Ubezpieczenie samochodów modyfikowanych. Sprawdź, jak wygląda!

Ubezpieczenie samochodów modyfikowanych

Wielu indywidualistów lubiących wyróżniać się w życiu i na drodze chce zrobić wszystko, aby odróżnić swój pojazd na tle seryjnych egzemplarzy.  Zwiększają więc moc silnika, korygują właściwości jezdne, czy ulepszają wygląd. Dumni ze swojej pracy często zapominają o tym, jakie zmiany tuning niesie w ubezpieczeniu. A niesie niemałe, bo zwiększa cenę składki ubezpieczeniowej. Dzieje się tak dlatego, że samochód z modyfikacjami może przekraczać kilkukrotnie cenę wyjściowego pojazdu. Trzeba więc rozszerzyć polisę, aby móc cieszyć się kompleksową ochroną.

Przeczytaj także: Jak sprawdzić numer VIN?

Jak działa polisa dla aut po tuningu?

Jeśli co rusz zmieniasz coś w swoim samochodzie, bądź świadom, że nie zgłoszenie takich działań ubezpieczycielowi może Cię słono kosztować. Każda z modyfikacji, zarówno te co wpływają na poprawę osiągów, jak i te, które zmieniają wygląd pojazdu muszą zostać uwzględnione przy wycenie ubezpieczenia samochodu.
Co prawda niektóre modyfikacje są tak niewielkie, że nie mają żadnego wpływu na cenę ubezpieczenia, nadal jednak ciąży na Tobie obowiązek zgłoszenia faktu ich zastosowania w firmie ubezpieczeniowej, w której się ubezpieczasz. Co może się stać, jeśli zapomnisz to zrobić? W najgorszym wypadku ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania, a to dość wysoka kara, jak za takie uchybienie.

Przykładowe ubezpieczenie dla samochodów po tuningu znajdziesz tutaj: https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/modified-car-insurance/.

Modyfikacje pojazdów – jakie mogą być?

Liczba modyfikacji, jakie można zastosować w zwykłej osobówce jest naprawdę imponująca. Istnieje możliwość zmiany elementów, o których niektórym by się nawet nie śniło. I tak, można przyciemnić szyby samochodu, obkleić go naklejkami, wymienić felgi, podwyższyć lub obniżyć zawieszenie, wymienić silnik, zwiększyć osiągi układu oddechowego, zastosować instalację gazową, dodać spoilery, wymienić światła, czy zamontować ekrany video.

Niektóre z wspomnianych modyfikacji mogą naprawdę sporo kosztować, dlatego trzeba kompletować i archiwizować rachunki, faktury i inne dokumenty poświadczające zakup i instalację wybranych części. Będą one podkładką dla ubezpieczyciela przy sporządzaniu nowej wyceny ubezpieczanego auta.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.