Modowe faux pas popełniane przez wielu mężczyzn – jak mu zapobiec?

mężczyzna z brodą

Choć coraz więcej mężczyzn ubiera się modnie, a przede wszystkim schludnie, to jednak ciągle są tacy, którzy popełniają modowe faux pas. Słynne są już skarpetki do sandałów, ale to przecież nie jedyny grzech facetów. Dziś przedstawimy te najpopularniejsze i podpowiemy, jak ich uniknąć.

Beardman to nie menel, chyba że ekskluzywny, zatem potarganej i niezadbanej brodzie mówimy nie!

Chyba każdy kojarzy blogera, który nazwał sam siebie Ekskluzywnym Menelem. To oczywiście zgrabny, przyciągający uwagę oksymoron, bo brodacz absolutnie o swoją brodę powinien dbać. Zatem jeśli już chcesz ją nosić, to musisz zaopatrzyć się w kosmetyki do brody. Twój zarost narażony jest na wiele zanieczyszczeń w ciągu dnia, a do tego dochodzi jeszcze zmienna pogoda. Zatem szampon albo mydło do brody to absolutne must have. Trzeba też wybrać kartacz albo grzebień do brody, bo nie może być ona skołtuniona i potargana, niezależnie od długości nie wygląda to dobrze i należy to potraktować jako modowe faux pas, biorąc pod uwagę, że brody znów są bardzo modne. Do brody grzebienie najlepiej nadają się do tj kilkucentymetrowej, a do krótszej – kartacze. Warto zainwestować także w olejek do brody, który zapobiegnie wnikaniu wszystkich zapachów w brodę. Zatem broda może pachnieć ładnie, nawet po kilku godzinach spędzonych w biurze.

Modowe faux pas związane z paskiem męskim – nienoszenie lub zły dobór

Częstym modowym faux pas jest też nienoszenie paska, zwłaszcza do casualowych spodni. Jeśli jeansy czy chinosy mają szlufki to absolutnie pasek nosić należy, bo jego niezałożenie w przypadku mężczyzn jest rzeczywiście nieakceptowalne. Jednak to nie wszystkie modowe zbrodnie związane z paskiem, wszak bardzo często jest on źle dobierany do garnituru. Przede wszystkim powinien mieć odpowiednią długość i rozmiar. Nie można nosić paska zapiętego na ostatnią dziurkę, ale nie można również zakładać zbyt długiego, który jest niemal podwójnie przełożony przez szlufki. Kolor należy dobrać pod kątem dodatków, czyli butów i krawata, a klamra powinna być klasyczna. W stroju formalnym nie można stawiać na przesadne kontrasty, stąd też na pewno bezpieczne będzie założenie czarnych butów do czarnego garnituru, a do spodni oczywiście niezbędny będzie czarny pasek. Jeśli masz granatowy garnitur i brązowe buty to wybierasz pasek brązowy, a nie granatowy.

Nieudolne próby zakrywania łysych miejsc na głowie

Często mężczyźni nie mogą pogodzić się ze stratą…włosów na głowie. Stąd kombinują nad tym, jak przesłonić łysinę. Pozostawianie kilku dłuższych kosmyków i ich uporczywe zaczesywanie, podczas gdy spod nich widoczna jest łysina nie jest dobrym pomysłem. Jeśli naprawdę nie możesz pogodzić się z utratą włosów, spróbuj terapii osoczem bogatopłytkowym lub mezoterapii skóry głowy. Nie wybieraj tupecików, bo to chyba najgorsze. Najlepiej jeśli nic nie da się zrobić zgolić włosy i zapuścić brodę. Wszak gdy brakuje ich na głowie, to zarost zwykle rośnie dobrze, bo w końcu w przyrodzie musi panować równowaga…

Czy skarpetki dobrane do garnituru mogą się wyróżniać?

Dochodzimy do kwestii skarpet. Od kilku lat pojawił się trend kolorowych skarpet z grafikami czy napisami do garniturów. Często noszone są nawet przez biznesmenów. Jednak trzeba wiedzieć kiedy na taką nonszalancję można sobie pozwolić, bo na formalną okazję skarpety trzeba dobrać pod kolor garnituru. Zatem do ciemnego wybieramy ciemne, a nie białe, które od razu rzucają się w oczy. Na pewno nie będzie problemu z garniturem smart casualowym. W takim przypadku można pozwolić sobie na więcej, nawet kolorowe skarpetki. Zatem trzeba wiedzieć, kiedy można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

Jak nosić portfel, a może zrezygnować z niego na rzecz nerki lub saszetki?

Kolejną kwestią faux pas, którą chcemy omówić jest noszenie zbyt grubego portfela w kieszeni. W ogóle w kieszeni spodni nie powinno się go nosić. Jeśli już to w kieszeni wewnętrznej kurtki czy marynarki można włożyć portfel typu slim. Większe portfele najlepiej włożyć do męskiej torby. Oczywiście można zdecydować się także na inną wersję czyli nerkę lub saszetkę. Ta pierwsza występuje w wersji raczej casualowej, ewentualnie smart casualowej i w tym przypadku pieniądze można włożyć bezpośrednio do niej. Saszetka to już inna kwestia, bowiem ona jest już smart casualowa albo formalna, wszak najczęściej wykonana jest ze skóry. Może z powodzeniem zastąpić portfel, a zmieszczą się w niej akże dokumenty.

Teraz już wiesz jak nie popełniać podstawowych modowych faux pas. Modą można, a nawet trzeba się bawić, jednak zawsze są pewne granice dobrego smaku.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.