Pobieranie filmów z FB – jak ściągnąć film z Facebooka?

Pobieranie filmów z FB

Facebook to portal social media, który od dłuższego czasu próbuje zagrozić platformie video Youtube. Ciekawe treści wideo i filmiki przyciągają użytkowników na znacznie dłużej, są także świetną opcją promocji w social mediach. FB od pewnego czasu zachęca twórców wideo do udostępniania swoich filmów na swoich Fanpage’ach oraz profilach na Facebooku. Co w przypadku, jeśli będziemy chcieli pobrać film z Facebooka, aby zachować jego kopie? W sieci znajdziemy wiele poradników, dużo część z nich jest już nieaktualna. Pobieranie filmów z FB jest możliwe, a co najważniejsze nie jest skomplikowanym zadaniem. Filmy możemy pobrać między innymi z panelu reklamowego lub narzędzi dostępnych do zarządzania naszym Fanpage’m.

Jeśli natomiast chcesz pobrać film, którego nie jesteś autorem, zadanie to może okazać się bardziej skomplikowane. W tym artykule przedstawimy sprawdzone sposoby na ściąganie filmów z Facebooka.

Przeczytaj także: Pobieranie filmów z CDA

Jak ściągnąć film z Facebooka – gdy jesteś autorem filmu.

W przypadku chęci pobrania filmu z Facebooka, którego jesteśmy autorem lub właścicielem proces pobierania jest bardzo prosty. Pierwszym krokiem jest zalogowanie się na swoje konto na FB i przejście do fanpage. Z górnego menu wybieramy Narzędzia, następnie przechodzimy do zakładki Filmy i Biblioteka filmów.

W tym miejscu pojawią się wszystkie filmy i materiały wideo, które udostępniliśmy na Facebooku. Aby pobrać dany materiał należy zaznaczyć odpowiedni film, następnie kliknąć przycisk Działania. Pojawi się rozwijane menu z kilkoma opcjami do wyboru, nas interesuje przede wszystkim opcja Pobierz w jakości SD oraz Pobierz w jakości HD. Jeśli chcemy zachować dobrą jakość filmu najlepiej pobrać go w jakości HD.

ściąganie filmu z FB

Drugim sposobem na pobranie filmów z FB, których jesteś właścicielem. Jest skorzystanie z narzędzi reklamowych dostępnych na Facebooku. W tym celu przechodzimy do Centrum reklamy, następnie należy odnaleźć Narzędzia, w tej sekcji wybieramy Filmy. Klikając prawym przyciskiem myszy na wybrany film wybieramy opcję Pobierz video, film zostanie pobrany z Facebook na nasz dysk.

Jak usunąć stronę na Facebooku / FB?

Pobieranie filmu z FB – gdy nie jesteś właścicielem ani twórcą filmu.

Co, jeśli chcemy ściągnąć film z Facebooka, którego nie jesteśmy właścicielami? Z pomocą w pobraniu filmu przychodzą specjalne portale tzw. strony, które udostępniają skrypt Facebook Video Downloader.

  • FBDown.net
  • GetFbStuff.com
  • Getfvid.com
  1. Aby ściągnąć film z FB na nasz komputer, należy wyświetlić dany film, który chcemy pobrać. Następnie za pomocą prawego przycisku myszy wybieramy opcję Pokaż adres URL.
  2. Kopiujemy bezpośredni adres filmu i wklejamy go na stronie typu Facebook Video Downloader w miejscu Wprowadź adres URL filmu na Facebook lub Enter Facebook Video Link.
  3. Następnie zatwierdzamy pobieranie filmu.
  4. Wybieramy opcję Zapisz film wideo jako… Zapisujemy plik na dysku naszego komputera. Film możemy pobrać w wersji w niższej jakości obrazu oraz w wersji HD.
5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.