Zmiana czasu na zimowy 2018. Czy będzie zmiana czasu w Polsce?

kiedy zmiana czasu na zimowy 2018

Dwa razy w roku od niepamiętnych czasów przesuwamy wskazówki naszych zegarów. Na szczęście dzisiejsza technologia poszła tak daleko, że zegarki w naszych telefonach, radiach, czy telewizorach przestawiają się samodzielnie. Dzięki temu nie musimy o tym pamiętać, jednak warto wiedzieć, kiedy ten czas się zmienia, aby nie było żadnych pomyłek z naszej strony. Może nam się wydawać, że jesteśmy w odpowiednim miejscu o określonym czasie, jednak często zdarza się tak, że się mylimy. Głośno było o tym, że w roku 2018 nie będzie zmiany czasu, jednak czy to weszło w życie? O tym dowiecie się z tego artykułu.

Czy będzie zmiana czasu na zimowy w Polsce?

Co roku zmiana czasu następuje dwukrotnie. Na początku roku 2018 myślano już o tym, aby znieść zmianę czasu już ostatecznie. Uznano, że to nie przynosi żadnych pozytywnych efektów i źle wpływa na zdrowie i samopoczucie obywateli. Problemy są również z komunikacją miejską, którą trzeba przestawiać zgodnie ze wskazówkami zegara. Jednak jeszcze w tym roku będziemy musieli znieść zmianę, Rada Komisji Europejskiej nie wprowadzi w życie swojej ustawy tak szybko. W ankiecie, która została przeprowadzona w większości państw europejskich, 80% ankietowanych było za tym, aby znieść ustawę zmieniającą czas. Na szczęście jest to prawdopodobnie ostatni raz, kiedy przesuniemy wskazówki naszych zegarów.

Kiedy zmieniamy czas na zimowy? Zmiana czasu 2018.

Dni zmiany czasu w Polsce przypadają na końcówkę marca oraz końcówkę października. W roku 2018 roku zmiana czasu na zimowy przypada na noc z 28 na 29 października. W którą stronę przesuwamy wskazówki w zmianie czasu na zimowy? Tak jak zostało wyżej wspomniane, nie musimy martwić się o nasze urządzenia elektroniczne. Tam zmienia się czas automatycznie, jednak dla fanów urządzeń analogowych mamy małą wskazówkę. Dokładne zmiany wprowadzamy z godziny 3 w nocy na 2, czyli cofamy czas o godzinę. To dla nas oznacza, że od 29 października będziemy spać o godzinę dłużej. Jak to będzie w przyszłości, czy znów zmienimy czas na letni i tak już zostanie na zawsze? Tego jeszcze nie wiadomo. Na tę chwilę musimy przystosować się do nowych godzin i do zmian w ruchu lądowym, a dokładnie do zmian w komunikacjach miejskich.

Osobiście czekamy na wielką informację: „zmiana czasu zniesiona”, a Wy?

Oceń ten post!

Eleonora

Co o mnie? Dziewczyna interesująca się światem. Uwielbiam nowinki, ciekawe historie, trochę humoru i miłości. Piszę tak, jak sama chciałabym przeczytać. O czym? Każdy temat jest dobry, wystarczy się zastanowić co on wniesie do naszego życia. Nie za wiele? No cóż, ale warto wiedzieć nawet coś nieistotnego.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarzy (1)

  1. Przyznam że ja również czekam na informację o tym, że nie będzie tej idiotycznej zmiany czasu – niczemu to nie służy a tylko rozregulowuje mój organizm…
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)