Jak sprawdzić punkty karne przez internet?

Poleć nas
Jak sprawdzić swoje punkty karne

Aktualnie wiele informacji i wniosków możemy pozyskać przez internet bez wychodzenia z domu, często jednak w wielu instytucjach potrzebny jest nam Profil Zaufany. To dzięki niemu bez problemu sprawdzimy ile mamy punktów karnych na swoim koncie. W tym poradniki przedstawimy informacje krok po kroku jak sprawdzić punkty karne przez internet za pomocą Profilu Zaufanego.

Jak i gdzie sprawdzić punkty karne przez internet?

Jak sprawdzić swoje punkty karne przez internet? Aby sprawdzić swoje punkty w internecie należy wejść na stronę Obywatel.gov.pl . Na stronie należy założyć swój Profil Zaufany, wykorzystując swój dokument tożsamości lub korzystając z tzw „zewnętrznego dostawcy tożsamości”. Są to banki, w których mamy otwarty rachunek na swoje dane personalne.

Po utworzeniu profilu wchodzimy w zakładkę sprawdzenia punktów karnych, w której się one wyświetlą. Można je wydrukować w formie .PDF, jednak jest to tylko wersja informacyjna, która nie jest prawomocna.

Instrukcja krok po kroku – sprawdzenie punktów karnych za pomocą Profilu Zaufanego

  1. Jeśli posiadamy już aktywny i potwierdzony Profil Zaufany, wystarczy wejść na stronę obywatel.gov.pl – tutaj – to właśnie ta strona umożliwia sprawdzenie punktów karnych przez internet. Otrzymasz także dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.
  2. Następnie kliknij w button/przycisk – Sprawdź swoje punkty karne,
  3. Zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę Profilu Zaufanego w celu zalogowania się na swoje konto,
  4. Po poprawnym zalogowaniu system przekieruje Cię z powrotem na stronę obywatel.gov.pl,
  5. Tutaj otrzymasz informacje na temat punktów karnych,
  6. Ilość punktów karnych możesz pobrać w formacie PDF oraz wydrukować. Pamiętaj jednak, że ten dokument nie stanowi urzędowego zaświadczenia o wykroczeniach drogowych.
ilość punktów karnych na koncie
Informacja na temat ilości punktów karnych z serwisu obywatel.gov.pl

Jeżeli jednak nie mamy możliwości korzystania z tej strony, można wybrać się do najbliższego komisariatu policji, w którym ustnie otrzymamy informację na ten temat. Sprawdź także nasz poradnik i instrukcje na temat jak zapłacić mandat przez internet.

Sprawdź swoje punkty karne w komisariacie policji. Zaświadczenie o wykroczeniach drogowych.

Kolejnym sposobem na bezpłatne sprawdzenie ilości punktów karnych na naszym koncie jest udanie się do najbliższego komisariatu policji. Informację o punktach karnych uzyskasz w formie ustnej bezpłatnie, możesz także poprosić o pisemne zaświadczenie o wykroczeniach drogowych.

Kiedy potrzebujemy zaświadczenia pisemnego, prawomocnego, które jest wymagane np. przez pracodawcę lub aby zostać kierowcą Uber’a. Wtedy konieczne jest udanie się do jednostki policji, najlepiej większego oddziału, w którym zamawiamy wyżej wymienione zaświadczenie o wykroczeniach drogowych. Czas oczekiwania to około 7 dni, a koszt takiego zaświadczenia to 17 zł.


Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *