
Spis treści
Jak pozbyć się zaskórników, wągrów i rozszerzonych porów?
Z problemem zaskórników zmaga się wielu z nas. Zanim rozpoczniemy walkę z niedoskonałościami skóry, zapoznaj się z artykułem jak pozbyć się zaskórników. Warto wiedzieć, że dzielą się one na dwa typy: zaskórniki otwarte (czarne kropki w skórze) i zaskórniki zamknięte (biaława kaszka, grudka). Wągry najczęściej powstają na skutek nadprodukcji sebum oraz niewłaściwie złuszczającego się naskórka. Prowadzi to do zatkania mieszków włosowych, w których sebum zostaje uwięzione powodując zaskórniki. Jak więc poradzić sobie z tym problemem? Przedstawię na to kilka sposobów.
ZACZNIJ OD:
Zacznij od ustalenia czy aby na pewno odpowiednio dbasz o swoją skórę? Czy dokładnie i regularnie ją oczyszczasz? Czy zdrowo się odżywiasz? Czy często żyjesz w stresie? Sprawdź też skład kosmetyków, których używasz. Być może są tam składniki, które zapychają Twoją skórę. Odpowiedzi na te pytania pomogą ustalić Ci źródło problemu.
USTAL SWOJE POTRZEBY:
W walce z problemem kluczowe jest określenie skali problemu i dobranie odpowiednich dla siebie preparatów. Jeżeli problem z zaskórnikami jest łagodny, nie warto zaczynać od silnie działających kosmetyków, ponieważ możemy sobie bardziej zaszkodzić, niż pomóc.
OCZYSZCZANIE W DOMOWYM ZACISZU POMOŻE POZBYĆ SIĘ ZASKÓRNIKÓW:
Najprostszym i najtańszym sposobem jest samodzielne oczyszczanie skóry w domu. Regularne mycie, a przede wszystkim złuszczanie jest podstawą pracy nad lepszą kondycją naszej buzi. Do codziennej pielęgnacji warto wybrać kosmetyki, które nie będą nadmiernie wysuszały naszej skóry. Zbyt mocne przesuszenie spowoduje zwiększenie ilości produkcji sebum, dlatego bardzo ważne jest również odpowiednie nawilżenie twarzy.
ZABIEGI KOSMETYCZNE:
Gdy problem z zaskórnikami jest większy warto raz na jakiś czas wybrać się na oczyszczanie manualne wykonywane w gabinecie kosmetycznym. Nie polecam wyciskania wągrów samodzielnie palcami, ponieważ możemy doprowadzić do rozprzestrzenienia się bakterii, zanieczyszczeń, a nawet wywołać stany zapalne.
CO WARTO MIEĆ W SWOJEJ KOSMETYCZCE I JAK CZĘSTO STOSOWAĆ ABY POZBYĆ SIĘ ZASKÓRNIKÓW I WĄGRÓW:
- krem na dzień i na noc – stosujemy codziennie, rano i wieczorem
- żel myjący (najlepiej bez dodatku mydła) – codziennie, rano i wieczorem
- tonik (najlepiej bez alkoholu) – codziennie, rano i wieczorem
- peeling – 1-2 razy w tygodniu
- maseczki – 1-3 razy w tygodniu
WARTO WYPRÓBOWAĆ:
- glinki: mają właściwości oczyszczające, ściągające, rozjaśniające i wygładzające
- kwasy: działają złuszczająco, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie i przeciwzapalnie
- węgiel aktywny: pochłania nadmiar sebum, działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, zwęża i odblokowuje pory, matowi i wygładza skórę,
- olejek z drzewa herbacianego: posiada właściwości antyseptyczne, dezynfekujące i przeciwzapalne
- plastry na nos: usuwają zanieczyszczenia, oczyszczają i ściągają pory
Należy pamiętać, że problemu z zaskórnikami nie pozbędziemy się w ciągu 5 minut! Wszystko zależy od naszej skóry, od skali problemu, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Każda skóra reaguje inaczej, więc nie należy się spodziewać cudów już od pierwszego użycia.
Masz pytania?
Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!