Programy do obróbki zdjęć na telefonie. 5 najlepszych aplikacji na smartfona

Przyszedł czas, kiedy ludzie śpiesząc się, korzystają wyłącznie ze swoich telefonów. Jest to wygodne, zawsze pod ręką i szybsze niż zrobienie czegoś na swoim komputerze. Nawet mój znajomy powiedział kiedyś, że korzysta wyłącznie z telefonu, nie mając komputera. Zgadzacie się z tym? Można tak funkcjonować?
Coraz więcej korzystamy z portali społecznościowych nie tylko dla podzielenia się naszymi małymi chwilami w życiu, ale na przykład Instagram stał się prywatnym albumem, w którego wkładamy bardzo dużo energii aby wyglądał znakomicie. Chcemy aby nasz profil przyciągał jak najwięcej odbiorców. Staramy się robić jak najlepsze zdjęcia. Nawet wspomnieliśmy jakiś czas temu o telefonach z najlepszymi aparatami. W tym wpisie chcę pokazać Wam 5 aplikacji, które według całego zespołu Ktośka są najlepsze do obróbki zdjęć na telefonie.

Aplikacje do przerabiania zdjęć na telefon.

Tu znajdziecie 5 programów na swojego smartfona, które w swoich darmowych wersjach mają wiele możliwości do obróbki zdjęć.

5 najlepszych aplikacji do obróbki zdjęć:

1. Aplikacja VSCO

Aplikacja VSCO

Oto pierwsza propozycja, która przez swoja popularność jest powszechnie znana.Często możemy zobaczyć oznaczenie #vscocam lub #vsco.  Jeżeli jednak jej nie kojarzycie to aplikacja jest dostępna na wszystkie urządzenia. Możecie pobrać zarówno na urządzenie z systemem Android, jak i iOS. Aplikacja jest darmowa w wersji podstawowej, jednak mimo to posiada wiele filtrów, których możemy używać za darmo. Jeżeli jednak oczekujemy czegoś więcej, wtedy trzeba sięgnąć do portfela. Pakiety filtrów, które są dostępne na aplikacji kosztują między 0,99$ a nawet 5,99$. W aplikacji znajdziemy filtry, które postarzają zdjęcia, czyli tworzą je jako zdjęcia analogowe. Można też korzystać ze specjalnych zmian w wersji portretowej, oraz zrobić czarno – białe zdjęcia. Aplikacja VSCO posiada funkcję zmiany ekspozycji, temperatury barw, kontrastu, saturacji i wiele innych.

2. Aplikacja SNAPSEED

Aplikacja Snapseed

Uznawana za jedną z lepszych aplikacji do obróbki zdjęć w wersji mobilnej. Program dostępny jest na Androida i na iOS. Pozwala ona pozostawienie zdjęcia w trakcie obróbki i powrót do niego w późniejszym czasie. Aplikacja jest darmowa. Daje nam bardzo dużo możliwości. Możemy dostosować prawie wszystko, to znaczy, można nawet przerobić fragment zdjęcia. Oczywiście zmienimy barwy, kontrast, ekspozycję i wiele innych. Filtry ułatwiają nam pracę nad zdjęciem. Można wybrać efekt starej kliszy, zdjęcia czarno – białe i wiele innych.

3. Aplikacja Ftmimage

Aplikacja Ftmimage

Moja ulubiona aplikacja na urządzenia mobilne. W wersji podstawowej jest to darmowy program. Mamy wiele możliwości przeróbki zdjęć. Można stworzyć zdjęcie w stylu retro, vintage, które ostatnio jest bardzo popularne. Można dodać paproszki oraz zmienić kompozycję naszej pracy. Jest wiele propozycji filtrów, jednak za większość musimy zapłacić. Są to między innymi filtry Retro, Pink czy Fresh. Najczęściej spotykana na Instagramie. Ceny filtrów kształtują się od 0,99 $ do 4,99 $.

4. Aplikacja MOLDIV

Aplikacja Moldiv

Kolejna ciekawa propozycja. Aplikacja dostępna w Sklepie Play i w ApStore. W tej aplikacji oprócz profesjonalnej obróbki zdjęć możecie robić znakomite kolaże na Instagrama czy Facebooka. Aplikacja w pewnej części dostępna jest za darmo, jednak za część trzeba zapłacić. W tym programie zrobicie różnego rodzaju paprochy na zdjęciach. Są specjalne filtry do zmian kompozycji zdjęć żywności, specjalne dla portretów i selfie czy do krajobrazów. Aplikacja pozwala również na zrobienie różnego rodzaju grafik, okładek czy dodatnie tekstu do zdjęć.

5. Aplikacja LIGHTROOM CC

Aplikacja Lightroom CC

Ta aplikacja jest bardzo intuicyjna, bardzo ciekawa w użytkowaniu. Jest to jedna z popularniejszych aplikacji na telefon do obróbki zdjęć. Aplikacja, tak jak powyższe, w wersji podstawowej jest darmowa, jednak za wszystkie dodatki trzeba zapłacić. Aplikacja daje możliwość zmianę kompozycji, jasności, kontrastu czy temperatury kolorów. Można skorzystać z gotowych filtrów lub tworzyć własny poprzez specjalne ustawienie narzędzi. Aplikacja jest polecana osobom, które dobrze znają się na obróbce zdjęć.

Na rynku jest wiele aplikacji na telefon do zdjęć. Każdy z nas może wybrać sobie ulubioną oraz taką, która spełnia wszystkie kryteria. Aby uzyskać piękne zdjęcie często używa się kilka aplikacji na raz. Warto przetestować kilka i sprawdzić to, która z nich daje nam efekt, który chcemy otrzymać.

A Wy macie swoje ulubione aplikacje?

5/5 - (głosów: 1)

Eleonora

Co o mnie? Dziewczyna interesująca się światem. Uwielbiam nowinki, ciekawe historie, trochę humoru i miłości. Piszę tak, jak sama chciałabym przeczytać. O czym? Każdy temat jest dobry, wystarczy się zastanowić co on wniesie do naszego życia. Nie za wiele? No cóż, ale warto wiedzieć nawet coś nieistotnego.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.