Ukryte aukcje na Aliexpress. Co to jest? Jak wyszukać?

aliexpress polska

Jak wiadomo, większość rzeczy dostępnych na rynku pochodzi z Chin. Sprzedawcy sprowadzają ze wschodu produkty i sprzedają je na naszym rynku w wygórowanych cenach. Nadeszły czasy, że możemy sami korzystać z dobroci chińskich producentów i zamawiać bezpośrednio od nich. Korzystamy wtedy z najbardziej popularnego serwisu, czyli Aliexpress. Na stronie spotykamy się również z aukcjami ukrytymi, gdzie zakupiony towar jest inny niż w ofercie. Co to jest aukcja ukryta, w jakim celu się ją stosuje i jak je znaleźć dowiecie się z tego artykułu.

Czym jest ukryta aukcja na Aliexpress?

W czasach konsumpcjonizmu większość ludzi pragnie ubierać się i nosić markowe rzeczy. Takim fenomenem jest na przykład marka SUPREME, która zawładnęła rynkiem modowym. Niestety nie każdego stać na oryginalne produkty, więc ludzie szukają replik lub podróbek na chińskim Aliexpress. W aukcjach ukrywane są produkty z oryginalnymi oznaczeniami. Możemy znaleźć w tych aukcjach między innymi produkty Armani, Calvin Klein, Gucci i wiele innych. Dlaczego są ukrywane? Serwis walczy z oszustami i dystrybutorami nieoryginalnych produktów. Aukcja ukryta jest sposobem na kupowanie markowych rzeczy.

Jak wygląda ukryta aukcja?

Sprzedawca przedstawia całkowicie inny towar, niż ten, który zamierzamy kupić. Jednakże wie on, że wystawiając np. skarpetki ma on wysłać markową torebkę lub buty. Najważniejsze jest to, aby zgadzały się ceny. Kontaktujemy ze sprzedawcami odbywają się jedynie za pomocą zewnętrznych komunikatorów – WhatsApp lub Skype. Znalezienie ukrytej aukcji jeszcze niedawno było bardzo trudne. Sprzedawcy wysyłali linki do swoich katalogów zaufanym kupującym. Najczęściej te osoby są administratorami poszczególnych grum na Facebooku Aliexpress. Przykładem ukrytej aukcji na Aliexpress może być aukcja z gąbeczkami, po zamówieniu otrzymamy zegarek podobny do zegarków TOUS – link do aukcji: http://bit.ly/2wqDCa7

przykład ukrytej aukcji na aliexpress

Jak szukać ukrytych aukcji na Aliexpress?

Jak zostało wyżej wspomniane, najłatwiejszym sposobem jest dołączenie do tematycznych grup na Facebooku. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać Aliexpres i powinny pojawić nam się różne grupy docelowe. Administratorzy tych grup w kontakcie ze sprzedawcami chińskimi otrzymują katalogi produktów w aukcjach ukrytych. Może to być ukryta aukcja Aliexpress zegarka Gucci lub bielizny Calvina Kleina oraz wiele innych. Zaznajamiając się z tematem wkrótce sami możemy się stać zaufanymi klientami i poprzez kontakt przez Whatsapp możemy otrzymywać linki do aukcji. Ukryte aukcje Aliexpress nie posiadają komentarzy ani zdjęć w feedbacku. Czasem możemy poznać która aukcja jest ukryta, jednak nie mamy możliwości poprzez serwis sprawdzenia co tam jest ukryte.

Żeby sprawnie kupować produkty poprzez aukcje ukryte nie wolno nam pytać sprzedawcy, co jest tam ukryte poprzez serwis. Nie wolno wrzucać zdjęć prawdziwych produktów ani pisać komentarzy z nazwą marki. Każdy kontakt ze sprzedawcą powinien odbywać się poza serwisem Aliexpress. Jeżeli wyjdzie na jaw, co dany sprzedawca oferuje, jego sklep jest usuwany a poza tym możemy nabawić się niemiłych konsekwencji. Musimy pamiętać o tym, że kupowanie replik jest nielegalne i grożą za to surowe kary pieniężne, a nawet więzienie.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.