WER Warszawa – czy można odebrać paczkę? Co zrobić, gdy trafi tam nasza przesyłka?

WER Warszawa

Jeśli zdarzyło się tak, że Twoja przesyłka trafiła do WER Warszawa, a Ty nie wiesz co dalej? Spokojnie wyjaśnimy Tobie wszystko co i jak… Zacznijmy od początku i wyjaśnijmy czym jest w ogóle WER Warszawa.

Czym jest WER Warszawa?

WER jest po prostu skrótem od Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego, z racji tego, że znajduje się on w Warszawie stanowi od główny węzeł w kraju.

Poza węzłem znajdującym się w stolicy kraju, w Polsce działa jeszcze 14 węzłów. Należy jednak pamiętać, że każdy z nich zajmuje się dokładnie tym samym, czyli sortowaniem przesyłek i ich podziałem na miejsca, do których docelowo mają trafić. Ponadto z WER Warszawa przesyłki z za zagranicy trafiają również do pierwszego urzędu celnego.

Działanie WER Warszawa. Co zrobić, gdy trafi tam Twoja przesyłka?

Droga przesyłek trafiających do WER wygląda następująco. Na początku paczki są sortowane zgodnie z kodami pocztowymi. W kolejnym kroku rozsyłane są one do regionalnych WERów, albo bezpośrednio trafiają do urzędów pocztowych, z których listonosze roznoszą je do adresatów.

Paczki pozostające w węźle przybierają różne statusy, które przybliżymy poniżej.

Co oznaczają statusy paczek?

Każdej paczce, która trafia do WER Warszawa przypisywany jest odpowiedni status. Sprawdź jaki status posiada Twoja przesyłka, a my wytłumaczymy Tobie co to oznacza. Jeśli nie wiesz jak sprawdzić status paczki i śledzić jej drogę, wystarczy, że skorzystasz z aplikacji mobilnej Envole, albo wejdziesz na stronę śledzenia Poczty Polskiej.

status – PRZYJĘCIE PRZESYŁKI

Jeśli Twoja paczka ma ten status to naprawdę nie masz się czym martwić. Jedyne co w tej sytuacji musisz zrobić to uzbroić się w cierpliwość, duże pokłady cierpliwości. Twoja przesyłka czeka na to, aż zostanie skierowana w dalszą drogę. Musisz pamiętać o tym, że w Węźle Ekspedycyjno-Rozdzielczym Warszawa sortowanych jest każdego dnia tysiące paczek, zarówno tych z kraju, jak i z zagranicy.

Należy także pamiętać o tym, że w WER Warszawa obowiązują pewne priorytety, jako pierwsze rozdzielane są listy i paczki krajowe, później przesyłki zagraniczne rejestrowane, a na samym końcu przesyłki zagraniczne nierejestrowane.

Jak widać kolejka jest dość długa, dlatego też bardzo trudno jest przewidzieć, kiedy paczka trafi do adresata. Jedyne co możesz zrobić to przypominać się w WER Warszawa o swojej przesyłce dzwoniąc lub pisząc i pozostaje czekać.

status – ZATRZYMANIE PRZESYŁKI W CLE

W przypadku takiego statusu sprawa się troszkę komplikuje, ale spokojnie da się znaleźć z niej wyjście. Z odbiorcą formą listowną kontaktować się będzie nie WER Warszawa a sam Urząd Celny. Konieczne będzie złożenie wyjaśnień na temat zawartości paczki. Odpowiedzi można udzielić wysyłając do Urzędu e-mila, niekiedy jednak trzeba złożyć wyjaśnienia osobiście. Warto jak najdokładniej udokumentować swój zakup, czyli dołączyć screeny, albo skany faktur, adresat może również podać swój nr PESEL.

Po złożeniu wyjaśnień, na otrzymanie swojej przesyłki możesz poczekać jeszcze około 3 tygodni, a czasami nawet dłużej. W momencie otrzymania przesyłki będziesz musiał uiścić należność VAT. Jeśli tego nie uczynisz nie otrzymasz swojej przesyłki.

WER Warszawa – Celnicy

Z uwagi na fakt, że w węźle Warszawa przyjmowane są również przesyłki międzynarodowe, to znajduje się na nim również Służba Celna. Do zadań celników zalicza się sprawdzanie przesyłek międzynarodowych, skupiając się przede wszystkim na zgodności przesyłek z obowiązującymi przepisami. Jeśli uznają to za konieczne celnicy mogą zatrzymać przesyłkę i naliczyć cło, w momencie wystąpienia jakichkolwiek uchybień. Urzędnicy Służby Celnej skontaktują się z adresatem, który będzie musiał złożyć wyjaśnienia, o czym wspomnieliśmy powyżej.

WER Warszawa – kontakt, dane adresowe i godziny pracy

Pojawia się wiele problemów i pytań użytkowników kierowanych do WER Warszawa. Dlatego też poniżej przedstawiamy dane adresowe, pod którymi możecie otrzymać więcej informacji na temat Waszych paczek. Choć nie gwarantujemy, że dodzwonienie się będzie łatwe…

Warszawa, ul. Łączyny 8, 00-900 Warszawa
Czynne w dni robocze: 08:00-20:00
UP Warszawa: 22 548-13-91, 22 548-13-20;

Sortowania – paczki z zagranicy 022 548-13-56, albo 022 548-13-58;
Sekcja reklamacji przesyłek zagranicznych: 022 548-11-96, 022 548-11-98;
Infolinia dla dzwoniących z telefonów stacjonarnych 801 333 444;
Infolinia dla dzwoniących z telefonów komórkowych, a także stacjonarnych krajowych oraz zagranicznych (+48) 43 842 06 00;

Wszelkie skargi należy kierować na jeden z poniższych adresów:
skargi@centrala.poczta-polska.pl
usługi.pocztowe@poczta-polska.pl

W e-maliu należy bardzo dokładnie opisać całą sytuacje i podać jak najwięcej szczegółów.

Dane adresowe Służby Celnej z WER Warszawa:
Odział Celny I Pocztowy w Warszawie
Telefon : 22 545 16 00; 548 14 61
E-mail: OC441010@war.mofnet.gov.pl
Godziny pracy: poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30 (dyżur eksportowy do godz. 20:00)

Teraz już wiesz jak wygląda sprawa z przesyłką, która trafiła do WER Warszawa. Trudno określić jednak, kiedy ona dotrze do Ciebie. Musisz być cierpliwy, naprawdę bardzo cierpliwy…

3.2/5 - (głosów: 13)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarzy (6)

  1. Uzbroić się w cierpliwość co to znaczy, kiedy moja przesyłka priorytetowa stoi na wer wrocław 2 dzień. To po co wymyślają te priorytety, za które się płaci. Prezesi śpią na pieniądzach, a ludzi do sortowania brakuje, beznadziejny artykuł dla naiwnie wyrozumiałych.

    1. Oczywiście potwierdzam drugi tydzień Czeka Czekam na odbiór przesyłki która znajduje się w wer Warszawa od 31 lipca No i żadnej informacji szansę dodzwonienia się są zerowe więc pytam się za co odbiorze Pocztex kurier48 za przesyłkę 60 zł zapłaciłem więc o co tu chodzi Dlaczego Nabijają się tak z

  2. Moja paczka do Norwegii lezy w Warszawie od10.12.19 i do dzisiaj nie zostala dostarczona do miejsca docelowego jak mogliscie zrobic takie swinstwomojemu wnuczkowi co wy do jasnej cholery tam robicie zeby dziecko na swieta nie dostalo paczki . Ale ja tak tego tak nie zostawie bedzie trzeba to pojde do telewizji za wasza nieudolnosc , olewanie klientow ,nie odbieracie telefonow tak was obsmaruje ze moze w koncu wezmiecie sie do roboty bo zepsuliscie swieta mojemu wnukowi i daruje tego a pozatym po co sie placi tyle pieniedzy za priorytetowa paczke skoro idzie miesiac za co tam pieniadze bierzecie za siedzenie na dupie

  3. Ta firma pocztex to jest pomyłka, tyle pieniędzy za przesyłkę, żeby dotarła na czas a tu możesz sobie pomarzyć, czekam kolejny dzień… Robią ludzi w balona, ciekawa jestem czy przesyłka w ogóle dojdzie..