Showmax kończy działalność w Polsce – dlaczego i kiedy serwis zniknie?

Showmax kończy działalność

Tego się chyba nikt nie spodziewał, dzisiaj, czyli 12 grudnia 2018 roku serwis Showmax poinformował na swojej stronie, że kończy swoją działalność w Polsce w styczniu 2019 roku. Serwis vod działał niemal dwa lata, zadebiutował na polskim rynku w lutym 2017 roku. W tym czasie widzowie mieli możliwość oglądania ciekawych filmów i seriali online przez internet. Co się stało, że Showmax zniknie w Polski?

Głównym celem Showmax było wypełnienie miejsca wśród takich serwisów vod jak Netflix czy HBO GO, po części plan został zrealizowany. Dużym plusem i ciekawą ofertą, która przyciągała nowych widzów były premiery filmów oraz seriali w reżyserii Wojtka Smarzowskiego czy Patryka Vegi.

Kiedy Showmax zniknie z Polski?

Oficjalna informacja, przedstawione na stronie wskazuje, że 31 stycznia 2019 roku serwis zniknie z internetu, co pojawi się na jego miejscu? Tego jeszcze nikt nie wie. Znamy natomiast oficjalne oświadczenie prasowe firmy Naspers wyjaśniającą sytuacje zamknięcia serwisu Showmax w Polsce.

31 stycznia 2019 Showmax wycofuje się z Polski, a usługa nie będzie już dostępna. Jest to następstwem strategicznej decyzji właściciela Showmax – Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup (MCG), do której włączony został Showmax.

Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa będzie nadal działać jako część MultiChoice Group, a zmiany nie dotyczą pozostałych inwestycji Naspersa w Polsce.

Posiadasz subskrypcję Showmax na dłużej? Co się z nią stanie?

Wiele osób, wykupując dostęp do danego serwisu VOD często opłaca abonament na kilka miesięcy, a nawet rok do przodu. Klienci martwią się o swoje subskrypcje, co stanie się z ich pieniędzmi skoro serwis zamknięty zostanie 31 stycznia 2019 roku, a ich pakiet (abonament) został opłacony i jest dostępny np. do maja czy czerwca 2019. W takiej sytuacji należy skontaktować się z biurem obsługi klienta serwisu Showmax. Napisaliśmy w tej sprawie do serwisu Showmax, otrzymaliśmy informację zwrotną: Wszelkie informacje na temat zwrotów będą udzielane po 17 grudnia, po tym dniu prosimy o kontakt na adres pomoc@showmax.com.

Alternatywa dla Showmaxa

W Polsce nie brakuje alternatywy dla Showmaxa, także klienci, którzy dotychczas korzystali z tej platformy z pewnością znajdą coś dla siebie. Jest w czym wybierać o prym najpopularniejszego serwisu VOD w Polsce walczy przede wszystkim Netflix oraz HBO GO, troszkę za nimi znajdują się Player, IPLA, czy CDA Premium. Wysokość abonamentu we wszystkich serwisach streamingowych oscyluje wokół tej samej ceny, warto jednak przed zakupem zapoznać się z ofertą danej platformy vod i sprawdzić funkcjonalność za pomocą konta testowego, które zazwyczaj umożliwia nam oglądanie filmów i seriali przez 14 dni za darmo.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.