Szybki test na koronawirusa – jak to działa?

test na koronawirusa

Szybkie testy na koronawirusa cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim można bowiem w kilka minut i to w domowych warunkach dowiedzieć się, czy chorujemy na COVID-19. Gdzie można kupić taki test i jaki jego rodzaj wybrać najlepiej? 

rozprzestrzenianie się koronawirusa na świecie

Koronawirus rozprzestrzenia się po całym świecie w zawrotnym tempie. Także w Polsce odnotowuje się coraz więcej przypadków zachorowań. Oznacza to tym samym, że każdy z nas podczas codziennego funkcjonowania narażony jest na zarażenie się COVID-19. Wszyscy chyba już doskonale wiemy, że z chorobą tą nie ma żartów, dlatego też w razie jakichkolwiek objawów należy działać natychmiastowo. To niezwykle ważne, ponieważ szybka reakcja może pomóc w zastosowaniu skutecznych działań w zakresie leczenia, ale przede wszystkim pozwala na zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Obecnie test na COVID-19 można bez problemu zrobić samodzielnie pod kontrolą lekarza podczas konsultacji online. Szybki test na koronawirusa pozwala zdiagnozować aktywne zakażenie, a to przebyte już wcześniej. Jak wykonać taki test i skąd go wziąć? 

Kiedy zrobić szybki test na koronawirusa? 

Szybkie testy w kierunku aktywnego/przebytego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (COVID-19) – konsultacja online z wysyłką testu do wykonania pod kontrolą lekarza. Obecnie jest to najlepszy sposób na niemal natychmiastową diagnozę COVID-19. Tak jak już wiemy, pozwala on wykryć zarówno aktywną chorobę, jak i wskazać, czy już się ją przechodziło. W przeciwieństwie do testów wykonywanych w placówkach medycznych nie wymagają wychodzenia z domu, co akurat w tym przypadku jest niezaprzeczalnym plusem. Dzięki temu, w razie pozytywnego wyniku, nie narażamy osób trzecich na zarażenie, a tym samym minimalizujemy ryzyko przenoszenia wirusa. 

Szybki test na koronawirusa warto wykonać w wielu sytuacjach. Przede wszystkim jednak zaleca się to osobom, które mają objawy charakterystyczne dla COVID-19. Jest to między innymi kaszel, utrata smaku, czy gorączka. Warto pamiętać, że chorobę tę można przechodzić również bezobjawowo, zarażając przy tym innych. Jeśli więc na co dzień mamy kontakt z wieloma osobami, to dobrze jest też wykonać szybki test na koronawirusa profilaktycznie. 

Gdzie zamówić szybki test na koronawirusa? 

Szybki test na koronawirusa można obecnie z łatwością zamówić przez internet. W tym celu wystarczy wejść na zdalnaprzychodnia.pl i skorzystać z pakietu WYKUP KONSULTACJĘ + TEST NA KORONAWIRUSA. Cała procedura jest bardzo prosta. Po wykupieniu konsultacji online wysyłany jest do nas odpowiedni test. Podczas wirtualnej wizyty, wykonujemy go pod kontrolą lekarza, dzięki czemu mamy pewność, że robimy wszystko prawidłowo. Wyniki otrzymamy już po 15 minutach, a następnie omawiamy je ze specjalistą. W razie wykrycia zakażenia zostaniemy dokładnie poinformowani o tym, jakie dalsze kroki powinniśmy poczynić. Jeśli jest taka potrzeba, podczas konsultacji może zostać wystawiona także recepta online. Jest to więc usługa w pełni kompleksowa. 

szybkie testy covid-19

Obecnie dostępne są dwa rodzaje szybkich testów na koronawirusa: antygenowy oraz na przeciwciała. Do wykonania pierwszego z nich niezbędne jest pobranie materiału z nosogardła. Polega on na wykrywaniu czynnika zakaźnego poprzez fragmenty białka wirusa. Jest to test wykonywany w celu zdiagnozowania aktywnego zakażenia. Test na przeciwciała natomiast pozwala wykryć przebytą już chorobę poprzez wyszukanie przeciwciał przeciw wirusowi. Ten test wykonuje się na podstawie próbki krwi. Warto pamiętać więc, by wybrać odpowiedni rodzaj testu. 

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.