Tymczasowy adres e-mail – anonimowa skrzynka pocztowa na 10 minute mail

Tymczasowy adres e-mail

Adres e-mail jest ważnym elementem w internecie, praktycznie podczas każdej rejestracji w serwisie takim jak facebook, instagram czy forum dyskusyjne musimy podać swój aktualny e-mail. W celu ochrony swojego prywatnego adres, warto używać tymczasowych adresów e-mail np. korzystając z serwisu 10 minute e-mail.

Co to takiego tymczasowy adres e-mail? Jak działa 10 minute mail?

Czym jest tymczasowy e-mail to nic innego jak skrzynka pocztowa do tzw. jednorazowego użytku. Jeśli chcesz założyć konto z jednym z serwisów social media czy portalu lub forum, możesz założyć konto, które zostanie usunięte trwale po upływie dziesięciu minut. Zabezpieczeniem jest brak ponownego dostępu do skrzynki pocztowej po jej wygaśnięciu.

Nazwa każdej nowej skrzynki pocztowej jest generowana automatycznie, więc nie masz możliwości nadania własnej nazwy dla nowego adresu e-mail, który chcesz wykorzystać. Konto pocztowe na 10 minute e-mail służy do użytku jednorazowego. Bezpieczeństwo to najważniejszy czynnik, dla którego internauci zakładają tymczasowe maile, nie chcą aby nikt nie powołany dotarł do wysłanych lub otrzymanych przez wiadomości.

Skąd się wzięło przysłowiowe 10 minut, to czas istnienia naszej nowe założone skrzynki z możliwością wydłużenia żywotności do 100 minut. Po tym czasie wszystkie dane są bezpowrotnie usuwane.

działanie tymczasowego adresu e-mail

 

Zalety korzystania z tymczasowego adresu e-maila

Korzystanie z tymczasowego maila ma kilka istotnych zalet. Pierwszym pozytywnym aspektem jest wyeliminowane wiadomości typu SPAM na naszej prywatnej skrzynce pocztowej. Pełna ochrona naszych danych osobowych, potrzebnych np. do założenia innych skrzynek pocztowych takich jak Gmail, WP czy Poczta Onet. Opcja generowania automatycznie unikalnych adresów mailowych to gwarancja, że Twoje dane są w pełni zabezpieczone.

 • Serwisy te pozwalają tworzyć tymczasową i anonimową skrzynkę pocztową, przydatną podczas rejestracji na różnych serwisach czy forach dyskusyjnych.
 • Nieograniczona (nielimitowana) liczba jednorazowych skrzynek mailowych.
 • Bezpieczeństwo. Każdy adres e-mail jest wygenerowany tylko jeden raz.
 • Założenie tymczasowej skrzynki oraz jej działanie nie wymaga od nas rejestracji.

W jaki sposób i gdzie założyć tymczasowy adres e-mail?

W sieci oraz w wyszukiwarce google znajdziemy wiele stron, które oferują nam założenie darmowego dziesięciu minutowego adresu e-mail. Większość tego typu usług jest darmowa, nie wymaga dodatkowych opłat czy instalowania dodatkowych rozszerzeń i oprogramowania. Proces działa jest bardzo prosty i nie wymaga od nas wiedzy specjalistycznej, poradzi sobie z tym nawet osoba początkująca w internecie.

Najpopularniejsze strony gdzie założysz tymczasowy – anonimowy mail:

 • 10minutemail.
 • minuteinbox.com
 • 10minutemail.net
 • crazymailing.com
 • pl.getairmail.com
 • 10minut.xyz
 • asdf.pl
Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.