Samsung, Bosch, Electrolux – na którą firmę się zdecydować, kupując lodówkę?

jaką wybrać lodówkę

Kupując lodówkę, warto zainwestować w dobrą jakość, która zagwarantuje świeżość przechowywanej żywności oraz wydajność i sprawność przez wiele lat. Producenci sprzętu AGD prześcigają się w rozwiązaniach, stąd też ogromna ilość modeli w sklepach. Warto zwrócić uwagę na parametry, na przykład pojemność czy klasę energetyczną. Marka jednak także jest nośnikiem pewnych informacji.

1. Lodówki Samsung

2. Lodówki Bosch

3. Lodówki Electrolux

Podczas zakupu sprzętu duże znaczenie ma cena, stanowiąca wynik wielu parametrów. Wyboru dokonać można również pomiędzy modelami wolnostojącymi i sprzętem pod zabudowę.

Lodówki Samsung

Dużą popularnością w Polsce cieszą się lodówki Samsung. Z reguły są przestronne, mają ciekawe rozwiązania funkcjonalne, a uniwersalna stylistyka pozwala dopasować je do każdej kuchni. Oprócz klasycznych srebrnych i białych, w sklepach takich jak: https://www.oleole.pl/lodowki,_Samsung.bhtml znaleźć można warianty czarne, podświetlane lub utrzymane w cieniowanej kolorystyce. Lodówki Samsung mają różne rozmiary, w tym warianty z położeniem zamrażalnika „side by side”.

W zależności od modelu zastosowano tu dodatkowe opcje: komorę Fresh Zone, pozwalającą dłużej zachować świeżość produktów, funkcję Twin Cooling z dwoma niezależnymi obiegami chłodzenia czy opcję „wakacje”, ograniczającą pobór energii w czasie nieobecności mieszkańców. System No Frost jest dzisiaj już niemal standardem, także w lodówkach Samsung. Wśród najnowocześniejszych rozwiązań oferowanych przez producenta wymienić warto technologię Family Hub. To system, który łączy lodówkę ze smartfonem i pozwala sprawdzić jej zawartość za sprawą systemu kamer, używać wbudowanego kalendarza czy odtwarzacza multimediów.

Lodówki Bosch

Bosch to firma, która przez lata stała się niemal synonimem niemieckiej jakości. Lodówki z portfolio producenta potwierdzają tę tezę. Znajdziemy wśród nich zarówno proste modele wolnostojące, jak i przeznaczone do zabudowy. Większość z nich jest bardzo cichych. Jak pokazują przykłady na https://www.oleole.pl/lodowki,_Bosch.bhtml, głośność nie przekracza w ich przypadku 40dB. Sprzęt dobrze chłodzi i jest funkcjonalny. Zapewnia przy tym bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

W lodówkach Bosch znaleźć można również dodatkowe udogodnienia: specjalną komorę Vita Fresh na warzywa i owoce o specjalnie wyprofilowanym dnie chroniącym przed osadzaniem wilgoci, system No Frost oraz Multi Airflow, a w modelach bardziej zaawansowanych dystrybutor wody i kostkarkę.

Lodówki Electrolux

Firma Electrolux swój sprzęt produkuje w Europie, przez lata zyskawszy pozycję lidera w kategorii chłodziarko-zamrażarek ze średniej półki cenowej. Produkty marki są funkcjonalne i praktyczne, raczej pozbawione skomplikowanych funkcji. W przypadku tańszych modeli w części chłodniczej zrezygnowano z systemu No Frost na rzecz podobnego – Frost Free, zapobiegającego powstawaniu szronu. No Frost natomiast funkcjonuje w zamrażalniku.

Droższe modele lodówek Electrolux, dostępne na https://www.oleole.pl/lodowki,_Electrolux.bhtml, wykorzystują opracowane przez firmę rozwiązania technologiczne. Do najważniejszych zalicza się funkcja Twin Tech Frost Free, zapewniająca odpowiednią wilgotność, Free Store odpowiadająca za prawidłową cyrkulację powietrza oraz umożliwiająca szybkie mrożenie Action Freeze. Nie są to lodówki naszpikowane wymyślnymi technologami, jeśli jednak poszukiwany jest korzystny stosunek jakości do ceny, wybór będzie trafny.

Jaką lodówkę najlepiej wybrać? Żadna nie jest pozbawiona wad, a ostateczny wybór zawsze wynika z potrzeb. Jeśli idealny będzie wariant budżetowy, warto zwrócić uwagę na lodówki Electrolux. Dodatkowe funkcje znaleźć można w lodówkach Bosch, a „gadżeciarze” nowinki techniczne odnajdą w sprzęcie Samsung.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarzy (1)