Transfer domen – na czym polega?

transfer domen

Podstawą każdego biznesu prowadzonego online jest dysponowanie świetną wizytówką wirtualną, a zatem kompleksowo zaprojektowaną stroną internetową, która będzie przyciągać potencjalną grupę odbiorców nie tylko pod względem prezentowanych treści, kreatywnej grafiki, czy swej technicznej funkcjonalności, ale również ze względu na chwytliwą i łatwo zapamiętywaną domenę. Dlatego też nie powinno dziwić, iż praktycznie każda solidna firma informatyczna, wśród rozmaitych usług przez siebie proponowanych, prezentuje m.in. wariant wyboru domeny oraz jej rejestracji. Renomowane podmioty z dużym doświadczeniem na koncie umożliwiają dodatkowo realizację transferu do tej pory wykorzystywanej domeny.

Na czym opiera się ten proces?

Chcąc najprościej jak to możliwe wyjaśnić, czym jest transfer domeny, można stwierdzić, iż to nic innego jak zmiana rejestratora domeny, a zatem krótko mówiąc – przejście z jednej firmy do drugiej. W praktyce wiąże się to z objęciem przez inny niż dotychczas podmiot obsługi technicznej, profesjonalnego wsparcia oraz kwestii finansowych związanych z posiadaniem danej domeny. By zmienić „operatora”, który będzie zajmował się za nas wszelkimi sprawami administracyjnymi związanymi z nazwą naszej strony internetowej, konieczne jest dokonanie zgłoszenia transferu danych bezpośrednio przez abonenta.

Jak przebiega transfer domeny?

Podaje się wówczas kod autoryzacyjny, jaki natomiast udostępnia aktualny rejestrator, a całym pomyślnym przebiegiem procesu zajmuje się za właściciela serwisu nowy usługobiorca, na którego zdecydował się zleceniodawca. Przykładem firmy, która zajmuje się tego rodzaju transferem jest chociażby popularna marka Hekko, która oferuje rozległy zakres rozszerzeń możliwych do wyboru przez klienta. Tak duża rozpiętość opcji pozwala natomiast na idealne dostosowanie pełnej nazwy adresowej do potrzeb, preferencji oraz rodzaju strony konsumenta. A zatem, poprzez opisywany transfer rozumie się przeniesienie prawa do zarządzania konkretną nazwą witryny www na dany podmiot, z usług którego chcemy skorzystać. W niektórych przypadkach przeprowadzenie transferu jest odpłatne, w innych wręcz odwrotnie – zgłaszający chęć zmiany firmy nie ponosi żadnych kosztów. Wszystko zależy od rozszerzenia konkretnej domeny.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.