Jak zrezygnować z usług Netii? Wypowiedzenie umowy Netia

0
wypowiedzenie umowy netia

Netia jest ogólnopolskim dostawcą usług internetowych, w swojej ofercie poza Internetem posiada również pakiety telewizji kablowej oraz połączeń telefonicznych.

Jeżeli podpisałeś umowę z Netią, ale z jakiegoś powodu chciałbyś ją rozwiązać nie powinieneś mieć z tym większego problemu.
Poniżej przedstawimy wszystkie kroki, które ułatwią Tobie złożenia wypowiedzenia.

Kara za zerwanie umowy

Dzwoniąc na infolinię Netii i pytając się o rozwiązanie umowy od razu słyszymy informację, że zapłacimy wysoką karę za zerwanie umowy, jednak nikt nie mówi jak wysoką. Po takiej rozmowie większość dochodzi do wniosku, że nie chce ponosić dodatkowych kosztów i poczeka do końca trwania umowy.
Prawdą jest to, że jeżeli zdecydujemy się wypowiedzieć umowę przed jej końcem, operator nałoży na nas tzw. opłatę wyrównawczą. A więc ile może wynieść kara za zerwanie umowy w Netii? Wysokość kary jest uzależniona od tego, ile miesięcy pozostało do zakończenia kontraktu, jak wysoki mieliśmy abonament i ewentualne upusty, które otrzymaliśmy w momencie podpisywania umowy z Netią.
Dokładną kwotę może wam podać wyłącznie pracownik Netii, dlatego trzeba zadzwonić na infolinię i się o to spytać. Nie zadowalajcie się informacją, że kara będzie wysoka, żądajcie podania konkretnej kwoty. Najczęściej nie jest ona taka straszna.

Rezygnacja z usług Netii – jak to zrobić?

Bardzo ważną kwestią jest to, aby rezygnacja była złożona na piśmie. W pisemnym wypowiedzeniu umowy muszą się znaleźć takie informacje jak:

  • data i miejscowość,
  • imię, nazwisko i dokładny adres osoby wypowiadającej umowę, (w przypadku firmy – dane firmy),
  • numer abonenta (znajdziesz go na umowie),
  • nazwa usługi, albo usług, z których rezygnujesz,
  • dane adresata,
  • nagłówek (wypowiedzenie umowy),
  • treść wypowiedzenia, należy podać jakiej usługi dotyczy wypowiedzenie, a w przypadku telewizji, albo Internetu domowego trzeba również wskazać adres, pod który dostarczane są wspomniane usługi,
  • WŁASNORĘCZNY PODPIS.

W piśmie kierowanym do Netii należy precyzyjnie napisać, że rezygnuje się z usług, podając także datę rezygnacji.
Pamiętaj! Na rezygnacji musi się znaleźć własnoręczny podpis. Jeśli wypowiedzenie umowy chcesz wysłać mailem, musisz zeskanować umowę własnoręcznie podpisaną. W innym przypadku pismo będzie nie ważne.
W wypowiedzenie warto również zawrzeć informację, że prosi się o potwierdzenie otrzymania pisma.

Wzór wypowiedzenia umowy z Netia SA – internet, telewizja, telefon
Pobierz wzór wypowiedzenie umowy NETIA

 

Jak należy złożyć rezygnację?

Wypowiedzenie umowy z Netią może być dostarczone operatorowi na kilka sposobów. Ty wybierasz, który jest dla Ciebie najwygodniejszy.
Poczta polska – pismo można wysłać listem poleconym (wówczas masz potwierdzenie nadania) na adres firmy:
Netia SA,
skr. poczt. nr 597
40-950 Katowice S105
Faks – numer faksu: +48 22 338 52 42
E-mail:
osoby prywatne wysyłają wypowiedzenie umowy na adres: info@netia.pl
firmy wysyłają wypowiedzenie umowy na adres: firma@netia.pl

Co zrobić ze sprzętem?

Sprzęt otrzymany od operatora musi być odesłany w ciągu 14 dni od daty zakończenia świadczenia usług, nie zwlekaj z tym, bo nie odesłanie go w terminie może Cię drogo kosztować. Netia nałoży na Ciebie karę. Urządzenia nie możesz zwrócić do salonu sprzedaży, zgodnie z podpisaną umową musi go odesłać na własny koszt.
Do odsyłanego sprzętu należy dołączyć pismo podobne jak przy rezygnacji, ale ze zmienioną treścią. Możesz w tym miejscu wpisać np.:

„W związku z rezygnacją z umowy o numerze …………………… odsyłam otrzymane w dzierżawę od operatora urządzenie. Proszę o potwierdzenie jego otrzymania na adres mailowy ……………………”.

Własnoręcznie podpisane pismo dołączacie do wysyłanego sprzętu. Całość należy wysłać na adres:
Netia SA
Magazyn Centralny
Kopytów 44D bud. 4
05-870 Błonie k. Warszawy

No i gotowe, umowa wypowiedziana więc zacznij szukać nowego operatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here