Radio internetowe – jak słuchać? Najpopularniejsze stacje radiowe w Polsce!

radio internetowe

Radio internetowe w ostatnim czasie notuje bardzo duży wzrost zainteresowania. Większość stacji radiowych dostępnych w Polsce, które mogliśmy posłuchać tylko i wyłącznie za pośrednictwem odbiornika radiowego, przechodzi na dostęp i możliwość darmowego słuchania przez internet. Dzięki temu wiele rozgłośni radiowych zyskało nowych słuchaczy, co przyczynia się do stałego rozwoju i czerpania znacznie większych profitów ze sprzedaży reklam. Młode osoby, chętnie słuchają swoich ulubionych stacji radiowych za pośrednictwem telefonu, dzięki temu radio online może śmiało konkurować z serwisami do streamingu muzyki takimi, jaki Spotify czy Tidal. W tym artykule przedstawimy informacje na temat najpopularniejszych stacji radiowych w Polsce, jakie zalety ma radio online oraz jak słuchać radia internetowego!

Radio online – ponad 100 stacji w jednym miejscu!

Radio online lub platformy skupiające stacje internetowe w jednym miejscu to najlepszy sposób na szybki i darmowy dostęp do największych i najchętniej słuchanych stacji internetowych w Polsce. Platformy skupiające w jednym miejscu stacje radiowe powstały z myślą, o tych, którzy oczekują od radia czegoś więcej niż, mają do zaoferowania zwykłe radia nadające na częstotliwościach FM. Radio internetowe oferuje znacznie więcej niż tradycyjne radio, umożliwia nam także dostęp na wielu urządzeniach bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania czy zakupu dodatkowe sprzętu, w celu odbioru audycji.

Korzystając ze stron z radiami internetowych, możesz słuchać ulubioną muzykę wybierając spośród ponad 100 kanałów muzycznych i stacji radiowych, Dzięki temu każdy, nawet ktoś o najbardziej wysublimowanych gustach muzycznych jest w stanie znaleźć tu coś dla siebie.

Najpopularniejsze strony skupiające internetowe stacje radiowe:

 • open.fm
 • radio-polska.pl
 • radiofmonline.pl
 • radio.pl
 • radiofm-online.com
 • onlineradio.pl
 • onlineradiobox.com

Sprawdź także: Jak usunąć konto na Spotify?

Jak słuchać stacji radiowych przez internet?

W celu słuchania radia przez internet nie musimy instalować dodatkowego oprogramowania, nie potrzebujemy także dodatkowego sprzętu. Jednym ze sposób na słuchanie ulubionych stacji radiowych jest skorzystanie z platformy z dostępem do wielu polskich i zagranicznych stacji radiowych w jednym miejscu.

 1. Wejdź na stronę internetową z radiem internetowych – radiofmonline.pl 
 2. Wybierz dowolny kanał – np. Radio RMF FM, radio Eska, czy Radio ZET i wciśnij przycisk PLAY. Do dyspozycji masz ponad 96 stacji radiowych, które posłuchasz na żywo online za pośrednictwem komputera, laptopa czy telefonu z dostępem do internetu.
 3. Rozkoszuj się świetną muzyką i audycjami na żywo wielu popularnych stacji radiowych 🙂

Najpopularniejsze stacje radiowe w Polsce!

Każdego roku trwa rywalizacja na rynku radiowym o słuchaczy, stacje radiowe za wszelką cenę chcą zatrzymać stałych słuchaczy, a także pozyskać nowych, co przekłada się bezpośrednio na zarobione pieniądze z prowadzenia rozgłośni radiowej. Stacja radiowa, która zyskuje na popularności, zyskuje także nowych reklamodawców, co powoduje powstanie nowych audycji, pozyskanie nowych redaktorów radiowych lub znacznie lepszą reklamę. Od wielu lat liderem w Polsce jest radio RMF FM, poniżej przedstawiliśmy listę najpopularniejszych stacji radiowych wyszukiwanych w Google w 2020 roku.

 1. RMF FM
 2. Radio ZET
 3. RMF MAXXX
 4. Radio Trójka
 5. VOX FM
 6. Złote Przeboje
 7. Jedynka – Polskie Radio
 8. Radio Weekend
 9. Radio Kielce
 10. Radio Nowy Świat

Ranking powstał na bazie popularności wyszukiwania słów kluczowych na brand (nazwę stacji i jej odmiany) przez użytkowników w Google.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.