Skąd brać darmowe zdjęcia na stronę lub bloga?

Poleć nas
zdjęcia na blog

Blogowanie staje się coraz modniejsze, wiele osób zakłada swojego pierwszego bloga i zastanawia się skąd brać ładne zdjęcia do swoich artykułów. Ważnym elementem każdej strony i bloga poza oczywiście unikalną i ciekawą treścią, są ciekawe i tematyczne zdjęcia. Artykuł, który uzupełniony jest o obrazki czy infografiki staje się znacznie ciekawszy dla czytelnika. Skąd brać darmowe zdjęcia na bloga wysokiej jakości?

Jeżeli jeszcze nie posiadasz swojej strony lub bloga, odsyłam Cię do artykułu, w którym opisaliśmy gdzie założyć bloga za darmo, przydatnym poradnikiem jest także wpis na temat Jak zarabiać na blogu? Sprawdź koniecznie!

Zdjęcia z Google Grafika (Google Images)?

Wiele początkujących osób często wyszukuje zdjęcia w Google Grafika i wrzuca je do siebie na bloga. Oczywiście, znajdziemy tam mnóstwo grafik i obrazków, jednak należy pamiętać, że większość z nich posiada prawa autorskie i licencje użycia. Jeżeli nie otrzymamy zgody na użycie od autora, bardzo szybko możemy otrzymać sądowe wezwanie do zapłaty w związku z wykorzystaniem zdjęć objętych prawami autorskimi. W internecie znajdziemy mnóstwo serwisów ze zdjęciami, które możemy używać całkowicie za darmo.

Pexels.com

pexels.com

Moim faworytem jest strona Pexels, znajdziemy tam mnóstwo darmowych zdjęć w bardzo wysokiej jakości. Wszystkie zdjęcia czy grafiki są na licencji CC0, możemy używać je za darmo na swoich blogach, stronach czy innych projektach. Na duży plus zasługuje oznaczenie zdjęć oraz łatwe ich wyszukanie po słowach kluczowych. W bazie znajduje się kilkaset tysięcy darmowych zdjęć.

Pixabay.com

pixabay.com

Kolejna strona, która posiada mnóstwo darmowych zdjęć na licencji CC0, które możemy używać w celach komercyjnych na swoich blogach czy stronach. Pixabay to zbiór najciekawszych zdjęć z wielu pokrewnych serwisów np. unsplash. Dzięki dobrej wyszukiwarce możemy znaleźć bez trudu tematyczne zdjęcie do naszego artykułu czy podstrony. W bazie znajdziemy nie tylko zdjęcia, ale także filmy przesłane przez użytkowników serwisu. Aktualnie pixabay.com posiada ponad 1.6 miliona zdjęć i filmów, które możemy użyć na blogu. Na plus zasługuje polska wersja językowa serwisu i możliwość wyszukiwania obrazków po polsku.

Unsplash.com

unsplash.com

Unsplash to kolejny bank darmowych zdjęć i ilustracji. Posiada w swojej bazie ponad 850 tysięcy darmowych zdjęć, które możesz pobrać w wysokiej rozdzielczości i użyć w swoich projektach. Jedna z ciekawszych strona oferująca darmowe zdjęcia, każdego dnia społeczność unsplash.com wrzuca nowe fotografie na licencji CC0. Z pewnością znajdziesz tam to, czego szukasz.

stockvault.net – darmowe zdjęcia stockowe

stockvault.net

Stockvault to ponad 130 tysięcy darmowych zdjęć do pobrania za darmo. Serwis wiele zdjęć i ilustracji przedstawiających ludzi, zwierzęta, budynki i fotografię uliczną, krajobrazy, kwiaty i rośliny, sprzęt elektroniczny, zdjęcia żywności, czy zdjęcia przemysłowe. Każdego dnia użytkownicy dodają kolejne fotografie, w serwisie znajdziemy także wiele darmowych tekstur.

W sieci znajdziemy także wiele innych stron z darmowymi zdjęciami na bloga czy stronę, wyżej wymienione propozycje należą do czołówki tego typu serwisów. Posiadają zdecydowanie największą bazę darmowych fotografii do użytku komercyjnego. Jeśli jednak nadal nie sprostają waszym wymaganiom, to warto zajrzeć także na:

 • pikwizard.com
 • publicdomainpictures.net
 • freeimages.com 
 • morguefile.com
 • negativespace.co
 • stocksnap.io
 • isorepublic.com
 • skitterphoto.com
 • imagebase.net
 • openphoto.net

Licencja zdjęć CC0 – sprawdź przed użyciem na stronie lub blogu

Ważna informacja: Przy każdym zdjęciu dodanym na stronie powinna być informacja na temat licencji. Najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli pod zdjęciem będzie licencja CC0 lub np. Pixabay czy Pexels License. Licencje te pozwalają na darmowe użycie zdjęcia w celach komercyjnych. 

licencja pixabaylicencja CC0

Licencja CC0 (Creative Commons Zero) umożliwia:

 • wykorzystanie za darmo zdjęcia/grafiki w celach komercyjnych lub niekomercyjnych,
 • nie wymaga umieszczenia informacji na temat autora zdjęcia,
 • możesz edytować/przerabiać/zmieniać i dostosowywać zdjęcie dowolnie jak chcesz.

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *