Profesjonalna obróbka zdjęć

obróbka zdjęć

Za każdym razem, gdy widzisz piękne zdjęcia fotografów, posty na instagramie lub innych mediach społecznościowych zastanawiasz się, jak uzyskują tak niebanalne kolory i artystyczną kreację? Większość twórców niezależnie, czy mówimy o profesjonalistach, czy amatorach korzysta z popularnej aplikacji Adobe Lightroom. Prosty w obsłudze program dostępny na komputery i telefony sprawia, że zaledwie w kilka sekund ze standardowego zdjęcia zrobisz prawdziwe dzieło sztuki. 

Filtry Lightroom – gotowe presety Lightroom

Lightroom do dłuższego czasu jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do obróbki zdjęć. Jego ogromną zaletą jest nie tylko możliwość samodzielnego dostosowania światła, natężenia poszczególnych barw i całej kolorystyki do klimatu wykonanej fotografii, ale również możliwość wykorzystania gotowych presetów, które pozwalają na obróbkę zaledwie jednym kliknięciem. 

Wykorzystaj potencjał, jaki niesie za sobą Lightroom Calassic i stwórz piękne kolaże zdjęć wykorzystując pojedyncze presety lub całe zestawy skomponowane tak, by dopasować się do twojej stylistyki. Wielu twórców udostępnia gotowe filtry, które możesz dobrać pod kątem dominującej barwy. W ten sposób, jeżeli jesteś amatorem delikatnych i stonowanych barw postaw na presety w stylu boho, cremy oraz nude stawiające na wydobycie jak największej ilości bieli i podkręcenie jasnych kolorów. 

Wśród różnych propozycji znajdziesz filtry lightroom tematyczne, nawiązujące do określonej pory roku lub nadchodzącego święta. W ten sposób na okres jesienny możesz skorzystać z filtrów stawiających na ciemniejsze kolory, pomarańcze i żółcie, natomiast w okresie świąt Bożego Narodzenia kolorystyka dominująca będzie skupiać się na czerwieni, bieli i zieleni oddając tym samym istotę świąt i zimowy klimat. 

Filtry fotograficzne – jak zainstalować presety? 

Chcąc rozpocząć edycję zdjęć musisz najpierw poprawnie zainstalować presesty w aplikacji. Nie jest to trudne, jednak warto trzymać się instrukcji, która ułatwi przejście całego procesu. Kupując presety na stronie internetowej otrzymasz spakowaną paczkę, którą będziesz musiał otworzyć. Poprzez otwarty plik przejdziesz bezpośrednio do uprzednio zainstalowanego Lightrooma, gdzie wykonasz już kolejne czynności, które pozwala ci na szybką edycję fotosów. 

Nie musisz ograniczać się do jednego filtra, możesz zakupić kilka wersji kolorystycznych i nazwać je w aplikacji lub programie komputerowym własnymi nazwami. Dzięki temu stworzysz idealne zdjęcia dopasowane do okoliczności, dominującej kolorystyki oraz charakteru, jaki chcesz przedstawić. Pamiętaj, aby pobrane paczki przechowywać na dysku. W razie usunięcia programu będziesz mógł je ponownie zainstalować bez konieczności ponownego zakupu.  

Gotowe ustawienia dla twoich zdjęć – dlaczego warto?

Aplikacja Lightroom pozwala nie tylko na obróbkę pod względem kolorów i natężenia światła. To również opcja wyboru przejrzystości, wielkości zdjęcia oraz stopnia nasycenia i kontrastu. 

Popularność aplikacji mobilnej wzrosła, gdy influencerzy zaczęli stosować proponowane filtry, by ujednolicić feed swojej siatki na instagramie i zbudować bardziej profesjonalne konto. Dlaczego to takie ważne? Pomaga to zdobyć stałą grupę obserwujących, ale również wypaść profesjonalnie przed ewentualnymi reklamodawcami, którzy widząc niebanalne zdjęcia chętniej wybiorą twój profil do promocji marki. Wykorzystaj tę opcję i rozpocznij zupełnie nową przygodę świecie fotografii.

 

5/5 - (głosów: 4)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.