Konfiguracja MMS w T-mobile – jak wysyłać MMS-y?

Konfiguracja MMS w T-mobile

Pomimo tego, że MMS-y nigdy nie zyskały takiej popularności jak SMS-y, to niekiedy
okazuje się, że konieczne wysłania MMS-a.Dzięki usłudze MMS użytkownik może przesyłać wiadomości multimedialne, składające się nie tylko z tekstu (SMS), ale także grafiki, animacji, czy dźwięku.

Często zdarza się, że użytkownik chcąc wysłać MMS-a napotyka na problemy związane z konfiguracją MMS-ów na swoim telefonie. Sposób odblokowywania usługi MMS może być dość kłopotliwy i zależy przede wszystkim od operatora i systemy operacyjnego.

Jeśli macie taki problem, to zaraz podpowiemy Wam jak skonfigurować MMS-y na swoim telefonie w T-mobile w szybki i bezbolesny sposób. Odsyłam także do naszego poprzedniego poradnika jak sprawdzić stan konta T-mobile.

Aktywacja i dezaktywacja MMS-ów

Posiadając telefon w sieci T-Mobile użytkownik ponosi wyłącznie koszty wysyłanych wiadomości MMS. Opłata nalicza jest w wysokości zgodnej z cennikiem posiadanej taryfy.
Za aktywację i dezaktywację usługi MMS nie są naliczane żadne dodatkowe opłaty.

Aktywacja MMS

 • Usługa MMS jest aktywowana na trzy różne sposoby:
  w sposób automatyczny u każdego klienta, który kupi w sieci T-Mobile telefon posiadający funkcję MMS;
 • automatycznie zaraz po tym jak użytkownik wykona pierwsze połączenie, dotyczy to klientów posiadających ofertę Mix, T-Mobile na kartę, a także system blueconnect starter;
 • po rozmowie telefonicznej z konsultantem, wystarczy zadzwonić do Biura Obsługi Abonenta T-Mobile.

Wystarczy odczekać około 30 minut od momentu zgłoszenia aktywacji, a usługa MMS zostanie uruchomiona. Użytkownik o włączeniu usługi zostanie poinformowany wiadomością SMS.
Niestety pomimo aktywacji usługi nie zawsze możliwe jest automatyczne wysyłanie MMS-ów. Aby użytkownik mógł poprawnie korzystać z aktywowanej usługi musi jeszcze w prawidłowy sposób skonfigurować telefon wyposażony w funkcję MMS.

Jak sprawdzić numer IMEI telefonu?

Konfiguracja MMS w T-Mobile

Z problemem związanym z usługą MMS najczęściej spotykają się użytkownicy, którzy wymieniają telefon, na model nie zakupiony w salonie operatora. W takiej sytuacji konieczne jest ręczne ustawienie konfiguracji MMS w telefonie.
Słysząc, że trzeba tego dokonać samodzielnie pewnie ogarnął Cię strach…
Spokojnie wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne i konfiguracja może być przeprowadzona w sposób automatyczny, albo bezpośredni.

Konfiguracja MMS – krok po kroku

Konfiguracja MMS przebiega w sposób następujący:

 • konfiguracja automatyczna, aby ją przeprowadzić wystarczy wejść na stronę: http://www.t-mobile.pl/konfigurator/web/app/indywidualny/selectConfiguration.do
  Jedyne co musi zrobić użytkownik to w odpowiednie miejsca wpisać: numer telefonu, producenta telefonu, model aparatu oraz zaznaczyć usługę, która ma być skonfigurowana, w tym przypadku jest to usługa MMS.
  Sprawdź wpisane dane i je zatwierdź. Pozostało przepisać kod z obrazka i GOTOWE;
 • konfiguracja bezpośrednia, wystarczy, że użytkownik wejdzie w ustawienia swojego telefonu. Kolejne kroki zależą od tego, w jaki system wyposażony jest telefon:

Telefon posiadający System Android – postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

Wejdź po kolei w USTAWIENIA > SIECI ZWYKŁE I BEZPRZEWODOWE > SIECI KOMÓRKOWE > PUNKTY DOSTĘPOWE;

Jak już wejdziesz w Ustawienia telefonu musisz dodać nową nazwę APN i następującą konfigurację:
Nazwa: dowolna
APN: mms
Proxy: puste
Port: puste
Nazwa użytkownika: puste
Hasło: puste
Serwer: puste
MMSC: http://mms/servlets/mms
Proxy MMS: 213.158.194.226
Port MMS: 8080
MCC: 260
MNC: 02
Typ uwierzytelniania: PAP
Typ APN: mms
Po wszystkich krokach zalecane jest wyłączenie i ponowne włączenie telefonu.

Telefon posiadający Systemu Windows – postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

Wejdź po kolei w OPCJE (symbol 3 kropek) > USTAWIENIA > SIEĆ KOMÓRKOWA,
następnie dodaj APN do MMS-ów i uzupełnij wyłącznie pola podane niżej:

APN: mms
Bramka WAP adres: 213.158.194.226
Bramka WAP port: 8080
MMSC adres: http://mms/servlets/mms
MMSC port: 80
Maksymalny rozmiar: 300
ZAPISZ (symbol dyskietki)

Telefon posiadający Systemu IOS – postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

Wejdź po kolei w USTAWIENIA > OGÓLNE > WYZERUJ > WYZERUJ USTAWIENIA SIECIOWE

Wybierając powyższą opcję dojdzie do zrestartowania urządzenia, w efekcie czego zostanie przywrócona prawidłowa konfiguracja usług (MMS/SMS/Internet).
Bez obaw opcja ta nie spowoduje wykasowania danych zapisanych na urządzeniu. Twoje zdjęcia, filmy, muzyka i inne ustawienia zostaną nienaruszone.

W ostatnim czasie zauważalny jest znaczący spadek popularności MMS-ów, spowodowane jest to w głównej mierze problemami z konfiguracją i w dalszym ciągu odpłatnością MMS-ów, gdyż nie u wszystkich operatorów w ofercie można znaleźć nielimitowane MMS-y. Do spadku popularności MMS-ów przyczynił się wzrost bezpłatnych komunikatorów m.in. Messenger, WhatsApp. Wszystko to sprawiło, że z MMS-ów korzysta coraz mniej osób.Jeśli jednak jesteś zwolennikiem MMS-ów i masz problem z konfiguracją to powyższe porady pomogą się go pozbyć i bez problemu będziesz mógł korzystać z usługi MMS.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.