Wskazówki: Jak ubrać się na wesele w różnych lokalizacjach?

Jak ubrać się na wesele

Ślubny sezon przyjęć weselnych trwa w zasadzie cały rok, a jego kulminacja przypada na okres letni. Salony prezentują zupełnie nowe suknie ślubne. To właśnie w wakacje wszystkie sklepy odzieżowe wypełnione są po brzegi letnimi, kolorowymi sukienkami w kwiecistych motywach. Pytanie jednak brzmi, czy taki wzór sukienki w ogóle nadaje się na przyjęcie weselne? Dziś wspólnie zastanowimy się jakie barwy są odpowiednie oraz jak dopasować się do lokalizacji nadchodzącego przyjęcia weselnego.

Dress-code a miejsce przyjęcia weselnego?

Częstym błędem popełnianym przez wiele gości jest zły dobór stroju, kreacji, czy generalnie stylu do docelowego miejsca przyjęcia weselnego. Jeżeli miejscem wybranym przez parę młodą okaże się przepiękny pałac, urokliwy dziedziniec zamku lub unikalna i elegancka sala balowa to sytuacja ulega mocno zmianie – musimy mieć to na uwadze. W takich miejscach zastosowanie znajdą suknie i garnitury typowo w wieczorowym stylu. Mowa tutaj o długich sukniach dla pań, natomiast mężczyźni mogą się wykazać i postawić na smoking lub garnitur. Pamiętajmy, że powinien być w czarnym kolorze – zwyczajnie lepiej się prezentuje.

Plenerowe wesele, które najczęściej odbywa się latem w wyszukanym ogrodzie lub przy wiejskiej karczmie rządzi się innymi prawami. Nie znajdzie tam zastosowania sukienka balowa, czy smoking. Często wystarczy postawić na dobrze dopasowane sukienki koktajlowe, w modnych letnich kolorach i słonecznych wzorach. Oczywiście istnieje duże ryzyko, że pojawią się dwie takie same sukienki na przyjęciu, jednym słowem: katastrowa. Można zmniejszyć szanse na to decydując się na zakup sukienki on-line – ogromna ilość modeli, wzorów i niekończąca się paleta barw. Natomiast garnitur mężczyzny powinien być w stylu garden party, czyli w swobodnej formie. Kolor czarny w tym wypadku zdecydowanie odpada.

Biały kolor sukienki zarezerwowany dla Panny młodej.

Wiele opinii podpowiada, że ta zasada jest już przestarzała i Panna młoda nie zwróci na to kompletnie uwagi. Jednak tak nie jest. Fundamentalna zasada ślubnego regulaminu na całym świecie mocno podkreśla, że kolor biały w tym dniu jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla Panny młodej. To dla niej szczególny i wyjątkowy dzień zaślubin – jedyny taki w życiu. Żadna kobieta, która przybywa na przyjęcie weselne jako gość powinna zdecydowanie zrezygnować z bieli podejmując wcześniej decyzję o zakupie spódnicy, sukni, sukienki. Jedynym wyjątkiem są najmłodsi goście – dzieci. Je można ubrać na przyjęcie wg. własnego gustu. Drobne elementy lub białe dodatki są jak najbardziej dopuszczalne – nie dajmy się zwariować. Jeżeli nie uszanujemy takiej zasady, to możemy zwyczajnie urazić Pannę Młodą. Nie warto ryzykować.

Zła kreacja na przyjęcie weselne

Ceremonia zaślubin oraz przyjęcie weselne najbliższych członków rodziny, to uroczystość na wysokim poziomie. Nie zmniejszajmy rangi, statusu tego wyjątkowego dnia naszą błędnie dobraną kreacją. Oczywistą kwestią jest, że na wesele nie zjawiamy się w stroju jaki nosimy na co dzień, np. do pracy lub kreacji na imieniny naszej ulubionej cioci, na spódnicy przeznaczonej na weekendowe imprezy kończąc. Każda obcisła sukienka doskonale nada się na wieczór panieński, natomiast ceremonia zaślubin nie lubi odkrytych ud lub mocnego dekoltu – to zwyczajny nietakt z naszej strony. Zawsze znajdzie się opinia, że nie każde przyjęcie ma tak wysoką rangę i głównie zależy to od podejścia panny młodej do tego. Bez względu na takie opinie starajmy się jednak zachować pewną jakość.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarzy (1)

  1. To fakt, że strój weselny należy dobrać odpowiednio do miejsca… jedno jednak pozostaje niezmienne… mianowicie obrączki ślubne [https://www.virago.sklep.pl/obraczki-slubne] dla pary młodej.. dzisiaj można przebierać we wzorach i kolorach… pamiętajmy jednak ,że obrączki wybieramy na całe życie…