana z zachowaniem wszelkiej prywatności i bezpieczeństwa. Z przydatnych funkcji warto wymienić konfigurowaną nakładkę pokazującą ilość osób przebywających online podczas gry. Licencja: bezpłatna.

riot.im logo

Riot.im – to troszkę mniej znany komunikator, z którego korzystają gracze. Głównym powodem powstania programu Riot.im było umożliwienie prowadzenia wideokonferencji. W celu korzystania z aplikacji zostaniemy poproszeni o utworzenie specjalnego konta. Dzięki temu będziemy mogli organizować i tworzyć pokoje dla danego zespołu. W obrębie naszej społeczności możemy czatować, udostępniać pliki oraz nawiązywać połączenia głosowe, a także wideo. Riot.im dostępny jest w ponad 25 językach, licencja programu: bezpłatna.

ventrilo logo

Ventrilo – to mniej znany komunikatory głosowy, służy jako oprogramowania do komunikacji grupowej. Ventrilo sprawdza się znakomicie w przypadku słabszego komputera lub internetu, mimo bardzo dobrej jakości dźwięku program minimalnie wykorzystanie zasoby naszego procesora. Na plus zasługuj również prosty i intuicyjny interfejs. Licencja: bezpłatna.

 

Pochwalcie się w komentarzu, z jakich wy komunikatorów głosowych korzystacie podczas grania oraz jaki z nich jest według was najlepszą alternatywą dla kultowego TeamSpeak’a.

5/5 - (głosów: 2)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarzy (1)