Co to jest washable kraft paper – papier wodoodporny ?

0
co to jest papier wodoodporny

Co to jest washable kraft paper?

Co to jest washable kraft paper – papier wodoodporny? Czy ktoś o tym słyszał? Jeszcze nie jest to zbyt popularna rzecz, jednakże pojawia się coraz częściej. A więc co to takiego? Papier wodoodporny, tak zwana skóra dla wegan.

Jest to materiał ze spilśnionych włókien celulozowych impregnowany lateksem i woda nie niszczy go. Pierwsze spotkanie z tym materiałem przedstawia kawałek tekturki lub grubszego papieru. Jeżeli zamierzamy go szyć, to najlepszym sposobem na to jest moczenie go, pranie, nawet kilkakrotnie. Po tych krokach, papier zmiękcza się. Staje się tą „skórą dla wegan”. Ma po prostu taką strukturę. Poza tym nie traci koloru, nie odkształca się, jest niezwykle mocny, a zarazem elastyczny.

Materiał ten idealnie nadaje się do wykończenia ubrań, a ostatnio jest to idealny materiał na torebki i plecaki.  Można na nim pisać, rysować i drukować, jednak najlepiej tuszem, farbą i mazakiem do tkanin, gdyż jeżeli pierzemy sam papier to tusz i atrament się spiera.

Gdzie można kupić washable kraft paper?

Na tę chwilę wystarczy wpisać w Google, wiele sklepów i aukcji się pokazuje. Na rynku jest wiele kolorów i rozmiarów co stwarza nieograniczone możliwości jej wykorzystania, jeżeli chodzi o dodatki do wnętrz i produkty z eco tkaniny do szycia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here