Sposób na teściową – 5 sposobów na trudną teściową!

sposób na teściową

Wszyscy chyba znają kawały o teściowych. Wiadomo też powszechnie, że w każdej takiej historii jest ziarno prawdy. Problem pojawia się wtedy, gdy się okazuje, że to my musimy się zmierzyć z teściową występującą w kawałach. Toksyczna teściowa może być prawdziwym utrapieniem i spędzać nam sen z powiek. Jak sobie poradzić z teściową? Czy istnieją jakieś sposoby, aby się zaprzyjaźnić z teściową i sprawić, że Wasze relacje będą miłe, a spotkania rodzinne staną się czystą przyjemnością? Spokojnie jest to możliwe. Postaramy się Wam podpowiedzieć jak okiełznać teściową.

Trudne relacje z teściową

Każdy stara się, aby rodzice naszego partnera nas polubili. Niekiedy jednak można się dwoić i troić, a nasze relacje z teściową się nie poprawiają. Nie ma co ukrywać trudno jest trzymać nerwy na wodzy, gdy teściowa nieustannie wtrąca się w nasze życie, wpada niezapowiedzianie w odwiedziny i ciągle wszystko krytykuje. Jeżeli nie raz zdarzyło się Tobie, że uwagi teściowej kierowane w Twoją stronę wyprowadziły Cię z równowagi, musisz starać się bardziej kontrolować swoje emocje, bo w ten sposób możesz jedynie pogorszyć sytuację.

Jak poprawić relacje i stosunki z teściową?

Postaramy się Wam podpowiedzieć co można zrobić, aby poprawić relacje z teściową, żeby można było się cieszyć szczęśliwym związkiem jak najdłużej.

Nie daj się wyprowadzić z równowagi – zachowaj spokój

Sobotnie popołudnie, przez cały dzień sprzątałaś, w końcu masz chwilę dla siebie, nalewasz sobie kieliszek wina i otwierasz książkę, nagle dzwonek do drzwi, otwierasz i oczom ukazuje się teściowa. A miało być miło i przyjemnie. Ledwo przekroczyła próg Waszego mieszkania, krytykuje, że jest nieład, mimo iż sprzątałaś mieszkanie przez kilka godzin. Później skupia się na Tobie i zaczyna krytykować Twój strój, nieład na głowie, i że kto to widział pić alkohol o tej godzinie. Jeszcze słowo i nie wytrzymasz, ale gryziesz się w język, bo nie chcesz pogarszać sytuacji i dolewać oliwy do ognia. Jedynie co możesz zrobić to policzyć w myślach do dziesięciu, czasami nawet do miliona by nie wystarczyło, ale spróbuj i trzymaj nerwy na wodzy. Tylko opanowanie może Cię uratować. Bez względu na wszystkie uwagi, pokaż że bardzo się cieszysz z odwiedzin teściowej, bądź miła i uprzejma. Nie denerwuj się tylko pokaż klasę, bądź ponad to wszystko, może w końcu do teściowej dotrze, że jej synowi trafił się prawdziwy skarb – TY. Masz być miła, ale nie pozwól wejść sobie na głowę, musza być jakieś granice.

Na każdym kroku pokazuj, że kochasz jej syna

Matka zawsze chce dla swojego syna jak najlepiej. A niektóre teściowe uważają, że żadna kobieta nie będzie dobra dla ich syna i mógł on trafić na kogoś lepszego. Jeśli jednak pokażesz, że kochasz jej syna, może w końcu teściowa przyjmie Cię do rodziny. Musisz pokazać, że dbasz o jej syna najlepiej jak tylko potrafisz. Warto w rozmowie podkreślać, że dbasz o dom, pierzesz, gotujesz i Twojemu partnerowi bardzo smakują wszystkie dania. Nie możesz jednak przesadzić z przechwalaniem się, bo wiadomo, że królowa jest tylko jedna i jest nią teściowa. Nie radzimy również narzekać na partnera, bo mamusia zawsze go będzie broniła, a Ciebie zacznie traktować jak wroga. Matka musi wiedzieć, że ktoś się dobrze troszczy o jej synusia.

Nie zabraniaj partnerowi odwiedzać mamusi

Izolowanie się od teściowej i unikanie spotkań, może tylko zaszkodzić. Jeśli Twój partner chce bardzo często odwiedzać matkę, pozwól mu na to, bo jeśli nie będzie tego robił, to teściowa może pomyśleć, że to Twoja wina, a Wasze relacje ulegną pogorszeniu. Wskazane jest, abyś towarzyszyła swojemu partnerowi np. w niedzielnych obiadach u teściowej, jeszcze lepiej jak przyniesiesz ciasto domowej roboty, albo coś innego, na pewno tym zaplusujesz u teściowej.

Pokaż, że zdanie teściowej jest dla Ciebie ważne

Relacje z teściową możesz poprawić, pokazując jej, że ją szanujesz i doceniasz to co ona dla Was robi. Jeśli teściowa doradza Tobie jak prowadzić dom, albo wychowywać dzieci, postaraj się ze spokojem wysłuchać wszystkich rad i potraktuj ją jak nauczycielkę, w końcu niewątpliwie w niektórych kwestiach ma ona większe doświadczenie niż Ty. Nie jest to jednoznaczne z tym, że musisz wszystko wprowadzać w życie i chodzić jak w zegarku pod dyktando teściowej. Niektóre sugestie możesz wprowadzić w życie, ale pamiętaj. Że nic nie musisz. Teściowa może Tobie radzić, a nie rozkazywać i układać życie. Czasami warto podpatrywać co teściowa wykorzystuje w domu, jak doprawia potrawy, albo nakrywa stół. Będziesz mogła niektóre patenty wykorzystać, jak teściowa przyjdzie z rewizytą. Z całą pewnością będzie bardzo zadowolona widząc, że bierzesz z niej przykład.

Spróbuj zaprzyjaźnić się z teściową

Teściowa, choć trudno to sobie wyobrazić to też człowiek. Nie możesz zapominać o tym, że to matka Twojego partnera, bez niej on by nie istniał. Musisz to sobie uświadomić i spróbować zaprzyjaźnić się z teściową, a nawet zacząć traktować jak własną matkę. Zaproś ją na niedzielny obiad, albo na wspólny wypad do kina, restauracji, a później może na wspólne wakacje. Sympatię teściowej możesz zdobyć prosząc ją o przepis np. na roladę, albo ciasto, które u niej jadłaś. Teściowa to też kobieta, może wybierzecie się na wspólne zakupy, albo do kosmetyczki. Czasami warto znaleźć neutralny grunt i tematy do rozmów.

Najważniejsze, abyś postarała się zrozumieć i zaakceptować teściową. Spróbuj postawić się w jej roli, może w niektórych sytuacjach zachowała byś się podobnie. Kto wie może macie ze sobą więcej wspólnego niż się Tobie wydaje. Kochacie w końcu tego samego faceta i chcecie jego szczęście, więc może warto się dogadać.
W końcu nie taki diabeł straszny jak go malują…

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.