Lime – elektryczne hulajnogi w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Za ile? – Cennik aplikacji

Lime

Przebywając w dużym mieście takim jak Warszawa, Poznań czy Wrocław nie da się nie zauważyć rozsypu zielono czarnych urządzeń. Hulajnogi pojawiają się dosłownie wszędzie, można zauważyć często w nietypowym miejscu. Na początku przygody z hulajnogami większość z nas zastanawiało się jak to działa, ile kosztuje, w jaki sposób można wypożyczyć taki sprzęt, a przede wszystkim jak go oddać. Nie tylko osobiście testowaliśmy aplikację i kilka informacji możemy przekazać z własnych obserwacji, ale również zrobiliśmy research w tym temacie.

Elektryczne hulajnogi. Jak działa aplikacja Lime?

Firma Lime z logiem limonki powstała w Stanach Zjednoczonych i na początku pochłonęła większą część Ameryki swoimi technologiami. Na tę chwilę działają już w Europie, a nawet w Polsce. Lime umożliwia wypożyczenie hulajnóg elektrycznych za opłatą. Podobnie działają już rowery, skutery czy samochody. Firma przedstawia swoją koncepcję jako podarowanie możliwości niedrogiej mobilności. W ten sposób na mniejszych odległościach nie korzystamy z pojazdów spalinowych i nie zatruwamy środowiska.  Całość działa za pomocą smartfona i dedykowaną aplikację Lime dostępną na urządzenia z Androidem i iOS. Aplikację znajdziecie bezpośrednio w Google Play i AppStore.
Kiedy pobierzemy aplikację na swój telefon należy się zarejestrować, wpisać wszystkie dane kontaktowe, jak również podpiąć swoją kartę bankową. Aplikacja obciąża naszą kartę o kwotę, którą wydaliśmy na przejazd hulajnogą elektryczną w Polsce. Możemy również zalogować się dzięki aplikacji Facebook lub podając swój numer telefonu, na który otrzymamy SMS z kodem potwierdzającym rejestrację.

Jak wypożyczyć hulajnogę elektryczną?

Jeżeli udało się na pobrać aplikację Lime i chcemy wypożyczyć hulajnogę elektryczną w Poznaniu, Warszawie czy Wrocławiu według lokalizacji na mapce pokażą się wszystkie dostępne urządzenia. Warto zwrócić uwagę na to, aby przy ikonce hulajnogi pojawiła się pełna bateria. Oznacza to, że hulajnoga jest naładowana, że możemy zrobić dłuższą przejażdżkę. Jeżeli potrzebujemy pokonać szybko niewielki odcinek można wypożyczyć sprzęt, który ma mniej baterii. Warto pamiętać o tym, że mamy możliwość odpychania się nogą podczas jazdy. Jednak ten sprzęt trochę waży i nie każdy będzie miał tyle siły.
Kiedy znaleźliśmy już nasz pojazd na aplikacji to, aby wypożyczyć hulajnogę skanujemy Qr kod, który znajdziemy na kierownicy. Robimy to poprzez użycie aparatu w aplikacji. Jeżeli się uda to usłyszymy dźwięk odblokowania hulajnogi. I już możemy korzystać z urządzenia. Aby hulajnoga ruszyła musimy się delikatnie popchnąć i wcisnąć gaz. Znajdziemy go przy prawej ręce. Hamulec, jak w zwykłych, domowych hulajnogach, nie jest z tyłu urządzenia, przy stopie, tylko przy lewej ręce.

Instrukcja jak wypożyczyć hulajnogę w aplikacji Lime

  1. Aplikacja Lime na iOSZnajdź hulajnogę w okolicy.
  2. Sprawdź czy jest naładowana.
  3. Zeskanuj Qr Kod. 
  4. Ciesz się jazdą! 
  5. Odstaw hulajnogę w bezpiecznym miejscu.
  6. Zakończ wypożyczenie. 
  7. Zrób zdjęcie.  

 

 

Aplikacja Lime – cennik. Ile kosztuje wypożyczenie hulajnogi elektrycznej?

Tak jak wyżej wszystko wyglądało bardzo przyjaźnie, tak niestety ceny już takie nie są. Mimo tego, że widzimy coraz więcej użytkowników hulajnóg elektrycznych w Poznaniu, Warszawie czy Wrocławiu to ceny są naprawdę wysokie.
Mamy dwie możliwości zapłaty za przejazd. Możemy z góry doładować konto aplikacji, lub podpiąć kartę, z której automatycznie pobierane będą opłaty.
Warto być jednak ostrożnym! Kiedy wypożyczałam hulajnogę, aplikacja pobrała mi 20 zł za każdą hulajnogę w ramach takiej jakby kaucji. Zwrot otrzymałam w ciągu 7 dni.

Cennik Lime:

  • Wypożyczenie hulajnogi – 2 zł,
  • Każda minuta przejazdu – 50 gr,
  • Godzina przejazdu – 30 zł.

Jako transport na bardzo małym dystansie może to być jeszcze opłacalne, jednak patrząc na to, że bilet tramwajowy zwykły na 40 min kosztuje ok 4 zł to są to wysokie ceny.

Hulajnogi miejskie jako nowa forma transportu w Google Maps.

Hulajnoga LIME

Najnowsza informacja! Google Maps wprowadza hulajnogi elektryczne Lime jako forma transportu miejskiego. Na tę chwilę możemy wybrać samochód, komunikację miejską, rower czy pójcie pieszo. Ostatnio pojawiły się również taksówki wraz z cennikiem i czasem przejazdu i oczekiwania. Teraz przyszedł czas właśnie na hulajnogi! Sprzęt ten rozpędza się do 28 km/h, jest zwinny i można nim jeździć po ścieżkach rowerowych i ulicy. Nie wolno jednak korzystać z chodników dla pieszych. Jest to świetny sposób, ponieważ hulajnogę możemy postawić dosłownie wszędzie. Jest to również minus, ponieważ ludzie nie dbają o to i często można znaleźć sprzęt gdzieś w przewrócony w krzakach czy rowie.
Dlatego warto pamiętać, jeżeli my chcemy używać to dajmy korzystać również innym.

Jeśli Interesuje Cię zakup własnej sprawdź Hulajnogi elektryczne – najlepsze modele

4/5 - (głosów: 2)

Eleonora

Co o mnie? Dziewczyna interesująca się światem. Uwielbiam nowinki, ciekawe historie, trochę humoru i miłości. Piszę tak, jak sama chciałabym przeczytać. O czym? Każdy temat jest dobry, wystarczy się zastanowić co on wniesie do naszego życia. Nie za wiele? No cóż, ale warto wiedzieć nawet coś nieistotnego.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.