Kiedy można wsiąść do samochodu po spożyciu alkoholu?

0
Kiedy można wsiąść do samochodu po spożyciu alkoholu

Kiedy można wsiąść bezpiecznie do samochodu po spożyciu alkoholu?

Po jakim czasie można wsiąść za kierownicę? Piłeś? Nie jedź! Nawet na drugi dzień po zakrapianej imprezie, kiedy wydaje nam się, że już wszystko wyparowało lub ulotniło się w magiczny sposób. Nie mamy możliwości na szybkie pozbycie się alkoholu z organizmu, jednak każdy organizm może przyswajać taki stan w inny sposób. Oczywiście jest także różnica czasowa gdy jesteś kobietą- czyli potrzebujemy więcej czasu, a mężczyzną – gdy dzieje się to trochę szybciej.

Kiedy można wsiąść do samochodu po piwie?

Legendy, opowiadania mówią, że najdłużej pozbywamy się z organizmu piwa. Zazwyczaj wypijamy go najwięcej dlatego długo rozkłada się „po kościach”. Dorosły mężczyzna potrzebuje ok 20 godzin po wypiciu 2 piw, zaś kobieta około 24 godzin.

Wódka i wino schodzą trochę szybciej, ale jeżeli pijemy ogromne ilości, lepiej zostawić autko przez kolejny dzień na pewno. 100 ml wódki ulatnia się w około 12 godzin, zaś 200 ml wina około 10.

Jeżeli potrzebujecie jednak skorzystać z samochodu, najlepiej sprawdzić swój organizm alkomatem. Aktualnie na rynku można zakupić „domowy” alkomat, którego można używać po imprezie kiedy nie jesteśmy do końca pewni naszego stanu. Niektóre strony internetowe są stworzone do wyliczania potencjalnej ilości alkoholu we krwi, jeżeli oczywiście wszystko skrupulatnie wypełniamy, bez oszukiwania. Jest to ważne, ponieważ tylko dzięki naszym informacjom taka strona może stwierdzić czy jesteśmy gotowi na jazdę za kierownicą. Najlepszym sposobem jednak jest podejście na Komisariat Policji, tak, na prawdę. Bez żadnego problemu policjant zmierzy zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here