Tapczanik dla dziecka – przeczytaj poradnik zanim dokonasz zakupu

tapczanik dla dziecka

Pierwsza podstawowa zasada: zachowaj spokój i unikaj zakupów pod wpływem impulsu. Ponieważ zakup tapczanika dla dziecka to poważna inwestycja, należy ją dokładnie przemyśleć. Wiele pytań wymaga wyjaśnienia. Jaki rozmiar powinno mieć łóżko? Z czego powinno być wykonane? Jaki styl pasuje do pokoju dziecka? Choć z początku brak odpowiedzi może przytłaczać, to jednak z czasem trafimy na właściwy model.

Tapczaniki dla dzieci – doradzamy jaki rozmiar jest najlepszy

Łóżeczko to najważniejszy mebel w pokoju dziecka. Powinna dawać spokój i bezpieczeństwo oraz być bezpiecznym schronieniem dla dziecka. Kluczowym elementem jest dopasowanie odpowiedniego rozmiaru tak aby tapczanik dla dziecka był odpowiedni.

Dziecko może też czuć się komfortowo w mniejszym łóżeczku w wieku 6 lat, z kolei inne dziecko w wieku 3 lat woli spać w większym łóżku. Większość tapczaników dziecięcych ma wymiary 70 x 140 cm lub 90 x 200 cm. Twoje dziecko będzie potrzebowało tapczanik, gdy wyrośnie już w łóżeczka dla maluszków. Jednocześnie jest to również pewien etap wkraczania przez dziecko w świat dorosłych.

Niezależnie od tego, czy jest to lite drewno, płyta MDF czy rattan: istnieje ogromny wybór łóżek dziecięcych, niektóre z nich można przekształcić, aby Twoje dziecko mogło korzystać przez wiele lat. Pamiętaj również, że dziecko powinno mieć swobodę wyrażenia własnych upodobań także w kwestii zakupu tapczanika dla dziecka.

Tapczaniki dziecięce w różnych kształtach – przybliżamy specyfikę

W mniejszych pomieszczeniach polecane są rozkładane tapczaniki dla dzieci. Możesz wyposażyć je w ładne poduszki i koce w ciągu dnia. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się praktyczne modele z dopasowaną szufladą łóżka, gdzie można schować pościel w ciągu dnia. Jeśli masz mały pokój dziecięcy i szuflada ma służyć jako miejsce do przechowywania zabawek, daj dziecku ładną pościel. Wtedy zawsze wygląda ładnie i zachęcająco.

Tapczanik dla dziecka powinien zapewniać spokój, bezpieczeństwo i ochronę oraz być miejscem odosobnienia, z którego dzieci lubią korzystać. Zwróć uwagę na stabilną konstrukcję, która wytrzyma demontaż i ponowny montaż bez uszkodzeń podczas przenoszenia. Nie trzeba dodawać, że lakiery przebadane pod kątem szkodliwych substancji i dopuszczone do mebli dziecięcych oraz drewno z certyfikatem FSC, chroni nasze środowisko.

Zastanawiasz się z jakiego materiału wybrać tapczanik dla dziecka, MDF czy lite drewno? Należy pamiętać, że meble z litego drewna „działają”, mogą mieć sęki i mogą zmieniać kolor w zależności od lokalizacji (np. wystawienie na działanie promieni słonecznych). Z drugiej strony meble MDF mają niezmiennie gładką, równą i znacznie twardszą powierzchnię, więc są idealne dla małych łobuzów. Te meble dziecięce są również tańsze w zakupie niż meble z litego drewna.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.