Wypowiedzenie umowy PLUS – jak wypowiedzieć umowę w PLUSIE?

wypowiedzenie umowy plus

Jeśli jesteś abonentem sieci komórkowej Plus i zastanawiałeś się już kiedyś co zrobić, żeby wypowiedzieć wiążącą Cię z siecią umowę. To idealnie trafiłeś. Postaramy się Tobie wszystko dokładnie wytłumaczyć. Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, które umowy mogą zostać wypowiedziane i jakie trzeba spełnić formalności, aby cała procedura przebiegła szybko i sprawnie.

Jakie umowy można rozwiązać – wypowiedzieć?

Zastanawiacie się, czy umowę którą podpisaliście można wypowiedzieć. Odpowiedź jest prosta, każdą umowę można wypowiedzieć. Zgodnie z obowiązującymi przepisami możliwe jest rozwiązanie umów zawartych na czas określony, jak również umów zawartych na czas nieokreślony. W przypadku umów telekomunikacyjnych sytuacja wygląda tak samo. Jednak musicie być świadomi tego, że istnieje pewna różnica pomiędzy wypowiedzeniem umowy terminowej, a wypowiedzeniem umowy bezterminowej.

Umowa bezterminowa

Jeśli chodzi o umowy bezterminowe, czyli takie które nie mają wskazanego końcowego terminu jej obowiązywania, możliwe jest ich wypowiedzenie w każdym momencie trwania umowy. Ważną informacją jest sprawdzenie jaki okres wypowiedzenia jest stosowany przez danego operatora komórkowego, bo z całą pewnością został on ściśle określony w umowie. Dopiero po upływie okresu wypowiedzenia, który będzie się liczył od momentu zgłoszenia wypowiedzenia umowa zostanie rozwiązana.

Umowa terminowa

W przypadku umów terminowych, czyli umów obowiązujących przez konkretnie ustalony okres czasu, klient również ma prawo taką umowę wypowiedzieć. Jednak trzeba liczyć się z tym, że wcześniejsze zerwanie umowy będzie wiązało się z zapłaceniem kary umownej. Wysokość kary z całą pewnością została wskazana w umowie zawartej z operatorem komórkowym.

Jak wypowiedzieć umowę z siecią Plus?

Wypowiedzenie musi być obowiązkowo złożone w formie pisemnej. W wypowiedzeniu powinny się znaleźć następujące informacje:

  • numer telefonu, z którego chcemy zrezygnować;
  • dane osobowe abonenta: imię, nazwisko i adres;
  • informację dotyczącą rezygnacji;
  • obowiązkowo podpis abonenta.

Wzór wypowiedzenia umowy – .doc .pdf

Wzór wypowiedzenia umowy w Plusie w formacie .docwypowiedzenie umowy plus gsm wzór pdf



Jak złożyć wypowiedzenie?

Abonenci sieci Plus mają dwa sposoby na złożenie wypowiedzenia, mogą tego dokonać:
w jednym z wielu punktów Plusa:

  • wysyłając wypowiedzenie listem, warto wybrać list polecony z potwierdzeniem odbioru;
  • list należy przesłać na adres:
    Polkomtel Sp. z o.o.
    Dział Obsługi Klienta
    ul. Konstruktorska 4,
    02-673 Warszawa

Ważne!

Jeżeli złożyłeś wypowiedzenie przed dokonaniem wskazanych w umowie wszystkich doładowań to wiedz, że po dezaktywacji karty SIM trafi do Ciebie list z wezwaniem do zapłaty i notą obciążeniową z wyliczeniem kary umownej. Notę obciążeniową wystawia się na dzień, w którym nastąpiła dezaktywacja usług. Nota obciążeniowa zawiera:

  • wysokość kary, która została naliczona za niedotrzymanie warunków promocji;
  • datę, kiedy wygenerowano wezwanie oraz nota;
  • numer konta bankowego, na który należy wpłacić należność.

Wypowiedzenie umowy Plus GSM

Okres wypowiedzenia znajdziesz w podpisanej w operatorem umowie. Jeśli chodzi o Plusa to najczęściej stosuje on dwa okresy wypowiedzenia, dla umów terminowych jest to okres 1 miesiąca. Natomiast w przypadku umów bezterminowych czasami okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Jeśli chcesz mieć pewność ile wynosi wypowiedzenie dla Twojej umowy musisz to sprawdzić samodzielnie. Wystarczy, że dokładnie przeczytasz podpisaną umowę, okres wypowiedzenia musi być w niej zawarty.

Jednak nie zawsze jest konieczne stosowanie okresu wypowiedzenia wskazanego w umowie. Jeżeli Plus dokona jakichkolwiek niespodziewanych zmian w regulaminie świadczenia usług, możliwe staje się ominięcie okresu wypowiedzenia. Klienci muszą być informowani o każdej zmianie w regulaminie, jednak informacje te najczęściej Plus wysyła do klientów zwykłymi listami. Klienci nie muszą się zgodzić na nowy regulamin wówczas mogą oni wypowiedzieć umowę i nie będzie się to wiązało z obowiązkiem zapłaty kary umownej.

Jak widzisz wypowiedzenie umowy z Plusem nie jest wcale takie trudno, ale warto się do tego skrupulatnie przygotować i pamiętać o zawarciu wszystkich najważniejszych informacji w wypowiedzeniu, żeby zostało ono uznane i umowa była rozwiązana w jak najszybszym czasie.

5/5 - (głosów: 1)

Darmowy wzór do pobrania:


Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.