Co to jest washable kraft paper – papier wodoodporny?

co to jest papier wodoodporny

Na zyskującą na popularności wegańską skórę mówi się bardzo różnie – washable kraft papier, papier wodoodporny, washpapa czy washpaper. Wszystkie te nazwy oznaczają jedną właściwość papier, który możemy prać, nadaje się świetnie do szycia torebek, toreb na zakupy czy plecaków. W tym poradniku postaramy się przybliżyć czym jest Washable kraft paper, jakie są rodzaje i kolory oraz to czy warto go wykorzystać w swojej pracowni.

Washable Kraft Paper – co to jest? Do czego służy?

Co to jest washable kraft paper – papier wodoodporny? Czy ktoś o tym słyszał? Jeszcze nie jest to zbyt popularna rzecz, jednakże pojawia się coraz częściej. A więc co to takiego? Papier wodoodporny, tak zwana skóra dla wegan.

Jest to materiał ze spilśnionych włókien celulozowych impregnowany lateksem i woda nie niszczy go. Pierwsze spotkanie z tym materiałem przedstawia kawałek tekturki lub grubszego papieru. Jeżeli zamierzamy go szyć, to najlepszym sposobem na to jest moczenie go, pranie, nawet kilkakrotnie. Po tych krokach, papier zmiękcza się. Staje się tą „skórą dla wegan”. Ma po prostu taką strukturę. Poza tym nie traci koloru, nie odkształca się, jest niezwykle mocny, a zarazem elastyczny.

Materiał ten idealnie nadaje się do wykończenia ubrań, a ostatnio jest to idealny materiał na torebki i plecaki.  Można na nim pisać, rysować i drukować, jednak najlepiej tuszem, farbą i mazakiem do tkanin, gdyż jeżeli pierzemy sam papier to tusz i atrament się spiera.

Przeczytaj także: Jak zrobić farbę kredową?

Rodzaje i kolory washpapy

Zyskująca na popularności washpapa doczekała się wielu rodzajów i kolorów. Aktualnie bez trudu znajdziemy na rynku kilka lub nawet kilkanaście różnych kolorów. Do najpopularniejszych z nich na pewno należą: sahara, czekolada, brąz, biały, tajga, stone, czarny, sierra i gobi. Wyróżniamy także kilka rodzajów washpapy, każdy rodzaj ma inne właściwości i zastosowanie:

  • Washpapa STANDARD
  • Washpapa AGED
  • Washpapa LAMINA
  • Washpapa COLOR
  • Washpapa SHINE
  • Washpapa Folia
  • Washpapa Nadruk
plecak vintage oddajplecaka
Przykład wykorzystania Washpapy do stworzenia plecaka vintage firmy Oddajplecaka

Gdzie kupić skórę wegańską, czyli washable kraft paper?

Washpapa stała się tak popularna, że większość sklepów internetowych z tkaninami posiada w swojej ofercie możliwość kupna papieru wodoodpornego. Jeśli chcemy zakupić większą ilość oraz otrzymać ceny hurtowe najlepiej skontaktować się z producentami washbale kraft paper, z pewnością przedstawią oni znacznie korzystniejszą ofertę niż zakup washpapy po cenie detalicznej.

Na rynku jest wiele kolorów i rozmiarów, co stwarza nieograniczone możliwości jej wykorzystania, jeżeli chodzi o dodatki do wnętrz i produkty z eco tkaniny do szycia. Pochwalcie się w komentarzu swoimi pracami z wykorzystaniem Washpapy. 🙂

Oceń ten post!

Eleonora

Co o mnie? Dziewczyna interesująca się światem. Uwielbiam nowinki, ciekawe historie, trochę humoru i miłości. Piszę tak, jak sama chciałabym przeczytać. O czym? Każdy temat jest dobry, wystarczy się zastanowić co on wniesie do naszego życia. Nie za wiele? No cóż, ale warto wiedzieć nawet coś nieistotnego.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.