Monstera dziurawa – uprawa. Gdzie kupić monsterę dziurawą?

Monstera dziurawa

Nie wiem, czy zauważyliście, jak zwiększyła się popularność roślin doniczkowych? Bardzo modne stało się zagospodarowanie pomieszczenia różnymi kwiatami i roślinami. Najbardziej popularne są aktualnie różne rodzaje kaktusów, a także rośliny liściaste a dokładnie monstera dziurawa. Co to za roślina, jak się nią zajmować oraz gdzie można kupić dowiecie się w tym artykule.

Co to jest monstera? Monstera dziurawa – uprawa.

Monstera dziurawa uchodzi za najbardziej dekoracyjną roślinę doniczkową. Pasuje do dużych mieszkań, ze względu na jej rozmiar. Roślina pochodzi z lasów tropikalnych a w Polsce jest rośliną ozdobną. Występuje około 30 rodzajów tej rośliny. Monstera ma grube, duże liście, które z czasem wzrastają. Dorosłe liście sięgają nawet do 60 cm w średnicy.

Jej charakterystycznym elementem są dziury w liściach, skąd pochodzi nazwa, czyli monstera dziurawa. Jeżeli kupiliście roślinę, która nie ma jeszcze wcięć, musicie cierpliwie poczekać. Z czasem powstają wcięcia, które są naturalnym systemem wentylacji całej rośliny. Monstera rośnie bardzo powoli, około 2 liście na rok, dlatego warto kupić starszy okaz. Monstera lubi cień, nie stawiajmy jej w słońcu, ponieważ jej liście zrobią się małe i skulone. Sama uprawa monstery jest bardzo łatwa. Nie jest to wymagająca roślina. Warto przymocować jej pędy do mocnej podpory oraz udostępnić jej dużo miejsca do wzrostu.

Jako roślina tropikalna lubi średnie temperatury oraz wysoką wilgotność powietrza. Warto od czasu do czasu zraszać ją wodą, oczywiście nie przesadzając. Monstera rzadko popada w choroby jednakże jest wrażliwa na przeciągi i zbyt niską temperaturę. Na jej liściach powstają wtedy czarne plamy. Jej podłoże powinno być torfowe oraz wilgotne. Możemy korzystać z odżywek kwiatowych do roślin doniczkowych liściastych. Jeżeli chodzi o przesadzanie, aby tego często nie robić, warto od razu znaleźć roślinie większą doniczkę, aby mogła się rozrastać.

[post_gallery]

Monstera dziurawa gdzie kupić?

Ta roślina z dziurawymi liśćmi stała się tak popularna, że wprowadza ją coraz więcej sklepów. Monstery możemy szukać w sklepach internetowych, na allegro mamy wiele propozycji. Monstery w sklepach stacjonarnych najczęściej pojawiają się w Obi, Ikei, Leroy Merlin itp. Chociaż można je również spotkać w dyskontach takich jak Biedronka czy Lidl. Cena monstery różni się w zależności od wielkości, czyli tak naprawdę od jej wieku. Od kilkudziesięciu złoty do nawet kilku tysięcy.

Oprócz samej rośliny, która wygląda zjawiskowo, w sklepach znajdziemy gadżety z motywem liści monstery. Są to kubki, pościel, biżuteria, a nawet ubrania. Powstają specjalne filtry na zdjęcia właśnie z grafiką tej rośliny.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.