Jak sprawdzić swoje punkty karne?

0
Jak sprawdzić swoje punkty karne
Jak sprawdzić swoje punkty karne

Jak i gdzie sprawdzić punkty karne przez internet?

Jak sprawdzić swoje punkty karne? Aby sprawdzić swoje punkty w internecie należy wejść na stronę Obywatel.gov.pl . Na stronie należy założyć swój Profil Zaufany, wykorzystując swój dokument tożsamości lub korzystając z tzw „zewnętrznego dostawcy tożsamości”. Są to banki, w których mamy otwarty rachunek na swoje dane personalne.

Po utworzeniu profilu wchodzimy w zakładkę sprawdzenia punktów karnych, w której się one wyświetlą. Można je wydrukować w formie pdf, jednak jest to tylko wersja informacyjna, która nie jest prawomocna.

Jeżeli jednak nie mamy możliwości korzystania z tej strony, można wybrać się do najbliższego komisariatu policji, w którym ustnie otrzymamy informację na ten temat.

Zaświadczenie o wykroczeniach drogowych.

Kiedy potrzebujemy zaświadczenia pisemnego, prawomocnego, które jest wymagane np. prze pracodawcę lub aby zostać kierowcą Uber. Wtedy konieczne jest udanie się do jednostki policji, najlepiej większego oddziału, w którym zamawiamy wyżej wymienione zaświadczenie. Czas oczekiwania jest to około 7 dni, a koszt takiego zaświadczenia to 17 zł.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here