Wyniki matur 2018. Gdzie sprawdzić wyniki matur?

wyniki matur 2018

Kiedy szykujemy kreacje na Studniówkę, czuć już nadchodzącą maturę. Czujecie stres przed egzaminem? Kto się z Was uczy przez cały rok szkolny? A może powtarzanie notatek zostawiacie na dobę przed egzaminem?

Gdzie i kiedy sprawdzić wyniki matur 2018?

W czasie trwania roku szkolnego, nauczyciele powinni przekazać wszystkim maturzystom hasło do logowania. Jest ono niezbędne do zalogowania się i odczytania wyników testów. Jak sprawdzić wyniki matur bez hasła? Niestety jest to niemożliwe, więc trzeba pilnować kodu jak oka w głowie lub wcześniej zgłosić się do odpowiedniej osoby o przekazanie hasła ponownie.

Jeżeli już jesteśmy po egzaminach maturalnych to zostaje nam tylko jedno, aby sprawdzić wyniki. Jedynym sposobem jest zalogowanie się na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej inaczej OKE.

Niestety od razu po napisanym egzaminie wyników nie będzie. W 2018 roku dniem, w którym pojawią się wyniki będzie 3 lipca. Wyniki możemy sprawdzić online a także w szkole do której uczęszczamy.

Jak zalogować się na OKE?

Aby sprawdzi uzyskane punkty na maturze musimy wejść na stronę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej naszego okręgu np. Gdańsk, Poznań, Kraków czy Warszawa i Łódź.
Następnie tam odszukujemy zakładkę Serwis OKE i logujemy się. Wykorzystujemy hasło otrzymane w szkole, loginem jest nasz numer Pesel.

Gdzie sprawdzić wyniki matur już wiadomo, ale często zdarza się, że strona nie działa. Przyczyną tego są obciążone serwery, szczególnie w nocy, kiedy kilka na nawet kilkanaście tysięcy młodych ludzi sprawdza swoje wyniki egzaminów.Kiedy matura 2018? Terminarz matur 2018

matura 2018

Termin poszczególnych przedmiotów egzaminów maturalnych możemy znaleźć również na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w zakładce Harmonogram egzaminów 2018.

Matury rozpoczną się językiem polskim w piątek 4 maja i będą trwały aż do środy 23 maja. Wykluczając soboty i niedziele.

Pomiędzy maturami pisemnymi, w tym czasie odbywać się będą matury ustne z języka polskiego i języka nowożytnego. Najbardziej popularnym jest język angielski oraz język niemiecki.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.