Trasy rowerowe w Warszawie i wokół niej

Trasy rowerowe w Warszawie

Trasa rowerowa to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, oderwanie się od codziennych obowiązków i zmartwień, a także cenna forma aktywności fizycznej, która pozwala spalić niemałą ilość kalorii.

Trasy rowerowe Warszawa — dla kogo?

Warszawiacy coraz chętniej przesiadają się na rower. Świadczy o tym choćby coraz większa liczba stacji rowerów miejskich wzdłuż lokalnej linii kolejowej, w pobliżu węzłów komunikacyjnych, centrum miasta. Także w nieco bardziej oddalonych dzielnicach powstają kolejne stacje rowerowe. Nie brakuje także tych, którzy decydują się na zakup własnego jednośladu. Świetnie jeździ się wokół Mostu Siekierkowskiego, przejechać można Mostem Gdańskim, najciekawsze trasy rowerowe w Warszawie biegną jednak wzdłuż Wisły. To zarówno trasy, które pozwalają się przemieszczać z jednego krańca Warszawy na drugi, jak i cieszyć się urokami warszawskiej przyrody. Z jednego końca miasta na drugi możesz przejechać w większości przez las lub ścieżkę biegnącą z dala od największych tras drogowych. 

Wokół Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i nie tylko 

Lista ścieżek rowerowych wokół Warszawy ocalenie jest krótka:https://velomapa.pl/trasy/miasta/warszawa. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Miłośnicy kolarstwa górskiego, ci, którzy chcą podróżować z małymi dziećmi, wygodniej jest im więc obrać nieco prostsze trasy. W końcu nie brakuje także i propozycji dla tych, którzy mają ochotę na długodystansową wyprawę na 30 i więcej kilometrów. Trasą rowerową możesz minąć Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, możesz jednak także dojechać do Modlina albo Góry Kalwarii. Propozycji jest naprawdę wiele. Jedną z najciekawszych i najpopularniejszych jest trasa wokół Kampinosu, propozycji jest jednak zdecydowanie więcej. Ciekawym wyborem jest Mazowiecki Park Krajobrazowy, przez który biegnie aż 8 tras o różnym stopniu trudności. Są tutaj takie, które mogą pokonać rodziny z małym dziećmi, są takie, na których starsze dzieci poradzą sobie bez problemu, są i takie, które dla dorosłych mogą się okazać niemałym wyzwaniem.

Zamiast jeździć po centrum Warszawy…

Nie ma oczywiście nic złego w poruszaniu się rowerem po centrum Warszawy, szczególnie jeśli dzięki temu rezygnujesz z innych form komunikacji, szczególnie samochodowej. Jeśli jednak chcesz naprawdę odpocząć i się zrelaksować na rowerze wybierz szlak Bitew Warszawskich, Lasów Chojnowskich, Wieliszewski czy Środkowej Wisły i przekonaj się, jak wiele radości może przynieść podróżowanie w pobliżu stolicy. Możesz w ten sposób odkryć niejedno magiczne miejsce. 

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.